Başhekim Sendikayı Eleştirirken Kantarın Topuzunu Kaçırdı mı?

Türk Sağlık- Sen Şubesi Başkanı Ömer Çeker'in Kocaeli Darıca Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ki idari uygulamalara ilgili eleştir getirdiği haberlerinin ardından Başhekim Prof. Dr. Mustafa Güneş’ten sert cevap gelmiş, "en zorlu dönemde arkadaşları canla başla çalışırken mücadeleden kaçan, odalarında oturmayı tercih edip çay içen, sendika tarafından sürekli kışkırtmalara alet olan 9 kişilik anestezi teknisyeni ve 3 kişilik evde sağlık ekibi.”demişti.

Gündem 10.12.2020, 14:44 10.12.2020, 15:12 Güler Sağlam
Başhekim Sendikayı Eleştirirken Kantarın Topuzunu Kaçırdı mı?

VATAN HAİNLİĞİ

Oldukça sert eleştirilerde bulunan Başhekim Güneş, sağlık çalışanlarını kışkırtanların ve çalışma arkadaşlarına zarar  verenlerin hain olduğunu ifade ederek, “İhtiyaca rağmen böyle zorlu süreçte verilen görevi, başında milli ünvanlar taşıyan sendikaların keyfi kışkırtmalarına alet olan ve verilen görev mahaline gitmeyip eylem yolunu seçen ve çalışma barışını bozmayı ilke edinmiş hainlerde eksik olmuyor. Arkadaşları terler ve sıkıntılar içinde görevini ifa ederken onlar oturmayı tercih edip ve hukuksuz bir şekilde direnenler eksik oluyor mu hayır.

Gazetelerde boy boy resimlerle paylaşım yapıp bu bir halk sorunudur deyip kışkırtma yapanlar bu zorlu şüreçte bile vicdan melekelerinden sıyrılmışlar var mı, var. Bana göre bugün verilen görevi kabul etmeyen kim olursa olsun Vatan hainidir.”dedi. 

Başhekimin Açıklamalarının Ardından Ergün Demir bir yazı kaleme aldı;

***

Sen bir anestezi teknisyeninin yoğun bakımda çalıştırılmayacağını bilmiyor musun?

Bunun yasal bir şey olmadığından haberin var mı?

Yoğun bakım bölümünde çalışan personelin bunun eğitimi almış uzman kişilerden oluşması gerektiğini öğrenmedin mi?

Ya bu anestezi teknisyeni hatalı bir şey yapıp, bu yanlış bir kişinin hayatına mal olursa?

O kadar tweet atıp vatandaşı suçluyorsun ya bir tweet de İl Sağlık Müdürlüğüne, Sağlık Bakanlığına atsana?

Benim personelim eksik kalıyor, bana şu kadar sağlık personeli gerekiyor desene?

Diyebiliyor musun?

***

Çalışanlara, sendikalara laf söylemek kolayına mı geliyor. Onları bir risk olarak görmüyor musun? Bence o kadar kendine güvenme. Hiçbir sağlık emekçisi kendisine vatan haini dedirtmez.

TIKLAYIN

Bundan ağır bir itham olamaz. Eğer yöneticiysen, çalışanlarını yöneteceksin. Eğer birini yasal olarak bir yerde görevlendirme hakkın varsa, görevlendireceksin.

***

Eğer yapmıyorsa, idari işlem başlatırsın. Hakkın yoksa, bunu yapmayacaksın. Hakkın olmayan şeyleri yapmaya kalkıp, insanlar da buna karşı çıkınca da sosyal medya hesabından çalışanları birbirine düşman etmeyeceksin. Yanlış bilgiler verip, vatandaşa sağlık çalışanlarını linç ettirmeyeceksin.

***

Bir de bu kadar vites yükseltip, sonra geri vites yapıp, yaptığın paylaşımı da silmeyeceksin.Demagojiyle, mesnetsiz suçlamalarla bu işler olmaz Hoca.

Ben kendi adıma bu konuyu sonuna kadar takip edeceğim.

Umuyorum ve diliyorum ki bu kentin yöneticileri de bunun farkına varır.

Yoksa siz bu kafayla o hastanenin başında olmaya devam edersiniz, sağlık çalışanlarının işi çok zor.

Bence siz uzun bir istirahate çıkın.

Ben böyle görüyorum.

Ergün DEMİR

KORONAYA YAKALANMIŞTI

Koronavirüse yakalanan ve geçtiğimiz haftadan bu yana da evinde izole olan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker ve hastane çalışanlarından sendikaya üye isimlere yüklendi.

“BOY BOY RESİMLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ”

Başhekim Güneş, “Farabi’de kim huzursuz biliyor musunuz? Çalışmak istemeyen, bakanlığın verdiği yetkiler çerçevesinde yapılan görevlendirmeleri kabul etmeyen ve bu en zorlu dönemde arkadaşları canla başla çalışırken mücadeleden kaçan, odalarında oturmayı tercih edip çay içen, sendika tarafından sürekli kışkırtmalara alet olan 9 kişilik anestezi teknisyeni ve 3 kişilik evde sağlık ekibi. Bunları ifşa etmeye gerek yok. Zaten boy boy resimlerini basında görüyorsunuz” dedi

Yorumlar (9)
İrfan Buzbak 1 ay önce
Anastezi teknisyeni yoğun bakımda çalışamazmış, hayret... sonrada vay efendim niye böyle dediniz. Bakınız kifayetsiz herifler yoğunbakımlarda o kadar ihtiyaç var ki, ebeler bile yb larda çalışmaya başladı, bu olağan üstü bir dönem, Anastezi teknisyeninin yoğun bakımda çalışamayacağını, çalıştırılamayacağını söyleyen kifayetsizler başhekimin ne kadar haklı olduğunu doğrulamışlar. Oysa demeleri lazım ki sendika temsilcisiyiz ama bizide çalıştırın, bizide çalıştırın üyelere örnek olsun. Nerdeee ağalar paşalar üye derdinde, hizmet derdi değil. Yazıklar olsun.
???? 1 ay önce
İrfan buzbak.merak ettim sağlıkçı mısınız ki sanmıyorum.işin özünü bilmeden yorum yapmanız çok saçma.ben şöyle açayım koltuklarında oturup memurluk yapan 20 hemşire var üstelik sahada çalışan hemşire maaşı alıyor.bunların kim mi onun bunun tanıdıkları karıları kocaları.vs.ayrıca anestezistin ne iş yaptığını öğrenin derim bi araştırın çünkü covit olduğunuzda o boruyu size takıp makinaya bağlayacak olan onlar..
Aha 1 ay önce
Bir sağlık senli olarak bu kavganın konusu anestezi teknisyeninin yoğun bakımda gorevlendirilmesiyse gercekten tss haklı. O zaman bu pandemi sürecinde de hastaları da hemşire muayene etsin. Olurmu pandemi var diye insanlar almış oldukları mesleki eğitimlerinin dışında çalıştırılamaz. Idari kesimde eminim ki bir sürü hemşire çalışıyordur ebe çalışıyordur. Onları versin yogunbakıma
saglıkçılar 1 ay önce
Hocam kocaman prof Dr bashekimsin yahu iki tane anestezi teknisyenlerine mi söz geciremiyon yaz gorevlendirme yapmadılar mı aç soruşturma yolla başka ilçelere bakanlığın yazısı var branşı unvanı çalıştığı birimi fark etmeksizin görevlendirilir covid alanlarına anestezi teknisyenleri kim ya herkes çalışıyor çalışacaklar hastanelerde psikologlar sosyal çalışmacilar diyetisyenler çocuk gelisimciler bile görev verildi ki bular kim anestezi teknisyenleri kim bütün teknisyenler görev yapıyor anası ağlıyor bunlar kim ki kafa tutuyor sağlık müdürlüğü ne şöyle gönderdin başka ilçelere yada o koltukta oturma
ugurr 1 ay önce
onlarda çalışsın çalışmalıda bu zamanda bu kadar risk alınırken ama hala hastanede diyetisyenler varken birde nutrisyon hemşiresi varsa bilmem nerde ne hemşiresi varsa EKG hemşiresi vs varsa hepsi alana çekilsin bu adamlarda acilde ve bu tarz yerlerde hatta filyasyonda çalışsınlar. filyasyonda hemşireker var hala onlarda servislere verilsin sanki filyasyon için hemşire şart mı...
Lefi 1 ay önce
bak irfan sen daha sağlık Bakanlığının işleyişini ogrenememissin.çünkü oturduğu yerden yazma tamam mi.
aha dayıya sor 1 ay önce
şu sendikanın peşinden koşanlara sesleniyorum istifa edin boşu boşuna uğraşmayın müdür yapmazlar sizi
İ.buzbak 1 ay önce
İrfan buzbak uzman doktor, araştır bulursun. Yoğun bakımda çalışan ve uzaktan hikaye anlatmayan biri. Tüm hemşireler sahaya demek başka birşey, Anastezi teknikeri yb da çalışamaz demek başka birşey. Değil Anastezi teknikeri ağaçtan adam yapıp çalıştıracaksın bu dönemde. Bir pandemi yani olağan üstü hal var, ama size uğramaz böyle şeyler, 2 tane üye için mübah olmayan yoktur. Çekilin kenara ve hizmete katlı sunanların kafalarını bulandırmayın. Yazıklar olsun size.
Narkozcu 1 ay önce
Eşeği düğüne çağırmışlar.ya odun bitti ya da su demiş. Ne değerliymiş bu anesteziler. İdarede şurda burda eline enjektör almamış onun bunun yakını tanıdıkları sağlıkçılar var. Hele onları bir çalıştırın. Anestezi her zaman göreve hazırdır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?