Başhekim: 'Sen Bana Bir Açıkla Bakalım Mavi Kod Nedir?

Bir hastane düşünün hastaneye atanan yönetici beyaz kod toplantısına katılıyor ve toplantıda soruyor “Sen Bana bir açıkla bakalım Mavi Kod nedir?”

Gündem 23.01.2021, 11:13 23.01.2021, 14:05 Güler Sağlam
Başhekim: 'Sen Bana Bir Açıkla Bakalım Mavi Kod Nedir?

Beyaz Kodu bilmiyor, Mavi kodu bilmiyor, hadi bilmiyor önünde açık bilgisayardan da bakma gereği duymuyor. Ve bütün bilmezliği ile Beyaz Kod toplantısında soruyor ““Sen Bana bir açıkla bakalım Mavi Kod nedir”

Öğrenmeye araştırmaya ihtiyacı yok. Bilmediği için kaybedeceği bir şey yok. Karne parametresi düşük olsa da sözleşmesi devam etmiş. Elinden geldiğince hiçbir evraka imza atmıyor. Çalışanlara selam vermiyor ama tekrar sözleşme imzalamasına katkısı olacak olanları kapıda karşılayıp kapıda uğurluyor. Tamam efendimden başka cümle kurmuyor.

TIKLAYIN

Birimindeki problemleri görmezden gelip, sürekli personel desteği yapıyor. Birim çalışanları ile iletişim kurmak yerine, anlamadığı işi birim sorumlusunun yönlendirmesi ile yürütmeye çalışıyor.

Hastanelerde çalışan tüm personel başka kurumlara geçmenin yolunu arıyor, Sağlığı sağlıkçılar yönetmez ve yöneticilerin liyakatını ispatlamasını sağlayan bir sınav olmadığı sürece aidiyet ve çalışan memnuniyeti beklemek mümkün müdür?

Beyaz Kod’un ne olduğunu bilmeyen yönetici beyaz kod olduğunda çalışanı araması gerektiğini bilir ve bakanlığın yayımlamış olduğu yazının gereğini yapabilir mi? Yapar mı?

Ne diyelim Beyaz Kod'u dahi bilmeyen yöneticler ile Liyakat Nerede

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Hamit 4 ay önce
Bozyaka eğitim ve araştırma hastanesi ni görseniz sağlık bakım hizmetleri müdürü yönetiyor.yıllik izin alırken bile dilekçe istetiyor.il sağlık müdürü Kendi refaransi olduğu için kimse birşey diyemiyor.sikayetler karşında ben değilim diyor.. soruşturmalar
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?