Başhekim Sağlık Personelini Tehdit Etti İddiası: Seni Memuriyetten Çıkartırım!

"Mobbing baskıya maruz kalan Radyoloji Teknisyeni Demet D. ise mağdur olmamak için mücadele veriyor." açıklamasıyla yayınlanan yerel gazete haberinde, "suç teşkil eden fiillere karşı suç duyurusunda bulunması sebebiyle başhekim tarafından odasına çağrıldığını, Lisanssız radyoloji cihazlarının çalıştırılmasının suç teşkil ettiğini ve çalıştırılmaması gerektiğini belirtmesi üzerine kendisine Şifahen, “Ameliyathanemin de ruhsatı yok ama ben ameliyat yapıyorum. İllegal diyebileceğin her şeyi yapıyorum. İstersen savcıyı getir.” şeklinde ifadeler kullandığını ve kendisini memuriyetten çıkarmakla tehdit ettiğini iddia etti.

Gündem 06.03.2020, 21:20 06.03.2020, 21:37 Güler Sağlam
Başhekim Sağlık Personelini Tehdit Etti İddiası: Seni Memuriyetten Çıkartırım!

23 ocak tarihli "Sağlık Personeline Önce Sürgün, Sonra Sindirme Soruşturması İddiası!" başlığıyla haberleştirdiğimiz olaylar zinciri aradan geçen 2 aylık süreçte devam ettiği görüldü.

Mobbing baskıya maruz kalan Radyoloji Teknisyeni Demet D. ise mağdur olmamak için mücadele veriyor. Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde yaşanan tüm mobbing baskı süreçlerini Demet D.'nin savcılık suç duyurusundan edinilen bilgiler ışığında kamuoyuna duyuruyoruz. 

BİR MOBBİNG BASKI DA ABDULKADİR YÜKSEL DEVLET HASTANESİ’NDEN

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi Radyoloji çalışanlarından Demet D., geçtiğimiz yıl Şubat ayında Radyoloji Teknisyeni olarak Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde görevlendirme usulü ile göreve başladı. Aynı bölümde görevlendirme ile gelen iki kişinin görevlendirme süreci bitti ve gitmeleri üzerine yeni bir görevlendirme gerçekleştirilmeyerek Demet D. tüm hastanenin radyoloji yükünü tek başına çekmek durumunda kaldı.  Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde uygulanan mobbing baskı tam da bu sırada kendini gösterdi. Hastane yönetimi daha sonrasında aynı işi yapan diğer personellere siz röntgene çıkmayın, talimatları verildi ve tüm iş yükü Demet D. üzerine yıkıldı.  Üç aylık görevlendirme sürecinin ardından yine çalıştığı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne ataması yapılan Demet D. süreç içinde birçok mobbing baskıya da maruz kaldı. 

RUHSATSIZ ÇALIŞTIRILAN BİRİM SORUNU SAVCILIĞA TAŞINDI

Demet D. daha sonraki süreçte Temmuz ayında aynı hastaneden KETEM’e yeniden görevlendirme usulü ile atama yapıldı. Bir ay süreçle KETEM’de görevlendirme usulü ile çalışan Demet D., yeniden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne çağrılarak kendilerinden Radyoloji cihazlarının çalıştırılması gerektiği söylendi. Ancak cihazların çalıştırma talimatı Türkiye Atom Enerjisi talimatları dışında hastane tarafından alınan ve yasal olmayan bir şekilde çalıştırılmaya başlanması talep edildi. Birimden sorunlu çalışan Demet D., Türkiye Atom Enerjisi izni ve denetimi olmadan cihazın çalıştırılamayacağını hastane yönetimine iletmesine karşılık hastane yönetimi mobbing baskı uygulayarak cihazların çalıştırılması yönünde ısrarcı oldu. Demet D., kurallara aykırı olması dolayısıyla cihazların çalıştırılmasını reddetmesi karşılığında yönetim tarafından yine bir mobbing baskı ile karşılaştı. Demet D., bu mobbing baskı karşısında cihazları çalıştıracağını ancak tutanak tutarak olası durumlarda yasal sorumluluğun hastane yönetimine ait olduğunu da bildirdi ve Demet D.’nin tutanakları da yönetim tarafından işleme alınmadı. Tutanak alınmaması karşılığında dilekçe ile tutanağı ek yaparak kayıt yaptırmak isteyen Demet D.’nin dilekçesi de kabul edilmeyince Demet D. tüm bu yaşanan durumları savcılığa taşıyarak suç duyurusunda bulundu.  

MOBBİNG BASKI AİLE VE EĞİTİM HAYATINA DA YANSITILDI

Demet D.'nin savcılık şikayetleri karşısında hastane yönetimi tarafından eğitim ve aile hayatına engel teşkil etmek için çalışma saatlerinin geceden gündüz saatlerine alındığı bilgisi ulaştırıldı. (Demet D.'nineşinin de nöbet usulü ile çalıştığı ve yine Demet D.’nin üniversite okuması bilgileri bilinmesine karşılık böyle bir mobbing baskı gerçekleştirildi)

MOBBİNG BASKI GÖREVLENDİRME İLE GİTTİĞİ VEREMSAVAŞ’A DA YANSIDI

TIKLAYIN

Hastane yönetimine yapılan işin aile ve eğitim hayatına zarar vereceğini bildiren Demet D.’ye yeni bir görevlendirme verilerek Veremsavaş’a gitmesi gerçeleştirildi. Demet D.’nin Veremsavaş’a gönderilmesi kararı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi tarafından gerçekleştirildiği ve yine Veremsavaş’ın da aranarak her durumda Demet D.’ye tutanak tutulması talimatı verildiği de yapılan mahkeme şikayetlerinden edinilen bilgiler arasında. Bir aylık görevlendirme sürecinin ardından Demet D., yeniden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne döndü.

MOBBİNG BASKI SAĞLIK BAKANLIĞI’NA DA DİLEKÇE İLE BİLDİRİLDİ

Demet D., kendisi üzerine kurulan tüm mobbing baskılar karşısında her defasında hakkını aramak için dilekçe yazmasına karşılık hiçbir dilekçenin alınmaması karşısında Demet D.’nin konuyu Sağlık Bakanlığı’na konuyu bir dilekçe ile de bildirdiği mahkeme başvurularından edinilen bilgiler arasında.

BAŞHEKİMDEN TEHDİT İDDİASI

Demet D. kendisine haksız ve hukuka aykırı işlemlere karşı üst makama başvurması ve suç teşkil eden fiillere karşı suç duyurusunda bulunması sebebiyle başhekim tarafından  odasına çağrıldığını, Lisanssız radyoloji cihazlarının çalıştırılmasının suç teşkil ettiğini ve çalıştırılmaması gerektiğini belirtmesi üzerine  kendisine Şifahen, “Ameliyathanemin de ruhsatı yok ama ben ameliyat yapıyorum. İllegal diyebileceğin her şeyi yapıyorum. İstersen savcıyı getir.” şeklinde ifadeler kullandığını ve kendisini  memuriyetten çıkarmakla tehdit ettiğini iddia etti.

GÖZLER SAĞLIK BAKANLIĞINA ÇEVRİLDİ!

Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde mobbing baskısı iddiası ile mahkemeye başvuran Demet D.’nin verdiği tüm dilekçelerinde hiç bir sonuç alamamsından dolayı bir kez daha mahkemeye dilekçe verdi. 

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde iddia edilen mobbin baskı karşısında şimdi gözler Sağlık Bakanlığı’na, Gaziantep Valiliğine, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Başhekim Dr. Ertugrul Kılıç'a çevrildi. Gaziantep Valiliğinin ise bu konuya hassasiyet gösterip Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde iddia edilen mobbing baskının araştırması düşünülüyor.

Mahkeme mobbing baskısı ile ilgili bu sefer ne karar verecek...

Kaynak. memohaber.com

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
SITTIK POLAT 12 ay önce
Tamamıyla yalan demet d makedonyada para verdim hukuk okuyacağım nöbet tutup 70 gün nöbet izni kullanacağım diye usulsüz kanunsuz bayan olması sebebiyle madur edebiyatı yapmakta kendisi hastane yöneticisinin haberi yok demet d ye kim mobbing uygulamış yalan iftira çamur at izi kalsin hele bir demet d nasil bir çalışan arkadaşlarına bir sorun
hemsire 1 ay önce
bunun konu ile ne alaksi var bilmeden konusuyorsun
bir merakli 1 ay önce
slm arkadasim parayi geri aldinizmi peki
a.s 1 ay önce
arkadasim parayi geri aldinmi cevap yazarsan sevinirim
a s 2 ay önce
parayi aldinmi geri
a s 2 ay önce
slm arkadasim verdigin parayi geri alamadinmi
a s 2 ay önce
peki verdigin parayi alamadinmi cevap verirsen sevinirim
Hemsire 12 ay önce
Babanin hastanesimi
PERSONEL 12 ay önce
SITTIK BEY SİZİN NASIL BİR ÇALIŞAN VE İNSAN OLDUĞUNUZU SORALIM BİDE İSTERSENİZ
Bir Dr 11 ay önce
Sıttık denen kul hakkı hırsızı, kaç kişi bu kız gibi gezdi de, kaç kişi bu kız gibi bu aletlerin bu şartlarda kullanımı uygun değil dedi ve bu kadar baskı kurdu ki de sen çıkmış oradan yalan yanlış çemkiriyorsun, o zaman o çok savunduğun başhekimin doğru belgeleriyle çıkar bir basın açıklaması yapar, bırak artık başkalarının köpeği olmayın, hele ki en önemlisi kul hakkı yemeyin artık kardeşim, utanın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?