Başhekim: Oğlum Bile Bir An Evvel Lise Bitsin de Bu Şehirden Gideyim Çabasında

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Serkan Öncü'nün profesörlerin istifalarına yönelik yaptığı açıklamada, "Bana bu şehirde şu oldu diyeceğiniz ne var Allah aşkına. Oğlum gelecek sene üniversite imtihanına girecek, bir an evvel lise bitsin de bu şehirden gideyim çabasında" ifadeleriyle kentin fiziki yapısı ve yerel yönetim hizmetlerini eleştirmesi kentte tepkiye yol açtı

Gündem 29.06.2021, 12:08 29.06.2021, 15:05 Güler Sağlam
Başhekim: Oğlum Bile Bir An Evvel Lise Bitsin de Bu Şehirden Gideyim Çabasında

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgını nedeniyle getirdiği istifa ve emeklilik yasağının 1 Temmuz itibariyle kaldırılacağının açıklanmasıyla birlikte, Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nden 30'a yakın profesör istifa dilekçesini verdi. Profesörler dışında hekim ve diğer sağlık çalışanlarından da çok sayıda istifa talebinin olduğu öğrenildi.

PROFESÖRÜN İFADELERİ KENTİ AYAĞA KALDIRDI

İstifaların nedeni konusunda farklı görüşler gündeme getirilirken, hastane Başhekimi Prof. Serkan Öncü'nün yerel bir gazeteye verdiği röportajda kullandığı cümleler kentte tepkiye neden oldu. Sözcü'nün haberine göre Öncü, istifa edenlerin modern, sosyal imkanları olan şehirlerde yaşamak istedikleri için istifa ettiklerini söyledi.

"BU ŞEHİRDE HİÇBİR ŞEY YOK"

Aydın'da diğer şehirlere göre hiçbir sosyal donatı alanı olmadığını, şehrin ve yönetenlerinin çocuklarının taleplerini karşılayamadığını söyleyen başhekim Öncü; "Bana bu şehirde şu oldu diyeceğiniz ne var Allah aşkına çıkıp biri söylesin. Oğlum gelecek sene üniversite imtihanına girecek, biran evvel lise bitsin de bu şehirden gideyim çabasında. Tabi benim oğlum gibi sosyal yaşamı gençlere hitap eden hiçbir şeyi olmayan bu şehirden gençlerin gitmeleri haklı tabi. 30 bilim adamının ADÜ'den gitmesi de normal değil mi" diyerek Aydın'ı yönetenlerin bunları görmesi gerektiğini kaydetti.

REKTÖR ALDEMİR: AYRILAN PROFESÖR SAYISI 30 DEĞİL Hastaneden ayrılan profesör sayısının 30 olmadığını söyleyen ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman SelçukAldemir, "Salgın süreci bir yorgunluk yarattı. Emekliliği gelenler, özel hastanelere gitmek isteyenler oldu. Ancak sayı 30 değil. İstifalar üniversitemizde doku kaybı, kan kaybı yaşatacak kadar değil. Her yerde ne kadar varsa, bizde de o kadar var" dedi.

Latif SANSÜR

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
mikselina 1 ay önce
Başhekim Bey doğru söylemiş. İstifaların nasıl hızlandığını göreceksiniz sevgili halkım.
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?