PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Başhekim Ne Demek İstedi? Ak Parti Cevap Verecek mi?

Farabi Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden ayrılan Mustafa Güneş’in kendisi üzerine yapılan blokajlar nedeniyle görevine son verildiğini açıklamasının yankıları sürüyor.

Gündem 09.09.2022, 11:21 Cansu Polat
Başhekim Ne Demek İstedi? Ak Parti Cevap Verecek mi?

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Başhekim Güneş’in görevden ayrıldığını duyurdu açıklamasında, görevinin devam ettirilemediğini, iktidar sahiplerinin il sağlık müdürlüğü tarafından kendisi üzerine yapılan blokajları nedeniyle görevine son verildiğinden bahsetti.

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay’a seslenerek, Farabi Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş’in ne demek istediğini sordu. Aktaş; “Darıca Farabi Hastanesi Başhekimliği görevi sona eren Prof. Dr. Sayın Mustafa Güneş’in bir sosyal medya paylaşımı oldu.

Sayın Güneş sansasyonel bir açıklamayla görevinin devam ettirilmediğini, ilçemiz ve ilimizde iktidar sahiplerinin İl Sağlık Kurulu tarafından kendisi üzerine yapılan blokaj nedeniyle görevine son verildiğinden bahsetti. Ben de Darıca’da yaşayan duyarlı bir yurttaş olarak AK Parti Darıca İlçe Başkanı Sayın Ufuk Acay’a davette bulunuyorum: Mustafa Hoca ne demek istedi? Hangi siyasi aktörlerin, hangi iktidar sahiplerinin ne tür bir blokajıyla karşı karşıya kaldı? Önce Sayın Güneş’ten yaptığı açıklamanın devamını ve Sayın Acay’dan da bu konuda hassasiyet göstererek neler yaşandığını kamuoyunun bilmesi hakkıdır.” Dedi.

Yorumlar (5)
Saglikci 3 hafta önce
Başarisiz bir burokratin aforizmalari.o makam dogustan onun hakkiymıs gibi birde yillarca kendisine herseye ragmen gorev veren akillara kustahlik yapiyor.Yuruuu anca gidersin
44 3 hafta önce
Valinin emniyet müdürünün yeri değişir Cumhurbaşkanı olmak için şart var Sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilik te hiç bir kural yok sözleşmeli yöneticilik kaldırılsın sağlık bakanlığı ve hastane idarecilerinde değişime gidilsin
Cnz 3 hafta önce
Doğru akrabam doktor uzman en az 50 aliyo ama az bile bir millet vekili maaşı doktordan fazla olmamali
Vatandaş 2 hafta önce
Bozacının şahidi şıracı.bu isler seni asar Gökhan efendi.sevsinler seni.
kolay olanı seçme 3 hafta önce
sen de ayrılma git mahkemeye otur koltukta hepsini tırpanla
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?