Başhekim, Milletvekilini El Pençe Karşıladı, Tepkiler Beraberinde Geldi!

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mücahit Avcil’in ziyaret için gelen milletvekillerini karşılama şekli tartışma konusu oldu.

Gündem 08.09.2021, 00:00 08.09.2021, 09:51 Güler Sağlam
Başhekim, Milletvekilini El Pençe Karşıladı, Tepkiler Beraberinde Geldi!

Uşak Eğitim, Araştırma Hastanesi Başhekimi Mücahit Avcil’in ziyaretine gelen milletvekillerini karşılama şekli tartışma konusu oldu. Avcil yaptığı açıklamada, “Korona tedbirleri yüzünden el vermedim” dedi.

Sözcü'de yer alan haberde;

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil'in AKP'liler karşısındaki pozu tartışma yarattı. SÖZCÜ'ye “Yeni değil, 14 Mart Tıp Bayramı'nda çekilmişti” dediği fotoda Başhekim Avcil'in AKP Uşak Milletvekili ve aynı hastanenin eski Başhekimi İsmail Güneş ve AKP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar'ı hastaneye gelişlerinde el-pençe şekilde karşıladığı görülüyor.  Başhekim Avcil, skandal poz için “Lanse edildiği gibi aşırı bir durumum olmaz. Olağan bir karşılama idi” dedi.

Ardından şunları söyledi: “Coronavirüs tedbirleri nedeniyle, karşımdaki tokalaşmak için el uzatmasın diye elimi önde arkada kenetlerdim ya da cebime sokardım. Milletvekili İsmail Bey bu hastanenin de eski başhekimidir. Despot biri değildir. Benden, yardımcılarımdan ya da hastanedeki herhangi bir personelden ‘el pençe divan durun' şeklinde bir talebi yoktur. Çoğu zaman hastanedeki ziyaretlerini sessizce yapar, eşlik etmemizi bile istemez. Sadece milletvekili değil, bakanlar, bakan yardımcıları ve daha pek çok yüksek protokolden kişileri karşılarım. Devlet terbiyesinin gerektirdiği selamı ve sıcaklığı gösteririm.” Avcil, aynı milletvekiliyle birlikte görüntü verdiği ve kendisinin elinin cebinde olduğu bir başka kareyi de paylaştı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Zavallı başhekim 3 hafta önce
Tabi seni o koltuğa oturtanlara öyle el pençe durursun. Omurgasız olmayin . Dik durun . En fazla başhekimliğin gider hekimliğin kalır. Olmuş alamazlar ya.
Dr 3 hafta önce
Onu oraya getirenler kim aceba. Liyakat sıfır.
ABBAS 3 hafta önce
o hekimliği de öyle aldıysa..
sağlıkçı 3 hafta önce
karşılamayan var mı acaba?
Muhammed 3 hafta önce
BARİ AYAKLARINI ÖPSE İDİN ZAVALLI.DR LARİ AYAĞA DÜŞÜRME COK AYIP ÇOK!!!
CovidAcil 3 hafta önce
İpi kimin elindeyse onun onunde egilir insan!
Hilton 3 hafta önce
Başka bir duruş şekli varsa göstersin.
Ruhsuz 3 hafta önce
Diyetini ödüyor sıkıntı yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?