PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekim Makam Aracıyla Özel Seyahatler mi Yapıyor?

Sami Baran Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan yöneticinin, makam aracıyla özel seyahatler gerçekleştirdiği iddiaları sonrası Sağlık Müdürlüğü soruşturma açmak zorunda kaldığı ileri sürüldü.

Gündem 17.10.2022, 13:15 Cansu Polat
Başhekim Makam Aracıyla Özel Seyahatler mi Yapıyor?

Çankırı Şabanözü ilçesinde hizmet veren Sami Baran Devlet Hastanesi Yöneticisi hakkında yapılan şikayetler nedeniyle Çankırı İl Sağlık Müdürlüğünün gelen ihbar ve şikayetleri incelemek zorunda kaldığı ve Başhekim hakkında soruşturma açtığı ileri sürüldü.

Başhekim’in yasalara aykırı olarak gerçekleştirdiği ileri sürülen özel seyahatleri hakkında Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü’nün gelen ihbar ve şikayetlerin yoğunluğu sonrası soruşturma açmak zorunda kaldığı Sözcü gazetesinde yer aldı.

Başhekim hakkındaki iddialardan en önemlisi ise hastanede 'nöbet tutmadığı' halde (!) nöbet tutmuş gibi uygulama yapıldığı yönünde. Bu iddiaların hastanenin acil servisinde görev yapan doktorların İl Sağlık Müdürü'ne giderek aktardıkları da gelen iddialar arasında.

Başhekim hakkındaki iddialar sadece hakedilmeyen 'nöbetlerle sınırlı kalmadığı, Hastanenin resmi plakalı aracıyla hafta sonları sayısız defa Ankara'ya gittiği, Kurşunlu'ya hamama, Çerkeş'e pikniğe, Karabük'e özel ziyarete gittiği, kısaca devletin resmi aracını 7/24 dilediği şekilde kullandığı sözcü 18 sitesinde haberleştirildi.

Yorumlar (11)
memur 2 ay önce
Adamcağız gecesini gündüzüne katmış, kendini işine vermiş. daha ne yapsın. Bize böyle idareciler-memurlar lazım.
dr 2 ay önce
butun hastaneler çıftlik oldu özel araçlar,korumalar ..herşey başhekim için
Hakkari 2 ay önce
Hakkari Sağlık Müdürü Hamdullah Kara 7 yıldır kendisine tahsis ettiği makam aracıyla Van ilinde olan evine idip geliyor, aracı kendi şahsi işlerinde kullanıyor, kimse buna neden ses çıkarmıyor.
Yspli lab tek :) 2 ay önce
Zaten yapmıyorlar mıydı?
Asabi 2 ay önce
Adam şehirde kullanmış Alanya Ağız ve diş sağlığı merkezinde başhekim ve müdür Konya ya gitti hafta sonu kurum araçıyla 2 gün gezip tozup geldiler. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Ünal üstünü kapatı olayın
Mudur 2 ay önce
Not: Bashekimlerin makam aracı yoktur.İl Sağlık Müdürünün makam aracı olmaz.Makam aracı olan makam İl de sadece Validir.
Köroğlu 2 ay önce
Doymazlar, doyamazlar, doyuramazsınız.
w 1 ay önce
bweofuqwpufjqweopufj opqweqweıo fp,qwejkf
weğkf
wqefk1*
k*
0
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın