Başhekim Kardeşi Kadın Doktoru Darp Etti, Başhekim Olayı Örtbas Ediyor İddiası

Sadece Türkiye'de olur olaylarının son halkası Harran Üniversitesi Hastanesi'nde yaşandığı iddia ediliyor. İddiaya göre kadın doktora Başhekimin kardeşi ve yakınları olan hasta yakınları tarafından uygulanan darp olayı örtbas ediliyor.

Gündem 07.11.2020, 12:26 08.11.2020, 14:44 Güler Sağlam
Başhekim Kardeşi Kadın Doktoru Darp Etti, Başhekim Olayı Örtbas Ediyor İddiası

Sosyal Medya'da doktor "Ailenizin Hekimi" isimli kullanıcı tarafından gündeme getirilen iddiaya göre; Harran tıp fakültesinde covid nedeniyle yoğun bakım yatışı uygun görülen hastanın yakınları serviste yatırılsın diye baskı yapmışlar. Yaşanan hengame sırasında hasta'nın arrest olduğu söyleniyor. Anestezi asistanı kadın Doktor müdahele ederken hasta yakınları tarafından darp ediliyor. 

Yine iddialara göre Hasta yakınları Harran tıp fakültesi hastanesi başhekiminin kardeşi ve akrabaları. 3 defa beyaz kod verilmesine rağmen başhekim tarafından beyaz kod'un iptal edildiği gelen bilgiler arasında. 

Darp edilen doktorunda bulunduğu whatsapp grubunda beyaz kod'un güvenlik şefi tarafından iptal edildiği söyleniyor.

Öte yandan olayın sosyal medya'da duyulmasının ardından yine iddialara göre kendini sağlık personeli olarak kendini tanıtan kişilerin burada da olayı örtbas etmeye çalıştıkları söyleniyor.

 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Erkut Haktan 10 ay önce
Cumadayken başhekimliği düşüyor mu? Namaz kılınca şiddeti örtbas etmek beyaz kodu iptal etmek caiz mi oluyor? Batılı hak göstermek için namazı kullanarak cerbeze yapmayın. Bayan doktoru dövmek ne demek. İstanbul Sözleşmesi niye burada devreye sokulmuyor...
ibrahim çağdaş 10 ay önce
Başhekim olay sırasında cuma namazındaydı. kardeşinin bir suçu varsa cezasinı başhekimmi çekecek.kabile devletimi. Ahmet beye yönelik bir kampanya olarak görüyorum bu işi
Çok Tehlikeli 10 ay önce
Sağlıkta korkarak ekmek kavgası için çalışan biri olarak söylüyorum. Türkiyenin en karanlık kurumu burası. Çok pislik dönüyor ve yüzde kırkı bu kirli çamaşırın içinde.
32
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?