Başhekim Her Dediğinize Evet Demediği İçin mi İstifaya Zorladınız?

Van Havadis gazetesi köşe yazarlarından Ayhan Azlık tarafından gündeme taşınan "Başhekim istifa etti mi? İstifa ettirildi mi?" sorusu il gündemine adeta bomba gibi düştü. Azlık tarafından sorumlulara ilginç sorular yöneltildi. Bunların başında ise " Daha projesini tamamlamadan sırf her dediğinize “evet” demediği yada size boyun eğmediği için mi İSTİFA’ya zorladınız?" sorusu geldi.

Gündem 15.07.2021, 01:30 15.07.2021, 01:36 Güler Sağlam
Başhekim Her Dediğinize Evet Demediği İçin mi İstifaya Zorladınız?

Ayhan Azlık'ın köşe yazısı;

Yazarsak bir türlü, yazmasak bir türlü. Bazen kendi kendime ; “Ayhan Başkan, bu kentin dert babası sen misin” diye düşünmüyor değilim yani. Kıymetli okuyucular inan bu iş “Dert babası olmak yâda olmamak işi değil” Bu iş vicdan işidir.

Vicdan sahibi, sorumluluk sahibi her Vanlı bu gün ayağa kalkmalı ve uyanmalıdır. “Bize ne oluyor? Bize ne yapıyorlar” Bu kentte yaşamak daha doğrusu bu coğrafyada yaşamak öyle kolay değil. Bu kentte yaşamanın bir bedelli elbette vardır. İşte biz bu kentte bedel ödeyen kişilerdeniz. Bizim derdimiz memleket meselesidir.  Bu memlekette;  “kimileri kendisi” için çalışırken, biz ve bizim gibi düşünenler ise “yaşadığı kenti” için çalışır.

Her zaman diyoruz, mesele Van’ın meselesi olunca herkes birlik olmalıdır. Herkes her türlü kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakmalı, hemşerisine yapılan bir haksızlık konusunda, aynı halka etrafında kenetlenmelidir.  Bu gün ses çıkarmayacağız de ne zaman ses çıkaracağız? Hepimiz bir bir yok olunca mı aklımız başımıza gelecek.

Şimdi soruyoruz? Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, neyi eksik yada yanlış yaptı da istifaya zorlandı? Tek suçu Vanlı olmak mıydı? Şayet her Vanlıyı suçlu olarak değerlendirirseniz, o zaman hepimiz suçluyuz. Bize yaşam hakkı yok demektir.

Başhekim Doç Dr. Sebahattin Çelik, görevini en iyi şekilde yapmıyor muydu? Pandemi sürecinin bütün kahrını çekmedi mi? Mükafatı bu mu olacaktı? Daha tam bitmeden “Tandır Yanıkları” projesi tüm ülkede gündem olmadı mı? Daha projesini tamamlamadan sırf her dediğinize “evet” demediği yada size boyun eğmediği için mi İSTİFA’ya zorladınız?

 Evet İSTFA etmek şerefli bir iştir. İstifa etmek onurlu bir görevdir. Başhekim Çelik, çok onurlu bir duruşu sergiledi ve size boyun eğmedi onurlu bir şekilde istifasını sundu. Sayın Çelik, tüm Vanlı ve Van’da yaşayanların gönlünde büyük bir yer edindi.


Başhekim Sebahattin Çelik İstifa Etti! TIKLAYIN


Sorarım size, Başhekim sayın Çelik’i istifaya zorlayan etken; geçtiğimiz günlerde  bir otelde düzenlenen programın, zamanında başlatmasının sonucu olmasın mı?  Egolu birilerinin programa geç gelmesi ve Başhekimin ise, salondaki insanlara saygısızlık olmasın ve insanları bekletmemek anlamında programı zamanında başlatması istifaya zorlayan etken olmasın mı?

Van’ın öz ve öz evladı Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik’e yapılan haksızlık karşısında sessiz durmak doğru olur mu acaba. Sosyal medya üzerinden twitter hesaplarında binlerce destek mesajları geldiğini görüyoruz. Fakat bu yetmez…

 Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın bu haksızlığı ve bu yapılan zulmü görmesi ve bilmesi gerekmez mi? Kafasını kuma gömmüş devekuşu misali, bu haksızlık karşısında susanlar, yarın! aynı haksızlığa uğrayacaklarını unutmasınlar.

Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik’e yapılan haksızlık karşısında, herkesin haykırması herkesin sesini yükseltmesi lazım. Yapılan haksızlık karşısında bu gün dudak altında gülenler, yarın dizlerine vuracak ve “eyvah biz ne yaptık” diyecekler.  Birileri sırf egolarını tatmin etmek anlamında, sizi tek tek harcamadan, birlik olmanın ve haksızlığa karşı kalkan gibi durmanız dileğiyle…

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Heyt 2 ay önce
Yanlış yazmışsın sözleşmesi bitti ve Sebahattin bey le devam etmeyip başka birisiyle sözleşme imzaladılar ve o kişide Vanlı, ha Vanlı diye diye her taraf torpilden gecinmiyor dışardan gelip görevini yapan liyakatli olanlarada iftira atata ordan soguttunuz, 5 yıldır bu Vanlı politikası uygulaniyir ve nedense 5 yıldır hastaneden tut il sağlık a kadar herşey % 1000 (bin) daha kötü, sağlık ta o kadar güzel yatırımlar yapılmış fakat liyakatsiz iderecilerden dolayı yönetilmiyor, yanı yazın her şekilde ifade ettiginle çelişiyor. Hizmet konusuna gelince , bu kişi Van eğitim ve araştırma hastanesi başhekimi kendi unvanı için yaptığı bir çalışmayı hastaneye hizmet olarak değerlendirmek yanlış, bir başhekim görevi hastane çalışanlarını nasıl daha rahat çalışmalarını sağlaya bilirim ve nasıl daha iyi verim alabilirim ve hastaya nasıl daha iyi hizmet verebilirim olmalı. Gateciyim diyorsun bi sabah saatlerinde kadın doğum ve diğer polikliniklere gel kuyruğu gör, pandemi olmasına rağmen insanlar sıra alamıyor. Not : özellikli birimlerde (çocuk nöroloji vb bölümler) insanlar randevu ve sıra olmakta çok sıkıntı çekiyor, gerçek gazeteciler bunları dile getirsenize. Birileri görevini yapamıyor diye maalesef en baştakiler zarar görüyor. Gerçeği onlara bu yanlış bilgileri ve liyakatsiz insanları götürenlere de bir sözüm var neyse.
Sağlık teknikeri 2 ay önce
Maalesef Van’ın sağlığı heba ediliyor.....
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?