Başhekim Hakkındaki Haberlere Suç Duyurusunda Bulundu!

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’nın avukatları Av. Yusuf Pakır ve Av. Tutku Acar, DİM Medya A.Ş hakkında basın konseyine yapılmış olan başvurunun neticesi ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yaptılar.

Gündem 26.09.2021, 22:39 Zeynep Elmalı
Başhekim Hakkındaki Haberlere Suç Duyurusunda Bulundu!

Av. Yusuf Pakır & Av. Tutku Acar, Başhekim Prof Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile ALKÜ hastanesini ve yönetimini yıpratmaya yönelik olarak son zamanlarda sistematik yayın yapan Dim Medya A.Ş tarafına yönelik bir basın açıklaması yaptı.


*Başhekim Prof Dr. Hüseyin Lakadamyalı

Av. Pakır ve Acar'in açıklamaları şu şekilde:

Dim Medya A.Ş tarafından müvekkili hedef alan 26/04/2021 tarihinde başlayıp, 25/08/2021 tarihine kadar bizim tespit etmiş olduğumuz kadarı ile 54 adet haber yapılmıştır. Burada bir art niyet olduğu çok açıktır. Suç unsuru olduğunu değerlendirdiğimiz ve gerçeğe aykırı yapılmış olan birçok haber için Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

İlgili medya hakkında açılmış olan davalar ve soruşturması devam eden dosyalar da mevcuttur. Akabinde 13/08/2021 tarihinde Prof. Dr. Hüseyin LAKADAMYALI’nın BASIN KONSEYİNE yapmış olduğu başvuru neticesinde, 11/09/2021 tarih 2021/33 dosya numarası ile BASIN MESLEK İLKELERİNİN 4, 6 ve 16. Maddelerinin ihlal edildiği yönünde OY BİRLİĞİ ile Dim Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali DİM ve köşe yazarı İbrahim İPBÜKER hakkında KINAMA kararı verilmiştir.

BASIN KONSEYİNİN kararları içtihat niteliğinde olup haklılığımızı perçinleyen bir karardır. Dolayısıyla bundan sonra aleyhe ve gerçeğe aykırı yapılan her haber ile ilgili bütün yasal haklarımızı gazete manşetlerinde değil, hukuk önünde ve resmi kurumlar nezdinde yapılacağı bütün kamuoyuna duyurulur.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
7
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?