Başhekim Güneş Hastalardan Özür Diledi!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş yoğunluktan dolayı vatandaşlardan özür diledi.

Gündem 21.01.2020, 16:09 21.01.2020, 16:12 Güler Sağlam
Başhekim Güneş Hastalardan Özür Diledi!

Başhekim Mustafa Güneş, hastanedeki yoğunluk ve fiziki kapasite nedeniye bir açıklama yaptı. Güneş açıklamasında şu görüşlere yer verdi;’’Son günlerde tümTürkiye'de olduğu gibi Darica Farabi Eğitim ve Araştırma 'si acil servisinde de aşırı bir yoğunluk yaşanmaktadır. Acil poliklinik hasta sayılarımız 1400 civarında seyrederken bu sayı son iki ayda 2400 sayılarına ulaşmış bulunmakta ve bunların %70 acil hasta katagorisinde bulunmamaktadır..

   Artan yoğunlukta sarı alanda, yeşil alanda, kırmızı alan ve travma polikliği  yeterli hekim çalışma planı düzenlenmektedir. Acil servisimiz şuan itibarıyla kapasitesinin 3 katı bir kapasiteyle hizmet vermektedir. Yani bir hekim yaklaşık 240 hastaya hizmet vermektedir.

 Hekim ve sağlık çalışanları dediğiniz kişilerde insan.. Hepimiz gibi.. Onlarında böyle yoğunlukta  dönüşümlü olarak 5 dk.da olsa dinlenmeye, çay içmeye, bir nefes almaya ihtiyaçları olduğu ve bunun insanı olduğu malumdur.

 Gelen hastalarin %60 Darica dışından yakın ilçeler ve hatta İstanbul'dan gelmektedir.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sorun hekim sayısını artırmak değil , hasta bilincinin gelişmesidir.10 hekimde görev yapsa bu yoğunluğun değişmediği yaptığımız çalışmalarla ispatlanmıştır.

   Bakanlık kalite ve verimlilik kriterleri çerçevesinde Acil başvuru oranlarının %20 olmasi gerekirken, bizde bu oran %30'u geçmektedir.

Bu hastane Tüm insanımıza hizmet etmektedir. Suriyelilere hizmet ediyor gibi, mesnedsiz suçlamalar provakasyon kokmaktadır.

 Yönetim olarak sorunların bilincinde ve sorunların en asgari seviyede tutarak hizmetimizi devam ettirmeye çalışmaktayız.

  Kıymetli halkımıza en iyi hizmeti sunmak en önemli şiarımızdır. Başta fiziki yapı ile ilgili sorunlar olmak üzere bütün sorunların sürekli yönetim toplantılarımızın ana gündemlerindendir.

  Böyle yoğunluk içinde bile görevini en iyi şekilde ifa eden hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik eder, hizmetlerdeki aksaklıklardan dolayı da halkımızdan özür diler, saygılarımı sunarım.’’

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?