Başhekim: 'Ekonomik sıkıntı nedeniyle ameliyat yapamıyoruz'

Kanal 23 Televizyonunda yayımlanan Kanal 23 Program Koordinatörü Esra Ser’in sunumunu gerçekleştirdiği ‘Bunu Konuşalım’ programının canlı yayın konuğu olan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz bazı ameliyatların ekonomik nedenlerle yapılamadığını söyledi.

Gündem 20.12.2021, 20:07 Zeynep Elmalı
Başhekim: 'Ekonomik sıkıntı nedeniyle ameliyat yapamıyoruz'

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Kanal 23 Televizyonunda yayımlanan Kanal 23 Program Koordinatörü Esra Ser’in sunumunu gerçekleştirdiği ‘Bunu Konuşalım’ programının canlı yayın konuğu olan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Obezite cerrahi ekibimiz oldukça başarılı. Bu ameliyatlarda başarı oranı çok yüksek... Onkolojik ameliyatlar ve hemen hemen her branşta her türlü kanser tedavisi hastanemizde yapılabilmekte.

Daha önce bu anlamda hastalar büyükşehirlere giderlerdi ama şimdilerde tam tersi; büyükşehirlerden hastalar bizim hastanemize tedaviye geliyorlar. Kalp Pili ve Kalp Kapağı değişimlerinde de çok iyi bir yerdeyiz. Ancak son iki aydan beri bu ameliyatları maddi imkânsızlıklardan dolayı yapamaz hale geldik. Dolar kurunun yükselmesiyle birlikte bu cihazları tedarik ettiğimiz firmalar, dolardaki artıştan dolayı bu cihazların fiyatlarını çok yükselttiler. Hastane olarak bu cihazları alıp hastalara takma şansımız bu ekonomik şartlarda mümkün değil. Bu ameliyatlara açıkçası ara verildi. Hayati tehlikesi olmayanları, çok acil olmayanları bekletmek durumunda kaldık."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hemşire 1 ay önce
bu doktorları meslekten medn edeceksin o zaman bak ameliyat yapıyorlar mı yapamıyorlar mı
ff 1 ay önce
adam malzeme yok diyor, neyin kafasını yaşıyorsun.
Birçok ameliyatı başarılı bir şekilde yaptıklarını söylüyor
hemşire hasta 1 ay önce
Sen nasıl hasta bir insansın. Allah şifa versin sana.
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?