PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekim Doktorların Dinlenme Odasını Bastı İddiası!

İş bırakma eylemi nedeniyle gergin saatlerin yaşandığı Bandırma Devlet Hastanesinde, Başhekimin doktorların dinlenme odasını bastığı ileri sürüldü.

Gündem 14.03.2022, 18:16 Zeynep Elmalı

Tartışmaların sosyal medyaya düşmesiyle Başhekime tepkiler geldi.

İddialara göre Başhekim Hekim Birliği sendikasının almış oldu iş bırakma eylemine uyan hekimleri doktor dinlenme odalarından Güvenlik görevlileri ile dışarı çıkartmaya çalıştığı ileri sürüldü.

Başhekime ülke genelinde büyük tepki geldi.

Yorumlar (64)
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 ay önce
gorevini bilmiyor yetkisini bilmiyor. hemsiresi hekime sorgu yapmaya kalkiyor saygisiz ...bashekim degil hekim bile olmasi ayip..
Sağlık Personeli 2 ay önce
Liyakat millete devletin koyduğu kural ve kanunlarla hizmet edileceği zaman likayattır. Hekim yanlış iş yapıyorsa liyakattan bahsetmek liyakatsizliktir. Ayrıca Hekim,hemşire laborant röntgen teknisyenleri ve diğer tıbbi meslek grubları sekreter temizlik personeline kadar hepsi birer ayrı meslek dalıdır sağlık personeli çatısı altında birleşir ve adına sağlık personeli denir. Hemşire diyerek bu küçümseyici ve aşağılayıcı üslubu bırakın. Dersiniz hak aramaksa diğer meslek gruplarını görmezden gelirseniz sonu hüsran olur. 2022 yılında 15000 yeni hekim mezun olacak. Fazla söze gerek yok.
EGOYU BIRAK 2 ay önce
NE YAPIP EDİP HEMŞİRE DOKTORUN AMİRİ DEĞİLDİR MESELESİNE GETİRİYORSUN OLAYI. NEYİ İSPAT BU?
keziban 2 ay önce
bir başhekim bir sağlık bakım müdürü hastanesindeki hasta sağlığından riske atan durumlardan sorumludur
haklı 2 ay önce
Sadece serum takar tansiyon ölçer diyenler. Neden bıraktınız teknisyene hastayı. Çünkü rahata alışmış sın. Annem hasta diyor geçmiş olsun. Ama o ameliyata annen olsa bu taployu görsen ne düşünürdün
biliyorsun bazı şeyleri elini vicdanına koy
ameliyatçııı 2 ay önce
hastanın ameliyat masasında yattığını bırakıp hemşireyemi takıldınız... emir almayan başına buyruk çalışmak isteyen ekip
ibrahim 2 ay önce
ordaki mesele hemşire değil. hastanın ameliyatı yapılsın diye çırpınmışlar olay bu. ben idareci olsam hastanemde insan sağlığının tehlikeye girmesini istemem ve izin vermem
Vatandaş 2 ay önce
Hemşireye takılanlar acaba ego beyninize bilgiden daha çok yerleşmiş ki bu ülkede egoyla değil devletin sana verdiği göreve sadık bir şekilde çalışacaksın.. Bir savaşta en ön cephede asker duruyor hayatımızı herşeyimizi onlar koruyor o zman onların egosu bence en fazla olanlar onlar olmalı sizi de istediği gibi asagilamali eğitim üstünlük değildir cunki eşit bir eğitim yok belli şartları sağlayanlar okuyor yani parası olanlar akli olanlar değil bunu o kafaniza yazın egonuz yüzünden pandemi de gördük nasıl bocalayıp avrupanın tedavi protokolünü uyguladığınızi kendi yaptığınız birşey yok olani da mahvediyorsunuz...zaten yönetici bolluğu var maşaAllah koltuk bulan oturmuş bu devletin parası gereksiz dagitilacagina su an sağlıkçılara iyileştirme yapılabilirdi mesela muhtar maaşları yönetici maaslari gereksiz vatandaşa yapılan ödemeler kur korumalı hesaplar say say bitmez bunlar bedava verilen sokağa atılan paralar....
Türkan 2 ay önce
Çok garip yorum yapanlar başhekim ve bashemsirenin odayı basmasina insanların iradesini hiçe saymasina değilde, bashemsirenin doktora söylediğine takılmış. Başhekim yada bashemsire farkedermi.yani ikiside idarenin temsilcisi.cok ilginç bu videodan bile ego çıkartmak.
Sağlık memuru 2 ay önce
Hocam ağzınıza sağlık. Bu yöneticilerin nasıl atandığını biliyoruz.
Başhekimin bu tavrıda mobbingci olduğunu göstermez mi. Tabi onlar ballı maaş alıyordu özür...
Onu getirene.. 2 ay önce
Onu oraya oturtan kişilerin kendisine verdiği emirleri yerine götürüyor hocam ne yapsın sadık bir şahsiyet nederlerse o ..eskiden badhekimler hasta muayene ederdi farkettiniz mi oturdugu yerden para alanlar çoğaldı hastanelerde.bashekim ve adamları oldu her yerde..
sağlık personeli 2 ay önce
liyakat nedir? cevabı bu video. başhekimin yanındaki bayan kim ki bu kadar bu işe müdahil oluyor. Sana ne seni ne ilgilendiriyor.
Trakayali 2 ay önce
Helal sana Muzaffer hocam anestcozi ugmani
Gerçek Dr 2 ay önce
Gerçekten acıdım hemşiresinin arkasına sığınmış bashekimin haline
ss 2 ay önce
mesele o mu.
Dr 2 ay önce
Başhemşire soruyor vakanın başında anesteİ teknikeri niye duruyor diye. Alim alim. Hadsiz.
remzi 2 ay önce
çığrından çıktı bu iş. başına buyruk takılmak isteyenlere bir çözüm gelmeli. ayrıksı ayrıksı yapılmaz bu iş. hastayı teknisyene bırak git. dinlenme odasına çekil. mağdur olan hasta burda ameliyat masasında yatan. sizin yakınız yatsaydı orda ne yapardınız?
CERRAH 2 ay önce
... rumuzuyla yazan kıt beyinliye yazıyorum,bi boktan anladığın yok,nerenle konuştuğun belli değil,başhemşire nasıl doktorun amiri oluyor gerizekalı.başhemşire gelsin bakalım benim kapıma..
... 2 ay önce
Başhemşire aynı zamanda idarecidir.dr çalışan.calismiyorsa soracak gerekeni yapacak tabi.bashekim başhemşire harzaman sizin amirinizdir.buna alissaniz iyi olacak :)
tahsin fatih emekli doktor eski bashekim 2 ay önce
sn cumhurbaskani hekimlere nasil iltifat ediyor birde bandirma bashekimine bakin,,,
Sağlık Personeli 2 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanımız bu hekimlere iltifat etmiyor ki görevinin başında olan hekimlere iltifat ediyor. Bu iş hiç hoş olmamış.
Sh 2 ay önce
Başhekim ne yapsın ya orda hastalar acilmiş şikayet ediyor amir olarak görülmüyor olmamış bu görüntüler .Hemşire hanım dahil olmamalı zaten ama teknisyen kendine bağlı onun adına konuşmak istemiş sanırım.Bu grev hakkını memurlar zor elde etmişti ama sağlıkta grev olmazmış üzgünüm.Sistem işlemeyecekse kimseye ihtiyaç yok kendinizi yormayın.
Sağlıkçı 2 ay önce
Öncelikle doktorlar bizim için ülkemiz için sağlık camiamız için çok önmelidirler bütün maddi manevi hakları şartsız teslim edilmelidir. Bu tartışmaya dahi mahal vermeyecek bir konudur. Video yu izlediğim kadarıyla edindiğim izlemim Başhekim grevi sonlandırmaya çalışmıyor ameliyathane acil ve yoğun bakım ile aynı kategoridedir ve hassastır demeye çalışıyor Anestezi uzmanı vakasını anestezi teknisyenine bırakamaz bu ihmaldir. Bunu mesleğine bağlı etik davranan hiçbşr hekim yapmaz…
HAPPY 2 ay önce
güzel kardeşim ortada ihmal yok 4 ameliyathane odası olan bir hastanede calısıyorum hepsinin başında doktor olması mumkunmu ? olağan dışı bır durumda zaten doktor mudahele eder.
Ah beyaa 2 ay önce
Tartışma yerine tut tutanağını gonder soruşturma açilsın.aklinamı gelmedi acaba
Uzman Hemşire 2 ay önce
İdareci hemşire doğru söylemiş. Acil vakanın başında anesteSi teknisyeni hakkaten niye duruyor? Bu olmaması gereken bir durum
troy 2 ay önce
bunu söylemek ona mı kalmış, onun yetki alanı bu değil. ama yaranacak ya birilerine . kolay değil ama geldiği konuma kimler getirdi ise yaranması lazım. yoksa o hemşire o doktor diye anlamayın, konu yetki. kralcı seni
Vatandaş 2 ay önce
Doktorlar odasında bilgisayarda televizyon izliyor...Başhekim uyarınca suçlu oluyor, neymiş grev yapiyormuş. SAğlıgin grevimi olur. Bu devletin memurusun çalışacaksın, bu milletin parası ile maaş alıyorsun.Babanin işimi? dinleniyormuş. Olur herkes istediği gibi kafasına göre calişsin ne guzel...Eee yok hemşire doktora müdahale ediyormuş... ne yapsın kardeşim...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?