Başhekim Covid Olan Kardeşi İçin Yoğun Bakım Ünitesini mi Kapattı?

Başhekim Sedat Özkul’un korona hastaları için kullanılması gereken Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4’üncü katındaki yoğun bakım ünitesini covid-19 tedavisi gören kardeşi için tamamen kapattığı iddia edildi.

Gündem 03.05.2021, 21:34 04.05.2021, 10:23 Güler Sağlam
Başhekim Covid Olan Kardeşi İçin Yoğun Bakım Ünitesini mi Kapattı?

Yoğun bakımın tamamen kapatılmasına tepki gösteren yurttaşlar, CİMER’e şikayette bulundu.

GÖREVDEN ALINDI TEKRAR GELDİ

Sedat Özkul 2018 yılında, Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı görevinde bulunurken, İl Sağlık Müdürlüğüne gelen yoğun şikayetler üzerine hakkında idari soruşturma başlatıldı. Açılan soruşturma kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’nün talebi üzerine Diyarbakır Valiliği tarafından 24 Ekim’de görevden alınan Özkul, bu süreçte Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göz doktoru olarak çalışmaya başladı.

AKP ADAY ADAYI

Daha önce AKP Diyarbakır milletvekili aday adayı olan Özkul, iddialara göre Ankara’ya giderek AKP Genel Merkezinde bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Bu görüşmelerin sonucunda Özkul, aynı yıl 13 Kasım’da Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine geri döndü.

‘HERKES AYAĞINI DENK ALSIN’

Daha önce de Özkul’a ilişkin, anlık mesajlaşma uygulaması olan whatsApp üzerinden bir fotoğraf paylaşarak, “Efsane geri döndü herkes ayağını denk alsın” diye yazdığı iddia edilmişti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Liyakat ve Adalet 3 hafta önce
Olay yüzde yüz doğrudur.Hastaneyi maalesef kendi çiftliği haline getirmiş. Ve ne yazık ki böyle bir suç işlemesine rağmen ne il Sağlık müdürlüğü nede Bakanlık bu kişiyi görevden hala aldırmıyor.
Sultan 3 ay önce
Aaaaaaa yni haberler birdegisiklik yok o çaldi bu kayirdi o onu durttu pek bisey degismemis 1 ayda
33
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?