Başakşehir Koleji Sınav Sorusu İçin Özür Diledi!

Sağlıkta şiddet, siyasi baskılar, corona hangi biriyle mücadele edeceğini şaşırmış halde olan sağlık çalışanlarına yönelik Başakşehir Koleji tarafından hazırlandığı iddia edilen sınav sorusu sağlık camiasında büyük infial yarattı. Tepkiler üzerine Başakşehir Koleji'de bir açıklama yaparak özür dilediğini açıkladı.

Gündem 10.10.2020, 12:59 10.10.2020, 13:36 Güler Sağlam
Başakşehir Koleji Sınav Sorusu İçin Özür Diledi!

Başakşehir Koleji tarafından yapılan açıklama;

Başakşehir Kolejinden Sağlıkçılara Yönelik Skandal Sınav Sorusu! haberi için tıklayınız

Değerli Velimiz,

Bilgi ve fedakârlıkları ile gece gündüz yaşam kurtarmak için çalışan, pandemi döneminin başından bu yana kendi hayatlarını bir yana bırakarak insanlığa umut olan sağlık çalışanlarımızın hep olduğu gibi bugün de yanlarındayız. 

Öğrencilerimizin, akademik başarılarının yanında toplumsal değerlerinin farkında, yaşam becerileri gelişmiş bireyler olarak yetişmesi bizim en önemli önceliklerimizdendir. 

TIKLAYIN

6. sınıf hafta sonu ödevlerimiz içinde yer alan ve öğrencilerimize sağlık sistemimizde aksaklıklar olduğunu düşündürecek ifadeler yer aldığı gerekçesiyle sosyal medya platformlarında eleştirilen soru ile ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur. 

Sosyal medyada bazı sağlık çalışanı velilerimiz tarafından hassasiyetle karşılanan soru; bir öğrencinin randevu alarak annesiyle hastaneye gitmesini ancak yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir süre bekledikleri halde muayene olamadıkları ifade etmektedir. Öğrencilere bu tür bir aksaklık karşısında hangi kuruma başvurmaları gerektiği sorulmuş ve şıklarda da çeşitli devlet kurumlarının isimleriyle birlikte başvuru numaraları verilmiştir.

Tüm yayınlarımız, hafta sonu ödevlerimiz ve öğrencilerimizle paylaştığımız her türlü materyal; alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından hazırlanmakta, yine alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından akademik ve pedagojik olarak titizlikle incelenerek yayımlanmaktadır. 

Bahçeşehir Koleji olarak eğitimimiz, ilke ve değerlerimiz ışığında şekillenmektedir. Eğitim anlayışımızı en iyi bilen ve güvenen siz değerli velilerimize dikkatiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. 

Toplumumuzun en değerli üyelerinden olan fedakâr sağlık çalışanlarımıza yönelik hassasiyet yaratan söz konusu soru için özürlerimizi iletiriz. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Kadir 4 ay önce
Kişi randevu aldığını ama bekletildiği mi söylüyor o zaman hakkını araması en doğal şey burada kurum farkı olmaz sorun hemmrandevu almayıp hemde kavga edenlerde küfür edenlerde hasta acil ise zaten poliklinikte beklemesi gibi bişey yok acile gitmesi gerekir ki orada bekletiliyor zaten
Ata 4 ay önce
Başlık yanlış bahçeşehir koleji olacak
Lafa Bakar 4 ay önce
Bu haberiniz de diğer başka haberleriniz gibi eksik, hatalı olmuş,
Okulun adını doğru yazamamışsınız.?
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?