Bal tutan parmağını yalamaktan ne zaman vazgeçecek?

Hakkın hukukun üstün tutulmadığı toplumlar çöküşü beklesinler..

Gündem 30.06.2020, 12:16 30.06.2020, 12:31
Bal tutan parmağını yalamaktan ne zaman vazgeçecek?

18 yıldır AK Parti iktidarda. Adalet ve Kalkınma Partisi 18 yıldır ülkemize bu zamana kadar birçok icraat yaptı, yapmaya da devam ediyor. Ancak kendini bilmez, kan emici, ihale takipçisi, iktidar şakşakçıları Milletimize tepeden bakan kişi ve gruplar yüzünden geldiğimiz noktada artık şapkayı önümüze koyup düşünmek zorunluluğu doğduğu gün gibi aşikardır. 

Artık torpilden, adam kayırmacılıktan, liyakatsizlikten, akılsızlıktan vazgeçmek zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. Sözleşmeli sistem bu saydıklarımızın en başında gelmektedir. Adamın adamı olan liyakatsiz, torpilli kişilerin atandığı bir sistem olduğu bilinen bu sistemden bir an önce vazgeçilmelidir. Yoksa 2023 ü göremeyebiliriz. 

TIKLAYIN

Özellikle hastanelerde torpilini bulan sağlıkçılar masa başında çalışırken diğer personel modern köle gibi çalışmaya devam etmemelidir. En ilkel toplumlarda bile Adalet duygusunun Din duygusundan önde geldiğini düşünecek olursak Adaleti sağlamanın ne demek olduğunu görebiliriz. 

Sağlık Bakanlığı genelge gönderiyor. Sağlık Çalışanları kadro ünvanlarının olduğu yerde çalışacak diye bir de bakıyorsunuz ki; onlarca sağlık çalışanı masa başında çalışmaya devam ediyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. 

Biz şahsen Sayın Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz. Ve inanıyoruz ki; Bakanlıklarda yapılan adaletsizliklere dur diyecektir. 

Köprüden önceki son çıkışa geldik. İster yaparsınız istemez yapmazsınız. Herşey elinizin altında. Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe.... 

Yorumlar (5)
Sağlıksız Sağlıkçılar 4 ay önce
Güzel vatanımın hastanelerinde görevli olan 3-5 sağlıkçı var sabah akşam internet haberlerinde sosyal medyalarda gezip sürekli devletin kurumlarını karalayıp hizmet edenleri itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Onlardan alınan mesnetsiz iddialarla ülkemin hastaneleri ve yetkilileri asılsız iftiralara uğruyor. Ekonomi kötü yalanıyla bitmek bilmeyen yalanlarına ortak bulmaya çalışıyorlar. Tek anlamadıkları konu kendilerini hep akıllı ve kurnaz zannetmeleridir. Herkes herşeyin farkında ama bu azınlık birbirlerini görünce 10 yorum yazınca çok kişiymiş gibi düşünmeleridir
! 5 ay önce
bu kafadan vazgeçin. Herşey bilgisi ve yetkisi dahilinde oluyor. O iyi çevresi kötü diye diye, övgülere boğa boğa yanlışların gerçekleşmesine sebep oldunuz hala aynı kafadasınız.
Zor soru 5 ay önce
Bal tutan parmağını yalamaktan ne zaman vazgeçer , tabiki tuttuğu bal bittiği zaman!!
Celal 1 ay önce
"Bal tutan parmağını yalar" sözü çok kütü amaçla kullanılıyor. Bizim inancımıza gör o bal,(mal mevki,makam) gözümüz gibi namusumuz gibi koruyalım diye verilmiştir. Bizde bal yalayan parmak kesilir. Ancak adamın kanı bozuksa yapacak birşey yok siz o adama 50.00TL maaş verseniz çalacak çünkü kanı bozuk Allah kanı bozuk insanlarla karşılaştırmasın. Şartlar ne olursa olsun Dürüst ve ahlaklı olmanın alternatifi olamaz
Murtaza Kurt 5 ay önce
senin sevdiğin reis izin veriyor mankurt kafalı
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?