Bakanlıkta Görevden Almalar Atamalar Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde görevden almalar ve atamalar yapıldı. Görevden almaların ve görev değişikliklerinin devam edeceği konuşuluyor.

Gündem 20.01.2020, 00:01 21.02.2020, 17:57 Erdoğan Can
Bakanlıkta Görevden Almalar Atamalar Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde 6 Daire Başkanı Halk Sağlığında ise görev yeri değişikliği yapıldı. Dr. Murat Öztürk, Dr Ferzane Mercan ile Hasan Baytar Daire Başkanlığı görevinden alındı. Dr. Hande İmirzalıoğlu ise Asaleten atandı. Görevden alınan Daire Başkanlarına yeni görelerinde başarılar göreve atanan Daire Başkanlarına da yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Görev Devletimizin görevi. Biri gider biri gelir aslolan Devletin işleridir. Herkes işini düzgün yaparsa hiç bir sorun olmaz. Sayın Bakanımız istediği isimle çalışmakta tabiatıyla hürdür serbesttir. Sahada görev yapan sağlık personeli Bakanlığımızdan hızlı yararlı projeler beklemektedir. Özellikle döner sermaye konusunda personelin sabrının son aşamaya geldiğinin bilinmesi gerekmektedir. Sağlık personeli kaybolan itibarını ve kaybolan mali haklarını dört gözle Bakanlığımızdan beklemektedirler.  
 

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Gelen yeni bilgilere göre Kızılay Başkanının eşi Diş Hekimi Daire Başkanı Hatice Kınık da görevden alındı. Bir başka daire başkanı Eczacı Hilal İlbars da görevden alınanlar arasında.

DÜZELTME: Eczacı Hilal İlbars sitemize ulaşarak yaptığı açıklamada, "Görevden alınmadım daire başkanı olarak kendi isteğimle emekliye ayrıldım ve bu konuda yasal süreci başlatmak üzere Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden aldığım resmi yazılar ve tebellüğ metni de mevcuttur." dedi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
sağlıkçı 1 yıl önce
kafa yapısını değiştirip yardımcı sağlık personelini sağlığın içine katmatsanız kimi değiştirirsenizse değiştirin sağlığı düzeltemessiniz
feza44 1 yıl önce
Yardımcı sağlık personeli değil de hekim dışı personel dersek daha yerinde olur...
OKİMİ 1 yıl önce
yardımcı sağlık personeli diye bir ünvan yok sayılıyor hekim ne var sa dr. hekim başka kuş tanımam
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?