Bakanlık Vermeyince Sağlık Personelleri Kendi Aralarında Toplayıp Paylaşmaya Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nin geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine gündeme gelen başta temizlik personelleri olmak üzere, güvenlik, veri giriş personellerine yönelik ek ödeme hakkında "çalışma yapıyoruz" dediği halde, Hekim Bakanlığı olan Sağlık Bakanlığının bugüne kadar hekim dışı personele yönelik her zaman yaptığı görmezden gelme, sürüncemede bırakma politikasının son halkası da bu konuda yaşanmış oldu.

Bakanlık Vermeyince Sağlık Personelleri Kendi Aralarında Toplayıp Paylaşmaya Devam Ediyor!

Bakanlığın Sürekli İşçilere en azından bu dönemde ek ücret ödemesi konusunda adım atmaması üzerine bir çok ilde ağlık personelleri kimi idare koordinatörlüğünde kimisi ise kendi aralarında yaptıkları dayanışma örneği ile döner sermayelerinin belli bir kısmını toplayarak ek ödeme alamayan sürekli işçilerle paylaşamaya devam ediyorlar.

TIKLAYIN

Bu paylaşımın son örneği ise Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde yapıldı. Hastan facebook hesabından yapılan paylaşımda, "Hastanemizde iyi bir dayanışma örneği olarak başta hekimlerimiz olmak üzere sağlık personellerimiz aralarında birleşerek zorlu şartlarda görev yapan temizlik personellerimize yardım toplanmıştır. Temizlik personellerimiz bu davranışa teşekkürlerini toplu alkışla ifade etmişlerdir." denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 18:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Demir
Ali Demir - 1 ay Önce

Sağlık Bakanlığın yapması gereken uygulamaları, maalesef çalışanlar, vicdanen rahatsızlık duyduğu bu uygulamadan kendi çabalarıyla bakanlığın yanlış uygulamalarını düzeltiyorlar. Keşke çalışanların bu uygulamalarını bakanlık örnek alsa. Çok zor değil, inanın çok zor değil. Biraz vicdan sahibi ve empati yapmak yeterli.

Ercan sucu
Ercan sucu - 1 ay Önce

Ben anlatamıyorum işçiyi bırakın sağlık personeli almıyokı döner ben 6 yıldır 80 tl 70 tl aldım covıt dönemındede aynı... Siz işçiden bahsedıyonuz... Onlarda alsın ama bakanlık yardımcı sağlık personelınede adaletli vermıyo... Ktü farabı hastanesı uzun yıllardır vermiyor mesela

SIRADAKİ HABER