Bakanlık Vermeyince Sağlık Personelleri Kendi Aralarında Toplayıp Paylaşmaya Devam Ediyor!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nin geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorusu üzerine gündeme gelen başta temizlik personelleri olmak üzere, güvenlik, veri giriş personellerine yönelik ek ödeme hakkında "çalışma yapıyoruz" dediği halde, Hekim Bakanlığı olan Sağlık Bakanlığının bugüne kadar hekim dışı personele yönelik her zaman yaptığı görmezden gelme, sürüncemede bırakma politikasının son halkası da bu konuda yaşanmış oldu.

Gündem 05.05.2020, 17:57 05.05.2020, 18:06
Bakanlık Vermeyince Sağlık Personelleri Kendi Aralarında Toplayıp Paylaşmaya Devam Ediyor!

Bakanlığın Sürekli İşçilere en azından bu dönemde ek ücret ödemesi konusunda adım atmaması üzerine bir çok ilde ağlık personelleri kimi idare koordinatörlüğünde kimisi ise kendi aralarında yaptıkları dayanışma örneği ile döner sermayelerinin belli bir kısmını toplayarak ek ödeme alamayan sürekli işçilerle paylaşamaya devam ediyorlar.

TIKLAYIN

Bu paylaşımın son örneği ise Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesinde yapıldı. Hastan facebook hesabından yapılan paylaşımda, "Hastanemizde iyi bir dayanışma örneği olarak başta hekimlerimiz olmak üzere sağlık personellerimiz aralarında birleşerek zorlu şartlarda görev yapan temizlik personellerimize yardım toplanmıştır. Temizlik personellerimiz bu davranışa teşekkürlerini toplu alkışla ifade etmişlerdir." denildi.

Yorumlar (2)
Ali Demir 6 ay önce
Sağlık Bakanlığın yapması gereken uygulamaları, maalesef çalışanlar, vicdanen rahatsızlık duyduğu bu uygulamadan kendi çabalarıyla bakanlığın yanlış uygulamalarını düzeltiyorlar. Keşke çalışanların bu uygulamalarını bakanlık örnek alsa. Çok zor değil, inanın çok zor değil. Biraz vicdan sahibi ve empati yapmak yeterli.
Ercan sucu 6 ay önce
Ben anlatamıyorum işçiyi bırakın sağlık personeli almıyokı döner ben 6 yıldır 80 tl 70 tl aldım covıt dönemındede aynı... Siz işçiden bahsedıyonuz... Onlarda alsın ama bakanlık yardımcı sağlık personelınede adaletli vermıyo... Ktü farabı hastanesı uzun yıllardır vermiyor mesela
8
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?