PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakanlık KİK Toplantısında, İcap Nöbet Ücreti Sorunu, Sabit Ek Ödeme Zammı Gibi Sorunlar Konuşuldu!

2022 yılı Sağlık Bakanlığı KİK toplantısı icap nöbetleri, görevde yükselme unvan değişikliği sınavı ve yurtdışı geçici görevlendirmeler gibi önemli başlıkları değerlendirilerek Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yapıldı.

Gündem 21.04.2022, 23:01 21.04.2022, 23:06 Cansu Polat
Bakanlık KİK Toplantısında, İcap Nöbet Ücreti Sorunu, Sabit Ek Ödeme Zammı Gibi Sorunlar Konuşuldu!

Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Sen'in arasında yapılan 2022 yılına ait ilk KİK toplantısında icap nöbet ücretlerinin sağlık personeline ödenmemesi sorunu, toplu sözleşmede mutabakata varılan başlıklarla ilgili ilave düzenlemeye gerek kalmadığını dair tüm kurumların bilgilendirilmesi başlıklarının yanında;

  • Merkez teşkilatı ve araştırmacıların %20 artırımla ek ödemeden yararlanabilmesi,
  • Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavının bu yıl yapılması ve mülakatın kaldırılması,
  • İcap nöbeti tutan herkese ücretinin ödenmesi,
  • Yurtdışı görevlendirmelerinin güven duygusunu sarsmayacak şekilde yapılması

gibi bir çok konu yapılan toplantıda gündeme getirildi.

KİK toplantısına Sağlık Bakanlığı adına yeni Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Koca ve bürokratları katılım sağlar iken yetkili sendika Sağlık Sen adına Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde katılım sağlandı.

SABİT EK ÖDEME ZAMMINDAN YARARLANAMAYANLAR..

Sabit ödemelere getirilen yüzde yirmilik zammı Merkez Teşkilat çalışanları, Hudut Sahilleri Genel Müdürlüğü ve İlaç Eczacılık Kurumunda görev yapanlar ile araştırmacı kadrosunda ki görevlilere yapılmaması nedeniyle yaşanan mağduriyet gündeme getirilirken icap nöbetleri ile ilgili sahada yaşanan ciddi sıkıntılar nedeniyle uzman doktor haricinde diğer sağlık personeline ve pratisyen hekimlere icap nöbet ücretinin ödenmemesi toplantıda ele alınan başlıklar arasında yer aldı.

NÖBET ÜCRETLERİ ZAMANINDA ÖDENECEK

Toplantı sonunda yapılan mutabakata göre sağlık personeline yapılan nöbet ücreti ödemesinin zamanında yapılması için gerekli düzenlemenin yapılması kararlaştırıldı. Bunun için, Sağlık Bakanlığı birinci basamak sağlık kuruluşlarında çalışanların nöbet ücretine ilişkin ÇKYS içerisinde modül eklenmesi ile ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanları için de ek ödeme bodrum sistemi olan EKOPS üzerinde gerekli modüllerin eklenerek nöbet ücretlerinin zamanında ödenmesi imkanı sağlanacağı bildirildi.

EYLEME KATILAN SAĞLIKÇILARIN DURUMU

Diğer taraftan sendikal eylemlere Katılmaları nedeniyle disiplin soruşturmaları konusuda istişare edilirken uluslararası sözleşmeler ile yargı kararlarına göre sendikanın eylem kararı alabileceği ve bu eyleme katılanlar hakkında işlem yapılamayacağı yetkili sendika tarafından vurgulandı.

Yorumlar (5)
attci 2 ay önce
Sağlık sen diyorsa asla ve kat'a inanmam, olsa da yine inanmam..
Neslihan 2 ay önce
Yapacağız edeceğiz lafı güzaf başka bir şey yok!
İbrahim 2 ay önce
Sabit ek ödemeler bakanliktaki soylenen kadar degil üniversite hastanleri mesala SDÜ Univery dis hekimliginde calisanlara verilmiyor
SAĞLIKÇI 2 ay önce
1.Basamakta nöbet ücreti ödenmesi hakkaniyetli olur, o kadar fazla nöbet tuttuğumuz Covid-19 pandemi döneminde hiç bir karşılığını alamadık.
az kaldı geri sayım başladı 2 ay önce
ALAYINIZ yalan söylüyor görevde yükselme ilçe başkanı müdür başhekim atıyor ilçe başkanı en fazla lise mezunu yüksek lisans ve uzmanı o atıyor sizin yalanınız batsın yalancı adamlar az kaldı hepiniz o koltuklara gömüleceksiniz hak yiyenler şube müdürlüğünde yaptığınız kepazelikleri unutmadık unutmayacağız torununuzun bile takipçisi olacağız o kadar bunların hesabını vereceksiniz eğer size paspas çektirmezsem hak yiyen danğalaklar
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?