PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Kocayla Toplantıya Katılan Doktor: Tamamını Yayınlayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 58 Ekim ile Bakanlıkta yaptığı toplantının ardından toplantıya dair yayınladığı videoya tepki gösteren davete katılan hekim: “bizi daha fazla hedef tahtasına oturtmayın” dedi.

Gündem 26.06.2022, 19:22 26.06.2022, 21:30 Cansu Polat
Bakan Kocayla Toplantıya Katılan Doktor: Tamamını Yayınlayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gündeme dair değerlendirmelerde bulunduğu 58 hekimle yaptığı toplantıya ait video kesitleri yayınlamaya devam ediyor.

Koca’nın yayınladığı videolardan sonra toplantıya katılan hekimlerden Tutku Tanrıkulu Tek Bakan Koca’ya tepki gösterdi. Tepkinin ardından Bakan Koca’nın paylaşımını silerek yenisini yayınladığı görüldü.

BİZİ HEDEF TAHTASINA OTURTMAYIN

Toplantıya katılan Tek, “Sayın Bakanım, videoyu olduğu gibi yayınlamanızı talep ediyoruz. Konuşmalarınızı biraz oradan biraz buradan kolaj yapıp farklı anlamı yansıtacak şekilde değil. Şık bir davetti, tepki aldık bir çok kişiden, sizden talebim bizi daha fazla hedef tahtasına oturtmamak. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

KOCA'NIN YENİ PAYLAŞIMI:

BAKAN KOCA'DAN "HASSASİYET" ÇAĞRISI

Sağlık çalışanlarına yönelik mesajlarını da toplantıda paylaşan Koca, salgınla mücadele döneminde gösterilen özveriye işaret ederek, "Sağlık kurumlarının kapısından içeri adım atan her hasta benim hastamdır." ifadesini kullandı. Koca, sağlık sistemindeki sorunların iş birliği içinde çözüme kavuşturulmasının önemini vurguladı.

Koca, "Hekimlerin kavuştuğu imkanlar uzun zamandır hak edilmişti. Sağlık çalışanlarımız için yapılanlar, aynı zamanda 85 milyon insanımız için yapılmıştır. Yapılanların, aynı zamanda, salgınla mücadelenin bu kahramanlarına milletimizin teşekkürü anlamını içerdiği de düşünülmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Koca ayrıca sağlık meslek grupları arasında iş birliği ve uyuma önem verilmesini, hastalara olumlu yaklaşılmasını, yaşlılar, engelliler ve çocuklar gibi özel gereksinimli bireylere sağlık hizmetlerinde özel ilgi gösterilmesini istedi.

Yorumlar (5)
saglık çalışanları 2 ay önce
Sağlık bakanlığı sadece hekimlerden oluşmuyor.gorunen o ki grev yapan muhalif olan vatandaşı mağdur eden hekimleri agarlamak bunları dinlemek demek ki biz sağlık çalışanları da eylem yapacak ki grev yapacak ki değerimiz olsun mutahabiniz olsun bu müdür yani
Sormak istiyoruz sizler sadece doktorların bakanı misiniz biz sağlık personellerini de muhatap almayı düşünüyor musunuz bizleri de dinleyecek misiniz her ne kadar iş güçten boş vaktimiz olmayıp orada burada fenomen olmasadak da her daim sizlerin arkasında olan destek veren bizleri de dinleyecek misiniz bir açıklama yapacak mısınız
sağlık çalışanları 2 ay önce
Maaşı az olan sadece doktorlar değil şiddete maruz kalan sadece doktorlar değil sorumluluğu olan sadece doktorlar değil emekliliği olan sadece doktorlar değil ne yani iş bırakan eylem yapan insanlarımızı zor durumda bırakan sizleri zor durumda bırakan sırf sadece muhalefet olsun diye ak parti aleyhine ne varsa yapan düşmanlık gösteren hekimleri muhatap alıp ağırlayan bakanımız her daim destek veren hükümetizin yanında olan biz sağlık çalışanlarıni hiçe saymanizi kabul etmiyoruz
hekim 2 ay önce
siz kendinize milletvekili maaşlarını hedef alın onlarla uğraşın bırakın hekimleri
Exsen 2 ay önce
Merak ettim videonun tamamını
Karabük 2 ay önce
Yhs hekimlerin bakanı çalışanların değil sandık gelsin ayrımcılığa son
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?