Bakan Koca'ya Yıpranma Payının Yeniden Düzenlenmesi Soruldu: İşte Cevap..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde revize edilmesine ilişkin' CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın önergesini yanıtladı.

Gündem 03.01.2021, 10:22 03.01.2021, 10:26 Güler Sağlam
Bakan Koca'ya Yıpranma Payının Yeniden Düzenlenmesi Soruldu: İşte Cevap..

CHP'li Sarıaslan'ın 'Yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde revize edilmesine ilişkin' verdiği önergeyi yanıtlayan Sağlık Bakanı Koca, "Önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilen sağlık çalışanlarının fiili hizmet zamlarına ilişkin olarak iyileştirmelerin yapılabileceği düşünülmektedir" dedi.

Bakan Koca 2018'de yapılan düzenlemeyi anımsatarak, "Kanun kapsamında sağlık meslek mensubu sayılan ve insan sağlığı için koruyucu, teşhis, tedavi ve rehabilite edici hizmetlerde çalışanlar fiili hizmet süresi zammı kapsamına alınmıştır. Önümüzdeki süreçte bu konunun hükümetimiz tarafından yeniden gözden geçirilerek ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilen sağlık çalışanlarının fiili hizmet zamlarına ilişkin olarak iyileştirmelerin yapılabileceği düşünülmektedir” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

'CHP olarak sağlıkçılara bir aylık ikramiye verelim dedik'

Cumhuriyet gazetesinden Sarp Sağkal'ın haberine göre, Bakan Koca'nın yanıtını değerlendiren CHP'li Sarıaslan, şunları söyledi:

"Ben de koronayı çok ağır geçirdim. Hastanede de yattım. Oradaki sağlık çalışanları her şeyi hak ediyor. Biz, CHP olarak, kendilerine bir aylık ikramiye de verelim dedik ve bu konuda ısrarcıyız. Yıpranma payı konusunda da gece nöbete kalan çalışandan yemek getiren, onunla ilgilenen hasta bakıcısına kadar herkes bu haktan faydalanmalı."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
smemuru 5 ay önce
sağlık çalışanı kimsenin umrunda değil. şöyle düşünkü serviste korona hastası emanet edilen temizlikçinin maaşı hemşirenin maaşından yüksek.
Bjk 5 ay önce
Evlerinde yatanlar bizden yüksek alıyor tasorondan geçen lerin maaşları bize yaklaştı tediye ikramiye ekmekli olduklarında bizden çok tazminat alacaklar ceza evlerinde personel ayrımı yapılmadan herkese yıpranma verildi ama nedense sağlık bakanlığı na gelince farklı bütçede para deniliyor
İŞÇİ 5 ay önce
Bu sağlık camiasında İşçilerde var DUYRULUR.EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET BEKLERLER DÖNER BEKLERLER bunlarda katkı sağlıyor.......
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?