PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Kocaya İstifa eden Sağlık Personeli Soruldu!

CHP Milletvekili Ednan Arslan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen soru önergesinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın yanıtlaması istemiyle “2020 ve 2021 yıllarında Sağlık Bakanlığı'ndan istifa eden personelin sayısı” soruldu. Milletvekili Arslan uzun süredir sağlık çalışanlarının müjdesini beklediği özlük haklarındaki iyileştirmeye de değinerek “yapılacak düzenlemenin bir an önce çıkması” gerektiğini ifade etti.

Gündem 25.01.2022, 13:19 26.01.2022, 06:00 Zeynep Elmalı
Bakan Kocaya İstifa eden Sağlık Personeli Soruldu!

Milletvekili Arslan soru önergesi ile ilgili yaptığı açıklamada, pandeminin başından itibaren sağlık personellerinin büyük bir özveri göstererek çalıştığını hatırlatarak, sağlıkçıların salgının tüm yükünü omuzladığı vurgulanarak, 2 yıl sonunda bu mücadelede pek çok sağlık çalışanı yaşamını yitirdi dedi. “Ağır iş koşullarının yanında, artan ekonomik sıkıntıları sebebiyle bir çoğu da istifa etmek zorunda kaldı” dedi.

SAĞLIKÇILARIN İSTİFASINI ÖNLEYECEK ADIMLAR ATILMALI 

Özellikle pandemin başından itibaren ağır çalışma koşullarında görev yapan sağlık çalışanlarının iş yüklerinin hafifletilmesi, diğer taraftan da ekonomik olarak rahatlatılması için Bakanlığın yeterli düzenlemeleri yapmadığını ifade eden Milletvekili Arslan, Dünya Sağlık Örgütü'ne atıfta bulunarak salgının yeni varyantlarla dünyayı dolayısıyla ülkemizi tehdit ettiğini belirterek, pandemi mücadelesinin daha uzun süre devam edeceğini hatırlattı. Milletvekili Arslan, bu sürecin atlatılmasında önemli bir görevi yerine getiren Sağlık çalışanlarına toplum olarak fedakarlığımızı asla ödeyemeyeceklerini belirterek “Onların iş yüklerini hafifletmek, özlük haklarının iyileştirilmesi için bir an evvel önlem alınması gerekmektedir” uyarısında bulundu

Son 2 Yılda İstifa Eden Sağlık Personeli Sayısı Kaç?

Başta hekimler olmak üzere son yıllarda sağlık personelleri arasında artan istifa konusunu meclis gündemine Taşıyan CHP İzmir Milletvekili Arslan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde; 2020 ve 2021 yıllarında Sağlık Bakanlığı personeli iken istifa eden çalışan sayısının kaç olduğunu sordu.  Kapsamlı bir sonu önergesi verdiği görülen Arslan’ın istifa eden personel içerisindeki doktor, hemşire, anestezi teknisyeni ve doktor harici sağlık personelinin dağılımı da Bakan Koca’dan istedi. 

Milletvekili Arslan, Sağlık Bakanlığı'nda yeni göreve başlayan pratisyen Hekim ve uzman Hekim maaşı ile performansa dayalı ek ödemeler hariç olmak üzere 1 sağlık personeli ne kadar maaş aldığını da sorarak, sağlık personellerinin çalışma koşulları ve ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik Bakanlığın hangi önlemleri alacağınada soru önergesinde yer verdi.

Yorumlar (26)
Arda 4 ay önce
Yıllarını vermiş diş hekimi arakadaşlarımız istifa etti. Yerlerine atama yapıldı ama daha hiç diş çekmeden mezun olup geleni var. Pandemi de eğitim mahvolmuş tecrübeli hekim gidiyor yerine yeni atamalar geliyor. Olmuyor sayın bakanım. Sağlıkdan aldıgınız oyu bir daha alamazsınız. Sistem bozuldu millet isyanlarda. Sağlık çalışanı olarak gözlemlerimi yazdım. Bizden çok vatandaş isyanda.
Srndikasız memur 4 ay önce
İşçi kadrosunun tamamı ve hemşire kadrosunun yarısı oyu verecektir şaka değil hkikat inanmazsanız yakınınızdaki çalışma arkadaşlarınıza sorun geri kalanlarda önemli değil bakanlık için
Yilmaz 4 ay önce
kendi adına konuş benim derdim üç kuruş değil.
önce devlet
Murat reis 4 ay önce
Yaşı daha genç olan arkadaşlar size tavsiyem dil öğrenin bu ülkede sağlık personelinin cenazesi çoktan kaldırıldı yurt dışına kapak atmaya bakın
Ali 4 ay önce
Hemşire isimli trol sen su katılmamışsın bunu bir daha söyleyeyim sana
nigne 4 ay önce
Çok da bakanın umrundaydı?
sağlık personeli 4 ay önce
Editör: Bir meslek grubuna karşı ağır hakaretler bulunan yorumunuz SİLİNMİŞTİR. İp'niz üzerinden bugüne kadar yaptığınız tüm yorumlarda SİLİNMİŞTİR.
Aslan 4 ay önce
Bakan bey cevaplamış mı acaba
hemşire 4 ay önce
140bin tıp öğrencisi var çok da önemli değil yerine yenisi gelir
Sağlık 4 ay önce
Trolun meydana çıktı hala yazıyorsun yaaa
Hemmmşirrreeetttt 4 ay önce
Seni var yaaa
diş 4 ay önce
aynen katılıyorum trol diyenlerlede yüz yüze gelirim
Criiss 4 ay önce
Mal..
hemşire 4 ay önce
ZAM FALAN İSTEMİYORUZ
Seni seni 4 ay önce
Senin neyi sevdiğini ne istediğini biliyorum trol ::)) badeciler mi alıştırdı seni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?