PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’nın Ücret Açıklamasına Tepki: Medipol Hastalara Ücretsiz mi Bakıyor? Santral Kilitlendi!

Sağlık Bakanı Koca’nın “ücret artışına endeksli bir saygınlık para gibidir, kolay erir” açıklaması sonrasında Medipol Hastanesi halka ücretsiz bakıyor ifadesi Twitter’da gündem oldu.

Gündem 23.04.2022, 15:36 27.04.2022, 00:56 Cansu Polat
Bakan Koca’nın Ücret Açıklamasına Tepki: Medipol Hastalara Ücretsiz mi Bakıyor? Santral Kilitlendi!

Twitter’da “Medipol Hastanesi tüm halka ücretsiz olarak hizmet verecek” ifadesinin TT olmasının ardından binlerce kişi Bakan Koca’nın sahibi olduğu Medipol Hastanesini telefon yağmuruna tutarak santrali kilitledi.

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada ilginç bir olay yaşandı. Medipol hastanelerinin halka ücretsiz olarak hizmet vereceği şeklindeki haber sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Adıyaman Üniversitesi’nde tıp fakültesi öğrencilerine hitaben yaptığı:

"Ücret artışına endeksli bir saygınlık, para gibidir kolay erir. Saygınlık düz düşünülecek konu değildir. Bence, özle ilişkilidir. Ücret madde ise saygınlık manadır. Başkasına borçlu olunmayan saygınlık kaybedilmez. Böyle bakarsak, saygınlığımızı yükseltmenin birçok yönden bize bağlı olduğunu da görürüz. Hekimlerin haklarının işçi söylemiyle kazanılamayacağını görürüz."

Açıklamasının yanlış anlaşılarak Özel Medipol Hastanelerinde vatandaşa ücretsiz muayene imkanı getirildiği şeklinde anlaşıldı.

YANLIŞ HABER DEDİLER

Bir anda Twitter’da kulaktan kulağa yayılan bu yanlış anlaşılma sonrasında Twitter’ın ilk gündem maddesini bu konu oluşturdu. Medipol hastanesinin çağrı merkezinin kilitlendi öğrenilirken çağrı merkezindeki görevlilerin haberin yanlış olduğunu ifade ettikleri söylendi.

KOCA'YA TEPKİ GÖSTERDİLER

Hastaneyi arayan binlerce vatandaş ise böyle bir hizmetin olmadığını öğrenince sosyal medyadan Koca’ya tepki göstererek “yürüyüş düzenleyeceklerini” ifade ettiler.

Yorumlar (14)
hemşire 2 ay önce
BU DOKTORLARI DA ANLAMAK MÜMKÜN DEGİL.ZATEN ÇOK FAZLA KAZANIYORLAR.NYEİN İTİRAZINI YAPIYORLAR. TÜM DÖNER ONLARA AKIYOR ZATEN.
Doğrusu 2 ay önce
Bu kişi editörlerden biri arkadaşlar. Başka izah bulmuyorum. Ya editör çok g**, ya da editörün kendisi
Adamm 2 ay önce
Gelmiş mahallenin....
dr 2 ay önce
2 aydır sıfır tl döner alıyordum bu ay 3 tl (sadece üç) döner yatmış. tüm döner doktorlara akıyor öyle mi?
Gerçek YSP (asistan) 2 ay önce
Bu yorumu yapan doktor ağa hiçbir hemşire linç yiyeceğini bile bile özellikle hemşire yazıp yorum atmaz ama sazanlar atlar buna .
Ahmet 2 ay önce
Sende dr olaydın sanada akaydı troll.
KURALCI 2 ay önce
SEN YİNE Mİ YAZMAYA BAŞLADIN. BU SİTENİN EDİTÖRLERİ NE İŞ YAPIYOR ACABA.
Hemşire 2 ay önce
Daha çok kazansınlar, hakları.
dr 2 ay önce
3 aydır döner 0 TL malum sabitler de dönerden mahsup ediliyor ya
Fatih 2 ay önce
Sanadamı beleş bakıldı ondan mı gocunman
Sağlıkcı 2 ay önce
Ülseratif kolit hastalarına tüm özel hasraneler ücretsiz bakmalı 9 yıldan sonra kolon kanseri riski %30 diyor tıp zaten yasamları perişan salofalk ilaçlar piyasada bulunmuyor yıllardır muadilleri hiç etkili değil buna sağlık bakanlığı ve SGK el atmalı
Knn tprk 2 ay önce
Bu söylemden hastanenin ücretsiz olduğunu nasıl anladınız ki??
Benim anladığım sağlıkçılara sesleniyor “siz mali iyileştirme istedikçe saygınlığınızı yitiriyorsunuz !!!” diyor !!!
yalan mı? 2 ay önce
sendikaya üye olurken bana mı danıştınız sonuç ortada ve hala şikayet ediyorsunuz sendikayı bırakın o gün maaşınıza zam yaparlar korkularından deneyin görün herkes sendikalardan istifa etsin sendika müdür atar başka bir şeye gücü yetmez il müdürleri de buna sessiz kalır koltuğumdan olmayayım diye by
Dr 2 ay önce
Doktorları salak yerine koyup saçma sapan açıklamalar yaparsan doktorlarda böyle tersköşe yapar sana fahrettin,bizim zekamızla oynama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?