PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’nın Hekim Sendikalarını Muhatap Almıyoruz Sözünün Yankıları Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Koca tarafından hekimlerle yapılan toplantı sırasında Hekim Sendikaları ile ilgili olarak hekim sendikaların muhatap alınmadığı yönündeki açıklamasına sendikalardan tepki geldi.

Gündem 24.06.2022, 15:40 Cansu Polat
Bakan Koca’nın Hekim Sendikalarını Muhatap Almıyoruz Sözünün Yankıları Devam Ediyor

Hekim sendikalarındaki üye sayısının 50 binden fazla olduğu belirtilen açıklamada, kamuda görev yapan hekimlerin üçte birinin bu sendikalara üye olduğu ifade edildi. “Hekim odalarını siyasi davranıyor gerekçesiyle, hekim sendikalarınıda temsil edemez gerekçesiyle muhatap almama aslında hekim örgütleri ile diyaloğu kapatmış olmanın bir tezahürüdür” ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından kanunlara zıt uygulamalar yapıldığı öne sürülen açıklamada, bazı hekim sendikaların da bir çok üyelik başvurusu yapıldığı ancak Sağlık Bakanlığınca kayıt altına alınmadığı ileri sürülerek Bakanlık suçlandı.

Yorumlar (5)
Dr 7 gün önce
Bizde seni muhattap almıyoruz fahrettin,sen zaten efendinin ağzına bakıyorsun,hani reisin yanında o söylemeden hiç bişey açıklamıyordun ya,bunu anladık sen bir kuklasın,hakkımızı alana kadar grevlere devam edeceğiz
Turan 7 gün önce
Gayet de alıyorlar, dolaylı da olsa eylemler ve söylemler ile aldılar da. Korkuları ysp sendikası olarak geçinen kan emici sendiklarin tepkisini alarak oy kaybı yaşamak o yüzden normal açıklamalar
akif 7 gün önce
sayın bakanın böyle bir şey söyleyeceğine inanmıyorum.
DEMEDİMMİ 7 gün önce
ADANA YANIYOR. KİMSE BAKMIYOR. KÜÇÜK AMA HIRSIZ ADAMLAR , ADANAYI YÖNETİYOR.
Nihat 6 gün önce
Haklı yandaş sağlık sen varken hak arayan sendikaları neden muhattap alsın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?