PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’dan Yeni Açıklama: Hekim Hemşire İşini, Hemşire de Hekim İşini Yapıyor!

Sağlık Bakanı Koca, Niğde’de yaptığı konuşmada hekimlerin hemşirelik işi yaptığını söylemesi üzerine sosyal medyadan büyük tepki geldi. Koca’da Niğde’de yaptığı konuşmanın bir bölümünü yayınlayarak adeta tepkilere cevap verdi.

Gündem 14.11.2022, 03:49 14.11.2022, 13:12 Cansu Polat
Bakan Koca’dan Yeni Açıklama: Hekim Hemşire İşini, Hemşire de Hekim İşini Yapıyor!

SaglikpersoneliHABER.NET olarak Doktor Fahrettin Koca’nın Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencilerine yaptığı konuşmada hekimlerin hemşirelik işi yaptığını söylediği bölümün ses kaydını Cumartesi günü yayınladık. Haberimiz sonrası özellikle sosyal medyada hemşireler Bakan Koca’ya tepki gösterdi.

Programda öğrencilere seslenen Sağlık Bakanı Koca, “Yer yer hekim arkadaşlarımızın hemşirelik dahil olmak üzere sekreterlik yaptığını da görüyoruz” diyerek tepkilerin odağına oturmuştu. Konuşmanın tamamını izlemek için “Sağlık Bakanı Koca: Hekim Arkadaşlarımızın Hemşirelik Yaptığını da Görüyoruz” başlıklı haberimize TIKLAYABİLİRSİNİZ.

SaglikpersoneliHABER.NET YAYINLADI, İSTİFA ET TEPKİLERİ YÜKSELDİ!

SaglikpersoneliHABER.NET ‘in yaptığı haber sonrası gelen tepkiler üzerine Bakan Koca sosyal medya hesabından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencilerine yaptığı konuşmadan bir kesit paylaştı. Koca, öğrencilere yaptığı konuşmanın farklı bir bölümünü yayınlayarak adeta tepkilere cevap verdi.

KOCA: KARDEŞANE HİZMET ŞEKLİNE DÖNELİM

Koca’nın yayınladığı videoda “Tıbbiyelileri ayıralım, hemşire arkadaşlarımızı da ayıralım. Ebe arkadaşlarımızı da ayıralım. Fizyoterapist arkadaşlarımızı da ayıralım. Bunun sonu olmaz. Bizim bu anlamda sağlık meslek mensupları olarak; Hekimler başta olmak üzere bir bütün olarak kardeşane bir hizmet şekline dönmemiz gerekiyor.” Dedi.

KOCA: YANLIŞ YAPIYORUZ!

Konuşmasına “Emin olun yanlış yapıyoruz” diyerek devam eden Koca, Biz görev tanımını yaparken bir görev tanımı yapıyoruz. Ama bu görev tanımını yaparken sahada bu görev tanımının yer yer gereği dışında hareket ettiğimizi de biliyoruz. Bunu yaparken hizmet onu gerektiriyorsa gereğini yapıyoruz.” dedi.

HEKİM HEMŞİRE İŞİNİ, HEMŞİRE DE HEKİM İŞİNİ YAPIYOR!

Hekimlerin yeri geldiğinde hemşirelerin yapması gereken işi yaptıklarını, Hemşirelerinde yeri geldiğinde bizim (hekim) yapmaması gereken işi yaptığını görüyoruz” diyen Sağlık Bakanı Koca, diğer sağlık çalışanları için de bu durumun geçerli olduğunu kaydetti.

Birlik mesajı veren Sağlık Bakanı Koca, “bir bütünlük içinde ne olursunuz asla ve asla ayrımcılık içinde hizmet etmeyelim.” İfadelerini kullandı.

BAKANLIK BİR KESİME ÇUVALLA DİĞER TARAFA AVUÇLA VERİYOR

Bakan Koca’nın yayımladığı videoya sağlık çalışanlarından gelen tepkiler devam etti. Hemşirebeey kullanıcı ismini kullanan sağlık personeli tepkisinde,” madem sahada birbirimizin görevlerini yapıyoruz, teşvik ödemelerindeki o fark 14 kat olmamalı. Hekimleri yüksek alsın ama bir kesime çuvalla verirken diğer tarafa avuçla vermek adil değil” ifadelerini kullandığı.

Yorumlar (57)
hakan 3 hafta önce
hekimin hemşire işi yaptığını hiç görmedik
HASAN 3 hafta önce
HEKİM ARKADAŞ DEMİŞKİ HEMŞİRE SONDA TAKMIYOR.İNVAZİF GİRİŞİMLERİN HEPSİ HEKİM İŞİDİR.DAHA İŞİNİN NE YAPIP YAPAMAYACAĞINI BİLMİYORSUN.BU SADECE SENİN İÇİN DEĞİL BUTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN GEÇERLİ
EEEE 3 hafta önce
ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞI ARAMAN YETR ARTIK BAKAN BEYİ YIPRATMAN
sağlıkçı 3 hafta önce
KAFAYI TAKMIŞSINIZ BAKAN BEYE, NE DESE SUÇLUYORSUNUZ, SAĞLIK CAMİASINDA SÜREKLİ BAKAN BEYİ KARALAMA ÇALIŞMASI VAR, BU GÜZEL BAKAN BAŞKA ÜLKEDE OLSA BAŞLARINDA TAŞIRLAR,BIRAKIN BU İŞLERİ, AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM VE İŞE DEVAM EDELİM, BOŞ İŞLERDEN KİMSEYE FAYDA OLMAZ.
İlçe acil hekim 3 hafta önce
isteyen gelip baksın birçok ilçe devlet hastanesinde hemşireler mevzuattaki işlerini dahi yapmıyorlar,bütün işi acil hekimine yıkıyorlar yalansa gidip bakın bakalım
Mserdar 3 hafta önce
Ben de hekimin hemşire işi yaptığını görmedim,hiç bir doktor sabah hastanede 2 saat açık büfe kahvaltı yapmaz
Dr 3 hafta önce
Sonda takmıyor mesela kadın hemşire, hasta erkek diye?
ömer 3 hafta önce
başta niye hekimler olmak üzere oluyor yani 25 yılık sağlık memuruyum günde verdiğin 400tl maaş üç öğün yemek bile olmuyor sen önce hekimlere arka kapılardan verdiğin yüzde 400 zamı bize de ver artık bundan sonra kendi işimi bile yaparsam namerdim
Tedinim miyav 3 hafta önce
Git asgari ücretle çalış ayda eder 12000 tl
Gtyyy 3 hafta önce
Kendi işini bile yapmayacaksan güle güle
Ömere cevap 3 hafta önce
Ekibin başı olduğu için olabilir mi
Hakan 3 hafta önce
Bu hadsizlere tutanaklarini tutun hekim arkadaslar, acimaniz olmasin, basta niye hekim oluyormus, basta saglik memuru olacak, tmm, erkeksen yapmazsin isini
Hh 3 hafta önce
Yapmazsan kapı orda istifa et hadi
Sağlıkçı 3 hafta önce
Çokta fifi.. sen bırak o kadroyu ben çalışmak için bekkliyorum.. senin gibilerin gereksiz işgal ettiği kadrolara benim gibi on binlerce kişi talip. Lütfen sen ve senin gibiler bırakın gidin bize yer açılsın.
yeni sen 3 hafta önce
Madem sahada birbirimizin görevlerini yapıyoruz, teşvik ödemelerindeki o fark 14 kat olmamalı. Hekimleri yüksek alsın ama bir kesime çuvalla verirken diğer tarafa avuçla vermek adil değil
Tt 3 hafta önce
Dr adının geçtiği yerde illa hemşire adı da geçiek.Hekimlerin maaşından konuşmayın artık yeter ya .Hekim kadar mı kazanmakmistiyorsun git DR ol tutan mı var,he olamıyosan da susacaksın.Dr maaşından sana ne.Sen kendi maaşınla alakalı konuş Dr ile denk misin de konuşuyosun.Sınav orda git gir sınava ol dr hadiii
hemşire 3 hafta önce
hemsirebey destekliyoruz cok dogru demiş
VHKİ GİH MEMUR 3 hafta önce
bizde tıbbi sekreterlerin işini yapıyoruz herkes işini yapsın
sağlık çalşanları 3 hafta önce
ayrımı her şartda her durumda yapan sizlersiniz bizlerin toplamda aldığı maaşları hekimlere teşvik taban diye veriyorsunuz bu nasıl bir adalet bu nasıl birliktelik ayrımın daniskasıdır bu alsın hekimler ne kadar alıyorsa ama madem hekimlere en az 15 20 bin tl verecek gücünüz imkanınız var o zaman bizlere neden 400 tl teşvik 800 tl taban veriyorsunuz.
hekimlerin aldıkları bütün ödemeler emekliliğe yansırken bizlerin ki neden yansımıyor ayrımın daniskasıdır bu.
daha nice örnekler adaletsizlikler var ama yazmak bir çözüm olmuyor zaten sizlerde biliyorsunuz ama hiç olmazsa akllımızla dalga geçmeyin ayrım olmazmış diye
görmek istemediğiniz 3 hafta önce
20 yıllık ebe hemşireyim . sağlık sistemine çok fazla emeğim oldu. kendi işimin dışına çıktığım çok fazla zaman oldu. Ama en çok üzüldüğüm şey nedir biliyor musunuz?
o kadar emeğe karşılık daha görünür olabilmek için çırpınıp durdum ve ne yazık ki hala bizi görmek isteyen yok. görünmeyen meslek hemşirelik. kimsenin görmek ve emeğinin karşılığını vermediği meslek. gönlü kırılmış olanların mesleği.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın