Bakan Koca’dan Meral Akşener'e: Üzerinde Siyaset Yaptığınız Konu...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin yabancı ülkelerdeki Covid-19 hastalarını kabul etmesi teklifine tepki göstermişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Akşener'e yanıt geldi.

Gündem 27.11.2021, 21:19 Zeynep Elmalı
Bakan Koca’dan Meral Akşener'e: Üzerinde Siyaset Yaptığınız Konu...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin yabancı ülkelerdeki Covid-19 hastalarını kabul etmesi teklifine sert tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Koca’ya seslenen Akşener, “Sayın Erdoğan'ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız? Avrupa'nın Covidli hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız!” ifadelerini kullandı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Akşener’in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketlediği açıklamaya yanıt geldi. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sn. Meral Akşener, üzerinde siyaset yaptığınız konu, Avrupa'da yaşayan 5 Milyon insanımızdan Covid-19'a yakalananların İstanbul'da, bir acil durum hastanemizde tedavi olabilmeleri konusudur. Alman Sağlık Bakanı yoğun bakım kapasitelerinin dolmaya başladığını açıkladı” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Serdar 2 ay önce
Yurtdışındaki vatandaşlarımızın Türkiye de tedavi edilmesini niye meral eleştirir ki hani ülkücüydü Ak partiyi ve Cumhurbaşkanını kötülemejten başka ellerinde ne var daha memur zammına laf edemediler biz olsak bunu verirdik bile diyemediler yemedi herhalde
hamit 2 ay önce
ALLAH razı olsun meral akşener'den.
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?