PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’dan ASM Çalışanları İçin Müjde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanları ile ilgili gece yarısını işaret ettiği bir paylaşımda bulundu.

Gündem 24.08.2022, 21:33 25.08.2022, 12:21 Cansu Polat
Bakan Koca’dan ASM Çalışanları İçin Müjde

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Değerli Aile Hekimleri ve ASM çalışanları” diyerek “gözümüz aydın demeye az kaldı. Gece yarısı bile olsa diyebiliriz” ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün yaptığı ek ödeme, performans gibi paylaşımlarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Dün de yine sosyal medya hesabında Döner Sermaye Yönetmeliği‘nde aile hekimlerinin kapsam dışı bırakılacağı ve üniversite hastanelerini içermeyeceğine yönelik iddiaların tam tersi olduğunu ifade etmişti.

Bakan Koca Paylaşımında Şu İfadelere Yer Vermişti: “HATIRLANACAĞI GİBİ, Döner Sermaye Yönetmeliği yayımlandığında aile hekimlerinin kapsam dışı bırakılacağı, döner sermaye ek ödemesi uygulamasının üniversite hastanelerini içermeyeceği gibi düşünceler ileri sürülmüştü. Cumhurbaşkanımızın dünkü açıklamaları tam tersini ortaya koydu.”

Sağlık Bakanı Koca kabine toplantısının ardından da basın mensuplarına “hekim ve çalışan arkadaşlarımızın mutluluğu ile sorunların daha kolay çözüleceğini emin olun” açıklamasını yapmış “yılsonuna kadar her Polikliniğe bir sekreter hedefi ile hekimlerimizi daha çok hastalarına odaklanmalarını sağlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (13)
Hemsire 2 ay önce
aile hekimleri ve asm çalışanları diyor, Allahım sabır ver neden hemşire demiyon da doktorlar ve diğerleri oluyor hemşire aile hekiminden daha çok çalışıyor ama ilk aile hekimlerine böyle düzen mi var
Sekreter 2 ay önce
Kardeş boş yapıyorsun yapma
Xd 2 ay önce
Bu mantıkla projeyi tasarlayan inşaat mühendisine inşaat işçisinden daha az maaş verilmesi gerekir o zaman. Asmde hekim dışı yalnızca hemşireler çalışmıyor, hepsini tek tek saysın mı.
Dr 2 ay önce
Çünkü asmlerde ebeler de çalışıyor. Benim tanıdığım birçok hemşire kendine aile sağlığı çalışanı diyor. Buluttan nem kapmayın
Okul çalışanı 2 ay önce
Beğenmiyorsan üniversite orada sınav orada gidip doktor olabilirsin.
Dr 2 ay önce
Daha önce Ase idi Aile sağlığı elemanı daha sonra ASÇ aile sağlığı çalışanı olarak değişti. iq su düşük troll de ne bileyim
Hemşire 2 ay önce
Bakan Bey doktor olunca hemen geceden çözüm bulmuş, sağlık personeli için 700 tl veriliyor ne sendikalar duyuyor ne de bakan bey duyuyor !!!
112 Acil 2 ay önce
Ama vAllahi 112'ye çok ayıp ediyorsunuz. 112'ye teşvik vermemeniz olacak iş değil. Sizin 112'yaptiginizı ne Osman Durmuş ne Recep Akdağ yapmıştı.
mustafa 2 ay önce
tüfek icat oldu mertlik bozuldu gelir dağılımındaki adaletsizlik diz boyu bütün çalışanlar arasındaki fark açıldı ve dahada açılmaktadir hemşire ve ebelerinde makul bir ücret alması gerekiyor kendi meslektaşları arasındaki bile fark diz boyu kaldıki doktorlarla ve çalışanlarla arasındaki fark zaten belli herkes fark alacak ama bu kadar değil
Düşünen deli 2 ay önce
Ağam bizle egleniir
tabip 2 ay önce
sekreterleri kadroya alın
@sadeceinsan 2 ay önce
@okul çalışanı , niye bana doktor demiyorlar demiyor , niye mesleğimin ünvanını kullanamıyorum diyor . Hastaneye git orada hemşire derler desen anlayacağım. Şu mesleğinize olan saygımızı kişiliğinizin emarelerini ekleyip hiç etmeseniz.
kayseri 2 ay önce
1. basamakta çalışan biyolog sosyolog vb. çalışanların kat sayılarını düşürülmesinin açıklanmasını istiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?