Bakan Koca'ya Seslenen Hemşire Adayı Haberlerden Sonra Üzgünüm Dedi!

Ece isimli hemşire adayı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde Nöroloji servisinde boş oda olmasına rağmen yeni hastanın kendi odalarına yatırılmasından dolayı Bakan Koca'ya seslenerek tepki göstermişti. Olayın haber olmasının ardından hemşire adayı Ece "haberlerden dolayı üzgünüm" dedi.

Gündem 19.10.2020, 19:55 21.10.2020, 20:03 Güler Sağlam
Bakan Koca'ya Seslenen Hemşire Adayı Haberlerden Sonra Üzgünüm Dedi!

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babasına refakat eden hemşirelik mezunu Ece Tel’in sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ortalığı karıştırmıştı. Ece Tel, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulunarak; “2 gün önce attığım tweet için çıkan haberlerden haberim yoktur, haberlerden dolayı üzgünüm. Hastane personeli ve yönetimi bizimle ilgilenmiştir. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Olayın Geçmişi

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ece Tel, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı ve Zonguldak Valiliği olmak üzere birçok resmi kurumu etiketleyip “Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde nöroloji servisinde 5 kişilik odada kalıyoruz 4 yatak dolu, serviste 4 kişilik bir oda boşken 5. yatağa da hasta alacaklardı karşı çıkmamız üzerine almaktan vazgeçtiler.

Küçücük odada kovid varken insanlar dip dibe kalıyor. Yoğun bakımdan çıkmış kemoterapi hastasıyla enfeksiyon hastası aynı odada kalıyor! Yönetimin kararıyla tüm odaların dolu olması gerektiği söyleniyor. Odanın içerisinde mesafe yok insanlar mağdur.

Böyle bir dönemde bu kadar hastanın ve refakatçının bir arada kalması çok sağlıksız. Bizim ve hastalarımızın sağlığı için gereğinin yapılmasını diliyoruz” şeklinde paylaşımlar yaptı. Ece Tel’in paylaşımlarının ardından hastane yönetimi olayı araştırdı. Gerçeğin yazılanlar gibi olmadığı öğrenildi. Ece Tel’in hastane yönetiminden özür dilediği öğrenildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
yatacak yer bulmuş da..! 9 ay önce
insanlar oralar da özellikle 1 yılı aşkındır ne zor şartlarda çalışıyor, biraz daha sabırlı ve anlayışlı olabilirdi, yarın birgün çalışma hayatına atıldığında anlarsın
Murty 9 ay önce
İyi ki atanamamış sın senin le meslektaş olmak irrite edici
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?