Bakan Koca Tepkilere Hemşireler Gününü Kutladığı Mesajla Cevap Verdi!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım” ifadelerini kullandığı twitine sağlık personellerinden gelen tepkiye ilginç bir twitle cevap vererek hakkımda kampanya başlattığınız doğru mu sorusunu yöneltti.

Gündem 07.08.2020, 23:21 10.08.2020, 15:52
Bakan Koca Tepkilere Hemşireler Gününü Kutladığı Mesajla Cevap Verdi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan SKY NEWS’in Türkiye’deki sağlık sistemine ilişkin yaptığı haberi paylaşarak “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım” ifadelerini kullandı. Başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık çalışanları Koca’nın bu açıklamasına sosyal medyadan tepki gösterdi.

Gelen tepkilere az önce attığı twitle cevap veren Bakan Koca "Değerli hemşireler. 38 sağlık branşından arkadaşlarım. Sky News kanalının salgınla mücadeledeki başarımızı anlatan haberinden söz ederken, “Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.” şeklindeki cümlem sebebiyle, bugün hakkımda özür dile kampanyası başlattığınız doğru mu?" sorusunu çalışanlarına yöneltti.

Bakanın twiti sonrasında gelen tepkiler ise şu şekilde oldu;

TIKLAYIN

Yorumlar (16)
Fatma Alabaş 3 ay önce
İlk defa bir bakanımız bize sahip çıkıcak sanmıştık ama maalesef tam bir hayal kurıklığı oldunuz sizde biz sağlıkçıları görmezden geldiniz ????
Hemşire 3 ay önce
Doktorlar biraz abartılmış.pandemi boyunca servise gelmeyen, vizite zorla gelen kapı kolunu dair korkusundan açamayan insanlardan bahsediyoruz...
saglikci 3 ay önce
televizyonlarin karsisina cikip saglikcilar icin gozleri dolunca helal olsun demistim kanim isinmisti. nersen bilebimirdim gozunuze toz kactigini sayin bakanim. bizleri bu kadar gormezden gelmeyin. aylardir isteklerimiz sendika ve sosyal medya yu ile gelirken citinizi cikarmadiniz meclisteki soru onergeleri bile cevapsiz kaldi simdi bize tripmi atiyosunuz. hadi devletin kasasinda para yok ek odeme yapmiyosunuz eyvAllah. ozluk haklari dami para ile??? cikin artik doktor bakanligi konumundan binlerce saglik persknelini gormezden gelemezsiniz.
Halil 3 ay önce
Biz trip mi yedik şimdi ? Yoksa bana mı öyle geliyor
Ferdi 3 ay önce
Sağlık neferi dediniz ama satrançtaki piyon kadar değer görmedik hep ön saflardaydık yem olduk kalp kırıklığımızı alacakmısınız sayın bakanım ?
Şerife 3 ay önce
Bizleri hep yok saydılar,çirkin sıfatlar taktılar,hekim dışı,yardımcı sağlık personeli v.b. bizler profesyonel Sağlık Meslek Gruplarıyız ve artık çok yorulduk,bizi duymak bu kadar mı zordu,bu kadar mı değersiz görüyorsunuz,sadece 12 Mayıs lamı hatırlıyorsunuz bizleri!!!!
Saglik 3 ay önce
Maalesef sayın bakanım sınıfta kaldınız...Herkes pandemi döneminde devletten bisiler koparttı...Milyarlarca tl başkaları için feda edilirken bizim suçumuz ne bu esaret bitsin artık biz hakkımızı istiyoruz itibarımızı istiyoruz geri kalan yıllar da rahat bi hayat geçirmek istiyoruz çok birşey istemiyoruz...Biz yıllardır geri gidiyoruz bakanım baska memur ve isçiler devletin öz evladı saglik personeli üvey mi...5 aydır tatil yapan memurlar var bu devlette pandemi döneminde çok kişi bu tatilden yararlandı daha anlatmakla bitmez bakanım artık yeterrrrrrr biraz da adam akıllı bisiler yapın tavan ödeme alkış falan bunlar siyasi bi oyun biz bunları yemeyiz artık sayın bakanım...eğer hükümet bize verilecek haklara izin vermez ise istifa edin bizim gözümüzde kahraman olun....
Dr. Hikmet 3 ay önce
Bizi duyduğunuzu hisetirmeniz bile bizde bir heyecan oluşturdu
Yaprağı kıpırdattınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?