Bakan Koca, Somali’den Getirilen Yaralıları Etimesgut Askeri Havaalanında Karşıladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Somali'den getirilen yaralıları Etimesgut Askeri Havaalanında karşıladı.

Bakan Koca, Somali’den Getirilen Yaralıları Etimesgut Askeri Havaalanında Karşıladı!
banner71

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaralıların son durumlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle;

TIKLAYIN

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla TSK'ya ait A400 uçağı ambulansa çevrilerek Somali'ye gönderildi. Sabahın erken saatlerinde hızla tedavileri yapılıp Türkiye'de tedavisinin yapılmasını öngördüğümüz hastalarımızı getirmiş olduk. Toplam 17 hastanın 10 tanesini Türkiye'ye getirmiş olduk. Bu 10 hastanın 4'ü Türk vatandaşı, 6 hasta ise Somali vatandaşı.

Türk vatandaşlarımızdan bir tanesinin genel durumunun ciddiyetini koruduğunu, diğer üç hastamızın genel durumunun daha iyi olduğunu söyleyebilirim. 6 Somali vatandaşından 4 hastamızın durumları biraz daha ciddi olan hasta. Ambulanslarda alanlarda, bu 10 hastamızı hızla şehir hastanemize nakillerini gerçekleştiriyor arkadaşlar. Ben bu saldırıyı lanetliyor, Somali hükümetine ve vatandaşlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağımızı tekrar vurgulamak istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER