Bakan Koca: Sağlık Personellerinin 16 Saat Vardiyaya Geçmesi Gerekiyor!

Dr. Rümeysa Berin Şen'in vefatının ardından gündeme gelen mesai saatleri hakkında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca :"belki yarın bunu yapamayız ama ilerleyen süreçte 16 saatlik vardiyalara geçilmesi gerekiyor, insani olanı da bu '' dedi

Gündem 26.11.2021, 01:31 26.11.2021, 11:32 Zeynep Elmalı
Bakan Koca: Sağlık Personellerinin 16 Saat Vardiyaya Geçmesi Gerekiyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

asd

Nöbet sonrası geçirdiği trafik kazasından hayatını kaybeden Dr. Rümeysa Berin Şen'in gündeme getirdiği mesai saatleri hakkında konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca : '' 36 saat nöbeti kabul etmiyoruz,  mesailer en fazla 16 saat olmalı, belki yarın bunu yapamayız ama ilerleyen süreçte 16 saatlik vardiyalara geçilmesi gerekiyor, insani olanıda bu '' dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Erkut 5 gün önce
Genelge emirdir. Kurumların en üst amiri tarafından imzalanır. 36 saat nöbet olamaz diyorsa, Nöbet ertesi izin verilmesi gerekiyor diyorsa, asistanın asistan üstünlüğü yok diyorsa. Nöbet çizelgesi tek olacak diyorsa, iki nöbet arasıe az 3 gün olacak diyorsa. Ayın bütün cumartesi pazarları Bi asistan yazılamaz diyorsa, kölelik kalktı diyorsa, herkes eşit diyorsa BUNUN ADI GENELGE DEĞİL DEVRİM OLUR.
Saffet 5 gün önce
Mardin il sağlık müdürlüğünde bazı memurların bilgisayarları alındı. İki kişi veya üç kişi bir kullanın denildi. Bu bir mobing değil mi. Bu bilginin ispatı elbette ki elimizde mevcut. Yaklaşık 30 personelin bilgisayarı alındı. Lütfen bu konuyu gündeme getirip araştırın.
Sağlıkçı 5 gün önce
16 saata geçmek için insanın ölmesi mi gerekiyordu. Zaten ab standarlarının çok altında çalışyoru sağlıkçılar. Kurumlar arası en düşük ücret ebe, tıbbi sekreter, anaatezi tek. Vb. Döneri sorarsan doktorlan bize kalmıyor ki. Taban maaşlara 1000 tl iyleştirme gerek, 3600 her unvana verilmeli, yıpranma verilmeyen unvanalara verilmeli...
ASİSTAN 4 gün önce
Kanun ve genelge uygulanmak İÇİN çıkarılır. Yazılı emirdir. İngiltere'de yazılı Anayasaya yoktur. Allah Rahmet eylesin Muhsin Yazıcoğlu yazdığı şiirin sonunda : Beton soğuk üşüyorum anneee diyor. Asistanlarda 36 saat nöbet çok zor anneee psikolojimiz bozuluyor. Empati, adalet eşitlik, ve İnsanları Yaradan ötürü sevmek ne güzel duygu. Bu ulvi değerleri kaybettirme Allah'ım.
36 saati engelleyecekti 4 gün önce
Asistan ve uzman hekimlerin 36 saat çalışması çok tepki alıyor diye herkesin gazını almak adına bir çıkış yapmıştı sayın bakan. Baktı ki yutamayacağı laflar ediyor, konuyu saptırmak için ilerde bir gün 16 saat çalışmaya geçilmeli demiş:) hekim arkadaşların da 36 saat işi maalesef devam edecek demek ki.
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?