Bakan Koca: Sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmek zorundayız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İleri ülkelerin gözdesi olan hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın kıymetini biz de bilelim ve bilmek zorundayız” dedi.

Gündem 15.12.2021, 11:43 15.12.2021, 22:08 Zeynep Elmalı
Bakan Koca: Sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmek zorundayız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tıp fakültesi öğrenci temsilcileriyle Ankara’da bir araya geldi. Öğrencilerin mezuniyet sonrası eğitim süreçleri, geleceğe dönük hedefleri, branş tercihleri, hekimlerin özlük hakları, şiddet ve malpraktis sorunları, sağlık çalışanlarının iş yükü, tıpta uzmanlık sınavı, devlet hizmet yükümlülüğü gibi konuların masaya yatırıldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Buluşmada, mevcut sorun ve taleplerini aktaran tıp fakültesi öğrencileri, çözüm önerilerini paylaştı.

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN KIYMETİNİ BİLMEK ZORUNDAYIZ’

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplantının açılışında hastanın ve hekimin kendini karşılıklı güvende hissedeceği bir hizmet ortamı sağlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Koca, şunları söyledi:

“Tıp eğitiminin ardından fırsat eşitliği sağlanarak adil bir seçimle ve ülkenin ihtiyacına göre dengeli bir branşlaşmaya ihtiyaç var. Hekimliğin meslek olarak yüceltilmesini, değerler noktasında layık olduğu algının her geçen gün güçlendirilmesini amaçlıyoruz. Malpraktis şiddet, yoğunluk, çalışma ortamlarının iyileştirilmesi gibi birçok sorun var. Bunların sağlık çalışanlarıyla birlikte bir bütün halinde çözülmesi için çaba sarf ediyoruz. İleri ülkelerin gözdesi olan hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın kıymetini biz de bilelim ve bilmek zorundayız.”

‘HEKİMLİK MESLEĞİ ALGISI GÜÇLENDİRİLMELİ’

Tıp fakültesi öğrencileri; kendilerine “Bu mesleği tercih etmiş olmasaydım diyen var mı?” sorusunu yönelten Bakan Koca’ya, tercihlerinden dolayı mutlu oldukları yanıtını verdiler. “Sorun belli, çözümü de belli. Hep birlikte mücadele ederek bunları çözeceğiz. Tercih dahil olmak üzere saygın bir hekimlik mesleği algısı her geçen gün güçlendirilmeli” diyen Bakan Koca, sonrasında öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (27)
serdar bursalı 1 ay önce
Sayın bakanım niye hep hekimleri adam yerine koyuyorsunuz(Gene Onlarla Toplantı Yapmışınız)
Ağzınla diyorsun 1 ay önce
Adam yerine koyulan adamla oturulur konuşulur. Adam olmayanla konuşulmaz senle konuşmuyor işte
smemuru 1 ay önce
hem aynı sözler sayın bakanım. yani 20 yıldır şu sağlık çalışanlarına tek iyileştirme yapılmadı.
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
sayn BAKANIM GÜNAYDINMI DİYEM MAŞALLAFMI YOKSA İNŞALLAH MI DİYEM 20. YILDIR HALİMİZİ KİMSE ANALAMADI. ANLATACAK OLAN SÖZDE SENDİKLARDI ONLARDA HEP SATTI. KENDİ CEPLERİNİ DOLDURMA PEŞİNDELER. SAYIN BAKANIM SİZDE RİCAMIZ SENDİKLARA VERİLEN AİDATLARI KESİN VEYA SENDİKALI OLMAYANDA ALSIN BİZİ BU YARATIKLARA MAHKUM ETMEYİN YETER. SENDİKALARA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
edebiyat 1 ay önce
Birde Türkçe yazabilsen keşke
hemşire 1 ay önce
bize ne gitsinler bizi ilgilendiren bir durum değil atamayı bekleyen on binlerce hkim için yer açılmış oluır
Mehmet 1 ay önce
Sizin hemşire olmadığınızi düşünüyorum. Öyleyseniz vah vah sizin gibi tecrubeli hemşireye özelden size teklif var askeri ücret+SSK+yemek 6 gün. Yeriniz açılırsa genç meslektaslar biraz sürünsün devlette
narkozcu01 1 ay önce
doktorlar ülkeyi terk etsin burayada afgan pakistanlı doktor gelsin öylemi istiyorsun doktorlarımızın hemşirelerimizin kıymetini bilmemiz gerekir...ülkeyi imam bekçi temizlikci terk ederse sıkıntı olmaz ama doktor hemşire terk ederse sıkıntı olur
Süper cahil 1 ay önce
Ya sen nesin ya sen nesin ne edepsiz birşeyin bilginde yok
Drsbr 1 ay önce
Hekimlerde atama bekleyen yok ki. Bu kin nefret neden gerçekten anlamak mümkün degil
onkolog 1 ay önce
hemsire hanim kendi mesleginiz ile karıştırdınız heralde atanmayı bekleyen hekim yok tersine hekim eksiği var bu ülkede ve tüm dünyada. 85 milyon kişinin kanser tedavisini yüklenen 600 tane onkolog var oysaki bir şehir hastanesinde 1000 den fazla hemsire var farkımız bu
Dr 1 ay önce
Kaç tane atanamayan hekim gördün acaba o gözlerinle sayın ysp
Sen git 1 ay önce
Senden çok var
Ama hekimden yok. Yani hekim kıymetli.
Sağlıkçı 1 ay önce
Bu zamana kadar nirelerdeydiniz. Sağlıkçılar kurum olarak en düşük zam alıyor 20 yıldır
sağlıkçılar 1 ay önce
dr dışı sağlıkçıların maaşları en az 10000 tl olmalıdır. Tek maaş sistemine geçilmelidir.yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmeli. 3600 ek gösterge 2008 sonrası göreve başlayanları kapsayacak şekilde verilmeli, sağlıkçıları yıllardır istekleri bunlardır.
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
İste sağlık bakanının gözünde sağlıkçı
küstük biz 1 ay önce
edebiyat yapmaya gelince herkes biliyor kıymetimizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?