Bakan Koca: Sağlık çalışanları uzak zor demeden her yerde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Sağlık hizmeti vermek için dağları aşmak, karlı yolları geçip büyüklerimize ulaşmak en büyük bahtiyarlığımız. Sağlık çalışanlarımız uzak, zor demeden her yerdeler.

Gündem 09.02.2021, 15:21 09.02.2021, 15:35 Güler Sağlam
Bakan Koca: Sağlık çalışanları uzak zor demeden her yerde

TIKLAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter'dan yaptığı paylaşımda: 'Sağlık hizmeti vermek için dağları aşmak, karlı yolları geçip büyüklerimize ulaşmak en büyük bahtiyarlığımız. Sağlık çalışanlarımız uzak, zor demeden her yerdeler.' ifadelirini kullandı.

Sağlık hizmeti vermek için dağları aşmak, karlı yolları geçip büyüklerimize ulaşmak en büyük bahtiyarlığımız. Sağlık çalışanlarımız uzak, zor demeden her yerdeler. pic.twitter.com/PdKWJ4uDld

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
hemşire 3 hafta önce
ama döner gelince doktora var diğerlerine yok
Adil 3 hafta önce
Siz ne istiyorsunuz? Doktor ile aynı parayı kazanmayı mı? Bu dünyanın hiçbir yerinde yok. Örneğin ABD’de; ortalama hemşire maaşı 70.000 Dolar civarındadır, uzmanlıkları hesaba katmazsanız, ortalama doktor maaşı 200.000 Doların biraz üzerindedir. Ortopedi ortalaması, 450.000 Dolar civarındadır. Oranına siz bakın. Eğer iyi kazanmak istiyorsanız, nerede olursanız olun, sizden başarılı olmanız beklenir. “Hemşirelik kazanacak ve bitirecek kadar başarılı olayım ama doktor kadar kazanayım” isteğinizin, dünyada bir karşılığı yok. Biraz makul olun.
selçuk hüseyin 3 hafta önce
zor heryerde ama alkışta yetmiyor. yıllardır dr dışı sağlık çalışanı özlük haklarnıda iyleştirme bekledi olmadı. kurummlar arası en düşük ücret sağlıkçıda. yıprana az verildi ve verilmeyen ünvanlar var. sabitler sigortaya yansımadı. daha neler neler. bunları çözüme kavuştursanız sağlıkçının yüzü gülecek
Adil 3 hafta önce
Planlanarak, "Nasıl olsa sağlık çalışanına saldırdığımda hiçbir şey olmuyor" düşüncesi ile bir sağlık çalışanı orak ile saldırıya uğradı. ORAK İLE. Planlı saldırı olduğu halde tutuklanmadı. Ama sizin gündeminize bile giremiyor bu haber. Siz de, oy verenleriniz de, yetkili sendikanız da; hepiniz birden, eseriniz ile gurur duyun. Hepinizin eline sağlık.
CovidAcilDoktoru 3 hafta önce
Konustukca batiyorsun!
hemşire saglık mem 3 hafta önce
Onun içindir midir ki bunca fedakarca çalışmalarına karşın kamuda en düşük maaşı hemsireler sağlık memurları teknisyenleri alıyorlar.hersey dahil 4000 tl ile 4500 TL arası maaş alıyorlar.taşeron işçiler bile bizleri geçtiler .can teslim ettiğiniz hasta teslim ettiğiniz eller, elinde süpürge olan paspas olan hiçbir sorumluluğu olmayan mesleklerden daha az maaş alır hale geldi hemşireler sağlık memurları sağlığın bel kemiği temel taşı olan bu meslekler bunca fedakarca çalışan sahada olsun, hastanelerde olsun hastaları için doğumdan ölüme başucunda olan hastanın altını bokunu temizleyen silen yıkayan enfeksiyonu ile bulaşıcı hastalığı ile uğraşan yeri geldiğinde refakatçi olan hastanın yemeğini yediren üstünü giydiren idrarı kanı pansumanı sondası alçısı sütürü vb vb ile uğraşan depremde selde bütün doğal afetlerde göreve olay yerine koşan ne bayramı ne yaz tatili ne kış tatili olan gece gündüz nöbetlerde anası ağlayan en ufak bir hatada mahkemelerde sürünen bu meslekler bu zamanda kamuda en düşük maaşı alıyor Ne derseniz boştur sağlık çalışanlarınin maaş ve özlük haklarında bir iyileştirme yapılmadik tan sonra ne kadar teşekkür etseniz bir anlam ifade etmiyor.bir polis 7000 TL maaş alırken bir astsubay 9000 TL maaş alırken bir öğretmen 6500 TL maaş alırken bir bekçi 5400 TL maaş alırken bir zabıta 5700 TL maaş alırken bizler herşey dahil 4500 TL maaş alıyorlar bunun üzerine ne deseniz boştur bir çabaniz gayretimiz yok ise maaslarimizi emsal meslekler kadar yukseltrmiyorsaniz biz sağlık çalışanları için hepsi yalan hepsi geçici işlerdir saglikcilar artık küsmüş ve tepkilidirler FOÇA belediyesi Anlaşma kapsamında, belediye kadrosundaki işçilerin maaşlarına yüzde 20 oranında zam uygulandı ve en düşük maaş 7 bin 500 lira seviyesine geldi Manyas Belediyesi'nde 3 bin 314 TL olan en düşük asgari ücret 4200 TL olarak belirlendi. Bin 535 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi sonrası Bornova Belediyesi’nde asgari ücret 5 bin 890 TL oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan ve yaklaşık 2 bin 500 TL maaş alan en düşük ücretli işçilere toplamda yüzde 60 oranında zam yapıldı. 1 Ocak itibariyle evli ve çocuklu işçilerin giydirilmiş maaşları 4 bin 900 TL oldu. Orta gruptaki işçilerin maaşları 5 bin 385, en yüksek grupta yoğun çalışanların maaşları ise giydirilmiş ücretler ile 5 bin 643 TL oldu.
BEN 3 hafta önce
Gercek sağlıkci gercekten heryerde... Sizi goremiyoruz sn. Bakan.siz nerdesiniz
Pelin 3 hafta önce
Taşeronlar kadroya gecen lşcler bile tıbbi sek. Ebeden daha fazla maaş alıyor. Adalet bu olsa gerek. Acilen dr disi personele iyileştirme yapılmalı. Cok gecikti çünkü.
ali veli 3 hafta önce
boş ver ya, biz cik cik com da tavla oynamaya devam edelim.
Sermet 3 hafta önce
Laf laf.kaldirsana GYÜDS den mülakati
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?