Bakan Koca Milletvekillerine: Sağlık Çalışanlarımız Sadece Alkış Değil Kolaylık ve Güvence İstiyoruz!

Sağlık Bakanı Koca, mecliste yapmış olduğu konuşmada sağlık çalışanlarına yönelik “sadece alkış değil kolaylık ve güvence istiyoruz” dedi.

Gündem 19.03.2020, 15:15 19.03.2020, 22:47 Güler Sağlam

TÜRKİYE SAĞLIKÇILARINI ALKIŞLADI! - VİDEO HABER - TIKLAYIN


SAĞLIK PERSONELİNİN İZİNLERİNİ İPTAL ETTİK

TIKLAYIN

Sağlık personelinin çalışma düzenlerinde bazı değişiklikler yaptık. Üniversite hastanelerimiz dahil tüm hastanelerimize koruyucu malzeme dağıtıyoruz. İki gün önce altı üniversitemize gece yarısı her birine 50 bin maske gönderdik. Riski göğüsleyerek hastalarla doğrudan temas etmesi gereken kişiler sağlık personelimizdir. İzinlerini iptal ettik. Sağlık personelimizin iş yükü, hem de maruz kaldığı risk artmış durumda. Sağlık ordumuza kolaylıklar ve güvenceler sağlanmalıdır. Sadece fedakarlık duygularına yönelik bir motivasyon yetersizdir. Başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık personelimizin verdikleri mücadeleye karşı hak ettikleri itibarın milletimizin nezdinde yerini biliyorum.

Bu başarının çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Corona Virüse karşı verdiğimiz ulusal mücadeleyi size kısaca özetlemeye çalıştım. Bu mücadeledeki kahramanlarımıza huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Sizden onlar için bir alkış istiyorum. Ama sadece alkış değil, yüce Meclisimizi saygıyla selamlıyorum.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
saglıkçılar 11 ay önce
istenirse kamuda en düşük maaşı alan sağlık çalışanlarının özlük haklarını ve maaşlarına zam yapılabilir nasıl ki 2018 yılında askerlere en düşük 400 tl ile 900 tl arası rütbelerine göre zam yapıldı kaynak mış ekonomi demeden istenirse yapılıyormuş demek ki ama biz sağlık çalışanlarına gelince kaynak yok diyorsunuz zam alan .asker sayısı sağlık çalışanın 2 katı olmasına rağmen
bu ayıpta sizlere yeter kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanları alıyor bir bekçiden polisten askerden zabıtadan öğretmenden düşük maaş alıyoruz ayıptır ayıp
sağlık 11 ay önce
%35 + % 20... 400-900 ne ki... araştırma görevlileri,adliye çalışanları, imamlar vs. Yıllar önce 1100 er TL seyyanen aldılar.


https://www.akademikpersonel.org/anasayfa/basbakan-canli-yayinda-akademisyenlere-yapilacak-zammi-acikladi-video.html
sağlıkçı 11 ay önce
alkış değil N95 maske, gözlük, yüz koruyucu istiyoruz
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?