PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: Kasıt olmadığı sürece tazminatı devlet üstlenecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen kanun teklifi için komisyon üyelerine teşekkür etti. Koca, "Yasa değişikliği teklifi ile birlikte malpraktis davalarında kasıt olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesi sağlayacak." dedi.

Gündem 30.03.2022, 18:10 Cansu Polat
Bakan Koca: Kasıt olmadığı sürece tazminatı devlet üstlenecek

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilen yasa değişikliği teklifini kabul eden Adalet Komisyonu üyelerine teşekkür etti. 

Sağlık çalışanlarına yönelik kasten yaralama suçlarında tutuklu yargılamayı sağlayan, sağlıkta kamu hizmetini engelleme suçunu ise daha ağır cezaya çarptıran yasa değişikliği teklifinin TBMM Adalet Komisyonunda olduğu gibi kabul edildiğini belirten Bakan Koca sözlerine şöyle devam etti:

"Sağlık çalışanlarına açılan ve yaygın şekilde haksızlıklara neden olan malpraktis davalarında, kasıt olmadığı sürece tazminatı devletin üstlenmesini sağlayan yasa değişikliği teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda olduğu gibi kabul edildi. Adalet Komisyonu üyelerine teşekkür ediyoruz."

Yorumlar (2)
Ne oldi 2 ay önce
Ne oldi sallabaş memur maaşına beyin cerrahisinde ameliyatı yapmak isteyen hoca bulamadınız mı ? Milyonluk dava riskine salla başı al maaşı memurla aynı maaş
Hani 2 ay önce
Hani seyyanen
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?