PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca İle Toplantıya Katılan Doktor ‘Konuşulanları’ Anlattı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın tamamı uzman hekimlerden oluşan doktorları davet ettiği toplantıda konuşulanlar gündeme gelmeye devam ediyor.

Gündem 23.06.2022, 03:47 23.06.2022, 17:06 Cansu Polat
Bakan Koca İle Toplantıya Katılan Doktor ‘Konuşulanları’ Anlattı

Toplantıya katılan Gastroloji uzmanı Serdar Durak yaklaşık 7 saat süren toplantı sonucunda Bakan Koca’nın anlattıklarını paylaştı.

15 AĞUSTOS’U İŞARET ETTİ

NTV’ye konuşan Gastroloji uzmanı Durak, özellikle hekimlerin alacağı ek ödeme tutarı ile ilgili net bir rakam verilmediğini açıklayarak sabit kazancın artmadan ek ödeme sistemi üzerinden bir artış olacağını ve Bakan Koca’nın bununla ilgili 15 Ağustos’u işaret ettiğini söyledi.

Sağlık personeline ödenen performans sistemi ile ilgili Bakan Koca’nın baştan aşağı yeniden revize edileceği yönünde konuştuğunu belirten Dr. Durak özellikle branşlara daha pozitif ayrımcılık yapılacağını söylediğini aktardı.

MESAİ DIŞI ÇALIŞMA

Toplantıda hekimlerin mesai dışı çalışmaya özendirileceği de konuşuldu. Bakan Koca, mesai dışı çalışmak isteyen hekimlerin özendirileceği  bir çalışma sisteminin getirileceğini söyledi. Durak, "Muhtemelen randevu sayısını arttırmak için" yorumunda bulundu.

YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KONSEPTİ

Fahrettin koca aile hekimlikleri ile ilgili bir çalışma yapılacağını da anlattı.

Hastanelerin yükünü azaltmak ve 1. basamakları daha işlevsel hale getirmek için diyetisyen, fizyoterapist, röntgen, laboratuvar gibi hizmetlerin ve diş hekimliğinde olduğu yeni bir aile sağlığı merkezleri konsepti oluşturmak istediğini söyledi.

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEMEK İÇİN X-RAY CİHAZI

Görüşmede sağlıkta şiddete karşı önlem olarak eğitim araştırma ve üniversite hastanelerini x-ray cihazı koyulacağı açıklandı.

ASİSTAN HEKİMLERİN NÖBET YÜKÜ

Asistan hekimlerin nöbet yükü içinde ayrı bir parantez açıldı. Gerekirse ilgili eğitim kliniklerinde eğitim yetkisinin elinden alınmasına kadar gidileceğini, bu konuda da asistan hekimlerin korunacağını söyledi. 

BAKAN KOCA'NIN SOSYAL MEDYA VURGUSU

Bakan koca, hekimlerin sosyal medya paylaşımları ile ilgili bir serzenişte bulundu. Sosyal medyayı takip ettiğini söyleyen Bakan Koca hekimlere,  "Sosyal medyadan kötü bir şey olduğunda paylaşım yapıyorsunuz ancak iyi olduğunda aynı şekilde yapmıyorsunuz" dedi. 

Yorumlar (19)
kemalyk 1 hafta önce
hemşire arkadaş diye ortalarda gezinip kaos yaratmaya çalışma. bende hemşireyim senin gibi saçma yorumlarda bulunmuyorum. ne demek aynı miktarda zam ıştiyon bize bir versinler diyecek adamlar 5 versin. afamlar yıllarca çalışmış hakkediyorlar bizde en azından hakkediyoruz ama onlar kadar değil yazan kalem her zaman değerlidir. senin gibi gereksiz yorum yapan değil
Hemşire 1 hafta önce
Neden rakam telaffuz etmiyor? Sendikaların rakamları acilen öğrenmesi lazım. Bizden çok zam alacaklarsa iptal ettirmemiz lazım.
sağlıkçı 1 hafta önce
Ya bu trolü ciddiye almayın, beğenmedim bütonuna bile basmayın, okumayın geçin, yorum yapmayın, yorum sayısı artınca yukarılarda yer alıyor
Aynen 1 hafta önce
????????????????????????????????????????????????????????
Kadir 1 hafta önce
Daha öncekini hekim dışı personel mi iptal ettirdi sanıyorsun bizim özgül agirligimiz nerdeyse sıfır adamlar açıkladı uzman hekim maaşı ile vali maaşı yüzünden iptal oldu
Hekim 1 hafta önce
Ya lütfen hemşire doktor dalaşmaları yetti bitti.. yorumlarda halen birbirimize atıp tutuyoruz. Şu devrin en büyük kaybedenleri sağlık sisteminde nitelikli iş yapanlar yani önce hekimler hemen ardından hemşireler. Tüm hekim ve hemşirelerin ideolojik takıntıları arkasında bırakıp, birlik olup vücuttaki kanser gibi yerleşen bizleri sömürerek kendileri semiren akp’yi göndermemiz lazım.
realite 1 hafta önce
özellikli branşlara daha pozitif ayrımcılık yapılacağını söylediğini aktardı.
Bu 10 yıl öncesi yapılması gerekiyor idi aslında : umarım gerçekten özellikli birimler , artı destek alır.
1inci 1 hafta önce
Sanki şimdiye kadar fark yoktu da...köle/daha iyi köle sınıflamasını desteklemen şaşırtıyor..performanssız tek kalem maaş derken kayrılan taraf sistemi destekliyor..bizden bi cacık olmaz..
Vah ki ne vah... 1 hafta önce
Dilinizi eşek arısı soksun, bir de sağlık sitesi olacaksınız, gastroloji diye bir branş mı var !!!????
Metin 1 hafta önce
doktor ve paradan başka ne konuştunuz acaba....hep aynı teraneee
sen muhalefet ajanımısın 1 hafta önce
sen dr değil misin sen sorunları bilmiyor musun da tiyatro oynuyorsun bu kepazeliği sen başımıza musallat ettik çıkan yasa içi boş fosss senin gisi
yalan haber 1 hafta önce
NEYİN toplantısı adam hepinizi satın almış hepsi de kendi adamlarıdır yoksa onurlu doktor bu bakanının ayağına gitmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?