PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca İle Görüşen Hekim: Hastane Katsayısı Geliyor, Ek Ödeme Yönetmeliği Çok Sıkı Hazırlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz günlerde bayram kutlaması için görüştüğü hekime özlük hakları ile ilgili çok sıkı bir çalışma yürüttüğünü, hastane katsayısı gibi bir sistemin getirileceğini, idarecilerin de performanstan etkileneceğini ve taban ödemenin her ayın 15’inde 2. bir sabit ek ödeme gibi ödeneceğini söylediğini kaydetti.

Gündem 19.07.2022, 18:55 22.07.2022, 02:50 Cansu Polat
Bakan Koca İle Görüşen Hekim: Hastane Katsayısı Geliyor, Ek Ödeme Yönetmeliği Çok Sıkı Hazırlanıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bayram kutlaması nedeniyle yaklaşık 50 dakika süren görüşme yaptıklarını aktaran Doktor Hatice Balcı, Bakan Koca ile aralarında geçen diyaloğu şöyle aktardı:

Değerli arkadaşlar, geçen hafta Sağlık Bakanımız bayramımızı kutlamak için beni aradı. Öncesinde kendisine artık yeni bir pandemiyi kaldıracak halimizin kalmadığını , meslek aşkımızın söndüğünü ve şiddetle ilgili daha ciddi tedbirler alınmasını; bize el uzatanların, dil uzatanların etkin bir şekilde cezalandırılması ve çalışma ortamımızın zorlukları ile ilgili mesaj göndermiştim. Yaklaşık 45-50 dakikalık bir görüşme oldu.

Şiddet en önemli konuydu ve bununla ilgili ciddi kararlar alındığını, uğraşların devam ettiğini ve hakimler ve savcıların kararları için de Adalet Bakanı ile diyaloglarının çok yoğun olduğunu belirtti.

Ben devlet büyüklerinin de bize destek olması gerektiğini belirttim. Bize sözlü ya da fiziksel olarak şiddet uygulayanların, sürücüler gibi, muayene olmaya hak kazanmak için Psikiyatri raporu almalarını önerdim.

“Özlük Haklarıyla İlgili Çok Sıkı Çalışıyoruz”

Özlük haklarımızla ilgili çok sıkı çalıştığını ve bunu titizlikle yaptığını belirtti . Önüne yeni engeller çıkmaması için bu titizliğin gerekli olduğunu ve bizim onu hedef alan söylemlerimize rağmen yönetmeliği çok sıkı bir şekilde, çok az kişinin bilgisi olacak şekilde hazırladığını belirtti. 

“Hastane Katsayısı ve Hastane Puanı Olacak”

Hastane katsayısı gibi bir durum olacağını, bunun performansla ilgili olmayacağını; ama idarecilerimizin de performanstan etkileneceğini ve bu hastane puanının daha çok işleyişle ilgili olacağını belirtti.

“Taban Ödeme Gelecek, Memur Zammıyla Artacak”

Taban ödeme adıyla tıpkı sabit ödememiz gibi bir ödemenin geldiğini ve bunun enflasyona ezdirilmeyeceğini, rapor kesintisinin olmayacağını; bunu herkesin alabileceğini ve tatmin edici bir sabit olacağını belirtti. personel sağlık

Sözleşmeli kadroların artıracağını ve bizimle (hekimler) ilgili düzenlemelerin sözleşme üzerinden daha rahat yapılacağını belirtti.

“Her Ayın 15’inde Sabit Ek Ödeme Verilecek”

Kamuya özendirmenin artacağını ve bu iyileştirmeyi ikinci bir sabit olarak her ayın 15’inde alacağımızı söyledi. Ben neden geç yazdım? Şiddet çok ön plandaydı ve yönetmelik çıkmadan yeniden herkesin duyup yarı yolda kalması riski vardı.

Yorumlar (47)
. 4 hafta önce
Ek ödeme hesaplamaları yapan bir mutemet olarak Maaş Katsayı artışına bağlı olarak TABAN ödeme adı altında 2.bir SABİT ÖDEME olarak her ayın 15.de belli bir tutarda tüm çalışan personellere adil bir şekilde performans ödenmesini olumlu buluyorum
.. 4 hafta önce
Shs sınıfına tek olmalı sayın mutemet
MD 4 hafta önce
Seçime kadar sınırsız para basıp her kesime dağıtacaklar, bu süreçte ne kadar koparabilirsek kalıcı değişikliklerle uzun vade için kârdır.
Hekime daha fazla ödenecek tabi ki, hekim yanında diğer personele de bir miktar ödenecektir. Burda önemli olan diğer personelin yaa hekime şu kadar veriyorsunuz bana niye bunu veriyorsunuz diye çemkirmemesi. Lan geçen ay sıfır lira alıyordun zaten? Yerleşmişsin devlete, istediğin kadar kaytar kimse işten de atamıyor zaten. Üniversiteler 20 yıldır aynı yerde çalışan, bölümde istediğini yaptıran personellerle dolu. Memnun olmasan çoktan bırakırdın heralde değil mi? Maaşının az olması hekimlerin suçu değil iktidarın suçu. Seçim anketi yapsak iktidarın oy oranı hekimlerde çok düşük çıkar, diğer personelde ise hekimlerden kat kat daha yüksek çıkar. Ee o zaman siz kendiniz de suçlusunuz bu konuda.
Neyse sözün özü başkasının kazancına göz dikmeden, arayacaksanız düzgünce hakkınızı arayın.
Mustafa 3 hafta önce
Sen önce düzgün konuş sonra akıl ver millete yaprak
SM 4 hafta önce
Ya Hu yorum yaparken bari seviyenizi koruyun. Bu ne bayağı bir tavır. "Lan" " çemkirmek" bunlar nasıl ağzınızdan çıkıyor? Klavye kahramanlığı için diplomanız en azından engel teşkil etmeli.
Diğer hususta insan ve çalışan ayrımı yapmak. Kimse eşitliği savunmuyor, herkes adaleti savunuyor.
smemuru 4 hafta önce
yahu ne boş adamsınız. Hemşire ben hekim ne alıyorsa onu alayım demiyor ki. cerrahi servisinde çalışan doktor 14bin döner alırkeen hemşire ben niye 100tl alıyorum diyor. en az bin tl de ben alayın diyor. Sen önce hemşirenin hakkını da savunmalısın. Gelmiş buraya boş yapıyon. Şu zihniyetiniz yok mu.
Veli 4 hafta önce
Hekim ile hemşire adaletini saglayin
Acil dr 4 hafta önce
Katılıyorum örnegin ben 10bin alırken hemşire arkadaşın 250tl alması adil olmaz barışı bozar
YSP 4 hafta önce
Özelde asgari ücrete çalışan hemşire ve asgari ücretin en az 5-6 katı ödenen hekim. Özeldeki gibi devlettede denge sağlanmalı haklısın.
attci 4 hafta önce
neden bi tarih yok..seçimde görüşürüz.seçim yatırımı olsa dahi size vermeyeceğim .Çok sağlıkcının canı yandı bu meslekte...
Tam kapasite çalışıyoruz 4 hafta önce
Hastanemiz tam kapasite çalışıyor ödediği döner sermaye ise sıfır . Koskoca şehir hastanesi nasıl döner ödeyemez
hayri 4 hafta önce
yerine gelecek kişiler çok mu iyi olacak?
dr 4 hafta önce
hekim tabani ysp tabaninin 5 katı olmali , tüm dünyada olduğu gibi
sağlıkçı 4 hafta önce
ysp zaten sıfır alıyor 5 katı 5tane sıfırda sizin hakkınız o zaman.
hamit 4 hafta önce
Memurlarla aynı odada aynı işi yapan tıbbi sekreterleri çok fazla şımarttınız
ahmet 4 hafta önce
4 yılıık lisan mezunu bizim odada 2 yıllık kıçı kırık okul mezunundan az alıyor
VHKİ GİH MEMUR 4 hafta önce
AYNEN ÖYLE KARDEŞİM BİZDE HAKKIMIZI İSTİYORUZ BENDEN AZ ÇALIŞAN ADAM MALI GÖTÜRÜYOR.
tıbbi sekreter 4 hafta önce
neden zoruna gidiyor sende git aynı okulu bitir.
anonim 4 hafta önce
madem o kadar dert ettiysen, iki yıllık tıbbi dokümantasyon oku, sonra unvan değişikliğine gir tıbbi sekreter ol
yorumcu 4 hafta önce
Aynı işi yapıyor olsanda o adamlar o işin okulunu okudu ve ona göre atandı. Zoruna gidiyorsa sende çalış tıbbi sekreter ol. Okul okumadan evinde oturup adli-idari kitapları okusan yutsan bir hakimle aynı bilgilere sahip olabilirsin ama hakim olamazsın. Önce çalışıp geçmen gereken sınavlar var o yüzden sırf aynı işi yapıyorsunuz aynı bilgiye sahipsiniz diye aynı olduğunuz anlamına gelmiyor artık bunu bi anlayın. Gidin bölümünü okuyun sizde olun oturduğunuz yerde millete laf atıp durmayın. Kimsenin parası kimsenin cebinden çıkmıyor. Herkes işine baksın
Kodsağlık 4 hafta önce
Çok sıkısı bizi herzamanki gibi sıkar...
Yeliz 4 hafta önce
Agustosa yetisse bari
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?