Bakan Koca: Hekimlerimizin Hak ve Emniyeti Bize Emanet!

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, taşkınlık yapan bir kişi uyaran Asistan doktor Ertan İskender bıçaklı saldırıya uğramasının ardından elinden ve belinden yaralanarak ameliyata alındığını Dr. Fahrettin Koca duyurmuştu. Bakan Koca yeni bir açıklama yaparak "Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin hak ve emniyeti bize emanet." dedi.

Gündem 28.05.2021, 01:50 28.05.2021, 02:16 Güler Sağlam
Bakan Koca: Hekimlerimizin Hak ve Emniyeti Bize Emanet!

Koca açıklamasında; "Saldırıya uğrayan meslektaşım Ertan İskender’in ameliyatı başarıyla tamamlandı. Kendisiyle konuştum, durumu iyi. Saldırgan adli işlemler için polis gözetiminde. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin hak ve emniyeti bize emanet." dedi.

Olay, akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde meydana geldi. 

Asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.'yi uyardı. Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı. Doktorun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Bayram N.'nin, bir kaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

HABER GEÇMİŞİ

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi asistan hekimi Ertan İskender'in bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklanması sonrası Bakan Koca saldırıyı kınayarak hekimin sağlık durumuyla yakından ilgilendiğini açıkladı.


*Ertan İSKENDER - Bıçakla yaralanan hekim

Bakan Koca yaptığı açıklamada;

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
mehnets 2 ay önce
Zaten problemde tam olarak bu. Saglik personelinin hak ve emniyeti size emanet olduğu için saglik personeli ne hakkını alabiliyor ne de kendini emniyette hissediyor . . .
Adil 2 ay önce
Herhalde 95. defa falan diyorsunuz bunu. Sağlıkta Şiddet yasası çıkıp uygulanmadan inandırıcılığınız olmadığını biliyor olmalısınız, buna rağmen neden 95. defa falan aynı şeyleri söylüyorsunuz, bunu bilmiyorum.
hemşire 2 ay önce
1 parmağı ampute olmuş ve sanırım hekimlik hayatı bitti. Ama bazı twiterda bazı yorumlara denk geliyorum. "oh iyi olmuş" gibi saçma sapan cümleler kuruyorlar. Gerçektan yazık
Saddd 2 ay önce
Bu ülke de doktor olmak sağlık çalışanı olmak gün geçtikçe zorlaşıyor Allah Yardımcısı olsun
Tıp Dr. DEĞİL 2 ay önce
Bu açıklama ile DOKTOR BAKANLIĞI olduğunun bir ispatıdır..
a t 2 ay önce
bu dr un ömür boyu kazanacağı tüm parayı tazminat olarak versin
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?