PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bakan Koca Hastanede İftar Yaparken İki Sağlıkçı Çatıda Eylem Yaptı!

Sağlık Bakanı Koca’nın iftar yaptığı hastanenin çatısına çıkan iki sağlıkçı, Koca ile görüşmek istediklerini belirterek eylem yaptılar.

Gündem 23.04.2022, 14:58 27.04.2022, 00:56 Cansu Polat
Bakan Koca Hastanede İftar Yaparken İki Sağlıkçı Çatıda Eylem Yaptı!

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere dün Adıyaman‘a giden Sağlık Bakanı Koca, Tıp Fakültesi öğrencileri ile sohbetli toplantının ardından Eğitim Araştırma Hastanesi‘ne geçerek iftar yaptı.

Bakan Koca’nın iftar yaptığı esnada hastanenin çatısına çıkan atanamayan iki sağlıkçı ayaklarını aşağıya sarkıtarak polisi alarma geçirdi.

KOCA İLE GÖRÜŞTÜRÜN, AKSİ HALDE KENDİMİZİ AŞAĞI ATARIZ

İddialara göre atanamayan eylemci sağlıkçılar, Fahrettin Koca ile görüşmek istediklerini, aksi durumda kendilerini aşağıya atacaklarını söylediler. Gençleri ikna etmek için yoğun çaba sarf eden polis, çatıdaki gençlerin Mustafa A. ve Özcan Y. olduğunu belirledi.

YERE ŞİŞME YATAK AÇILDI

Uzun süre ikna edilmek için uğraşılan gençler eylemlerinde ısrarcı olmaları üzerine hastaneye itfaiye ekibi çağırarak yere şişme yatak açıldı. Fahrettin Koca’nın koruma ekibinde yer alan polislerin de ikna çalışmalarına dahil olması sonrasında Bakan Koca ile görüştüreceklerini söyleyerek atanamayan sağlıkçıları yaptıkları eylemden vazgeçirdiler.

ATANAMAYN SAĞLIKÇILARIN SESİ OLMAK İSTEDİK

Ancak hastane çatısında eyleme imza atan atama bekleyen sağlık çalışanlarının daha sonra Bakan Koca ile görüştürülüp görüştürülmedikleri öğrenilemedi. Polis merkezinde ifadeleri alınan gençlerin daha sonra serbest bırakıldıkları, kendileri gibi atanamayan sağlık personellerinin sesi olmak için bu eylemi yaptıklarını ve amaçlarının da seslerini duyurmak olduğunu söylediler.

Yorumlar (4)
Sdttn hytr 2 ay önce
Bu bakanlık dışarıdan bakanlik personeli olmayan hatta memur bile olmayan eli boş vasıfsız kişileri yada diyanetten pttden tedas dan kişileri başkan başkan yardımcısı müdür, müdür yardımcısı atadığı sürece daha çok böyle olaylar olur.
Sağlık çalışanları 2 ay önce
Helal olsun arkadaşlara bakanın ziyaret ettiği mekanlarda hastanelerde vbvb yerlerde bakana ulaşıp notlarınızı iletmeliyiz , konuşmalıyız birebir sorunlarımızı anlatmalıyız arkadaşlar çatıya cikamasak da yemekte olsun konuşması bittiğinde olsun gerekirse pankart açmalıyız sesimizi duyurmak için
daktır 2 ay önce
her sağlıkçı atanmak zorunda mı? gitsin özel sektörde iş bulsun. hatta 'ekip işi yapıyoruz, bize doktor maaşı verin' desin. bu kafayla daha çoook çıkarsınız çatıya.
Abc vs. 2 ay önce
Tüm kamu personeli adına yazıyorum. Ekmeğe, yağa, benzine, vs. Gelen zamlar ne kadarsa memura verilecek pay da o kadar olmalı. Zam verilmiş gibi yapılıp maaşlarımız kuşa döndürüldü.Eski alım gücümüzün 1/3 i şu anki alım gücümüz. Kesinlikle adil değil. Bunun düzeltilmesi gerek.
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?