Bakan Koca'dan Son Dakika 'Ebeler Günü' Mesajı!

Sosyal medyasını aktif kullandığı bilinen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Dünya Ebeler Günü' mesajını günün bitmesine 8 dakika kala paylaşması dikkat çekti.

Gündem 06.05.2021, 09:14 06.05.2021, 09:36 Güler Sağlam
Bakan Koca'dan Son Dakika 'Ebeler Günü' Mesajı!

Dün Ebeler günüydü, fakat virgül uyarısı yapan vatandaşa bile anında cevap veren Bakan Koca'nın sosyal medya ekibi günün bitmesine 8 dakika kala ancak kutlama mesajı yayınlayabildi. 23 saat 52 dakikalık bekleme ile gün biterken yapılan paylaşım dikkat çekti.

Ebelik meslek degilmidir sizce?

Dünyanın en eski mesleklerinden birisi olan Ebelik mesleğine ve onA can veren fedakar sağlık personelleri yani ebeler hep vardır ve  var olacaktır. Birileri son dakikalarda kutlama mesajı yayınlasada bir ebenin kollarında ilk nefeslerini aldıklarını hatırlatmak isteriz.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Sağlık hizmetleri doğumla başlar. Mesleğimizdeki yeri biricik olan ebelerimizin 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü'nü kutluyor, ailelerimiz ve toplum adına her birine saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Her fırsatta gördun mu eben...diye sık sık hatırlanan EBELER.

Kutsal bir meslek EBELİK.Kutsallığı bir candan, başka bir can meydana gelirken sihirli ellerinde saklıdır.Doğumda sana en yakın olandır. bacındır,hemşerindir.En buyuk destekten sonra elinden tutanındır.Senin için en kıymetli olanı özenle özveriyle dunyaya gelmesıne yardımcı olan müjdecindir.

Doğumdan sonrada Bebegının ve senin artık koruyucu melegıdır.

Sahada başarılı bir hizmet verir.köyde, mezrada her evde her şartta görevinin kutsallığı devam eder.Birinci basamak sağlık hizmetinde aşılama ve koruyucu sağlık hizmetinde en önde ebe vardır.Erkek kadın her insanın doğumdan ölümüne kadar sağlık hizmetini yerıne getirir.

Bir ebeyi sahada nereye koyarsanız orası güllük gülistanlık olur. Bulunduğu yeri adam eder.Gerekirse bir bakmışın doktor,hemşire ,sağlık memuru ,sekreter mutemet ,köylüyle köylü ,artist şeherli sanatkar oluverirler.

Son yıllarda kendi mesleğinden uzak ünvanlarda çalıştırılsalarda, arada haksızlık görüp üzülselerde bir kadın için en ideal meslektr ebelik.

Tüm arkadaşlarımın ebeler günü kutlu olsun. göreve yeni başlayanlara ise başarılar dilerim.
05.05.2021 A.Doğan

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
hayaller tavan gerçekler yavan 5 ay önce
pandemi sürecinde sağlıkçıların sadece %20 sine ek ödeme verdiniz. söylemleriniz ise tamamına vermiş gibi. miş gibi yapmayın artık. değer verirmiş gibi yapmayın .gerçekten yapılacak iş sağlıkçının emeğini ödeyin
Değişik 5 ay önce
Mesleğe verdiği değeri son 8 dakika gösteriyor arkadaşlar.
Hmşr 5 ay önce
Bi kere de şaşırtsın bizi!
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?