Bakan Koca'dan Menzil Cevabı: Beynini Kiraya Vermişler Kişilerle Mücadelemiz Olacak'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CNN TÜRK Televizyonunda yayınlanan 5N1K programında gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını cevapladı.

Gündem 18.10.2020, 22:50 19.10.2020, 10:44 Güler Sağlam
Bakan Koca'dan Menzil Cevabı: Beynini Kiraya Vermişler Kişilerle Mücadelemiz Olacak'

Cüneyt Özdemir, menzil tarikatının Sağlık Bakanlığı'da çok etkin olduğu söyleniyor, ne dersiniz? diye sordu.

TIKLAYIN

Bakan Koca, Bakanlıkta olduğu şeklindeki soruya; 'Beynini ve zihnini bir yere kiraya vermiş her kişi ve düşünceyle mücadelemiz olacak' şeklinde yanıt verdi.

CNN Türk canlı yayınında Cüneyt Özdemir'in 5N1K adlı programına katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlıkta menzil tarikatı oluşumu iddialarına yanıt verdi. Cüneyt Özdemir, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekim yardımcısı Ali Edizer'in tarikat mensubu olduğu gerekçesiyle görevden alınmasına yönelik bir soruyu Bakan Koca'ya yöneltti.Cüneyt Özdemir, "Bir başhekim yardımcısnın görevden alınması çok konuşuldu. Bu vesile ile de Sağlık Bakanlığı'nda Menzil tarikatının çok fazla örgütlendiği konuşuluyor, tartışılıyor. Siz bu konu ile ilgili araştırma yapıyor musunuz?" diye sordu.

Bakan Fahrettin Koca asla bu gibi yapılanmalara bakanlık bünyesinde müsaade edilmeyeceği ifade ederek, "Vatandaşımız şundan emin olsun; Beynini, zihnini kiraya vermiş hiçbir kimseye ya da bir şekilde bir yerde odaklanma noktasındaki her düşünceye karşı olacağımızdan emin olsun." dedi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Sağlıkçı 7 ay önce
Aynı mücadeleyi tüm gruplara karşı vermeniz lazım Sayın Bakanım. Mesela MGV tabanlı imam hatiplilere. Hani din kültürü öğretmenini yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne daire başkanı atadınız ya. İllerde çok daha fazla örneği var. Onun gibi diyorum. Bir tarafa cephe açarken diğerleri boşlukları doldurmasın. Bu ülkede ki en büyük yapı başta sendikalar olmak üzere, tüm grupların(MGV, Menzil, Hayat Vakfı vs..) yapılanmasını durdurun. Liyakata dayalı atama yapın. Sınavla atama yapın.(Gerçi son yapılan Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavınıda Anadolu Ünv. eline yüzüne bulaştırdı ama yinede tüm kadrolara görevde yükselme olması lazım.)
Ahmet ÖZDEMİR 7 ay önce
Evet Sağlıkta gözle görülebilir bir kadrolaşma var hemde idari kadrolarda. İdari kadrolara atamalarda EHLİYET.LİYAKAT gözetilmediği sürece kim gelirse gelsin hiç fark etmez.
sayın bakanım yıllarca o koltuklara oturanlara bakarsanız anlarsınız. 7 ay önce
sayın bakanım yıllarca o koltuklara oturanlara bakarsanız anlarsınız. Ama malasef milletvekilleriyle mücadele eden bürokratlarınız var kime ,neye hizmet ettikleri belli mi? Milletin vekillerini itibarsızlaştırmak hiç kimsenin haddi değil ama malasef görüyoruz. Haddim olarak değil ama ciddi bir revizyon şart....
Serhan 7 ay önce
Sayın bakanım beynini fetöye kiraya vermiş Balıkesir il sağlık müdürünü ne zaman göreceksiniz?
Kadir Kara 7 ay önce
Sağlık bakanlığında
Yönetici atama yönetmeliği değişmediği sürece ve
1-En az 10 yıllık bakanlık tecrübesi olan
2- Alanında yada Sağlık Yönetimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi almış
3-Bakanlık yada Üniversitelerden sertifikalı eğitim ile kendini geliştirmiş olmalı
4-ösym tarafından yapılan yazılı sınavda en az 80 puan barajı nı geçen
5-puanına göre tercih edilen bir sistemin olduğu
Ve mülakat olacaksa sınavı kazananlar arasından sözlü mülakat
ahmet 7 ay önce
bu maddeleri kabul edemeyiz kusura bakma. partiden kağıdı kapanlar,istediği koltuğa oturabilirler:)))))
24
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?