Bakan Koca'dan Ek Ödeme ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından gazetecilerin sorusu üzerine ek gösterge, döner sermaye ve sağlık çalışanlarının maaşlarına zam talepleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'dan Ek Ödeme ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması
banner71

Bakan Koca ek ödeme ile; "Ek ödeme ile ilgili biliyorsunuz geçen toplantıda da söylemiştim. UZATILDI. Zannediyorum bir kaç gün içerisinde yayınlanmış olur. Bununla ilgili hem sahada filyasyon yapan hekimlerimiz dahil olmak üzere hem özellikle şu dönemde salgın döneminde bu hastalarla ilgili yoğun, acil, göğüs hastalıkları, dahiliye, çocuk ve benzeri gibi yoğun çalışan hekimlerle ilgili çalışanlarla ilgili bir düzenleme yapıldı, zannediyorum önümüzdeki günlerde yayınlanmış olur" dedi.

Yani farklı bir performans olacağını söylemek istiyorum dedikten sonra FOX HABER muhabiri; sağlık çalışanlarının aslında beklentileri sadece  ek ödeme değil, farklı konularda bazı beklenti içindeler. Hatta bugün Sağlık bakanlığının hemen yanında da bir eylem yaparak taleplerini dile getirdiler. Şimdi bunun içerisinde 3600 ek gösterge var, döner sermayenin kaldırılması var. MAAŞLARINA ZAM VAR ASLINDA BİR ANLAMDA, tüm bu taleplere karşı düşünceleriniz neler nasıl bir planlama içerisinde olacaksınız diye sordu.

TIKLAYIN

Atamalarla ilgili soru ise; sağlık çalışanları atamada bekliyorlar. Yakın zamanda bir atama müjdesi duyar mıyız? 

Bakan Koca ise; Atamayla ilgili bir ihtiyaç durumuna göre, biliyorsunuz biz dört ay önce bir atama dönemi yaşamıştık. Ama önümüzdeki dönemde devreye girecek olan hastanelerimiz olacak. Biliyorsunuz Konya açıldı. İstanbulda benzer şekilde Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi bu haftasonu açılmış olacak. Seyrantepe benzer şekilde yakın zamanda açılmış olacak. Hastanelerin devreye girmesiyle alım söz konusu olacak.  

DÖNER SERMAYE konusunda ise; 3600 ek gösterge bunla ilgili genel bir çalışma var ama döner sermayenin kaldırılması gibi bir durum şuan söz konusu değil. Biz performansı daha etkin kılmak istiyoruz. Bu anlamda daha etkin bir performansı devreye sokmak anlamında bir düzenleme yaptık biliyorsunuz. 3600 Ek Göstergeyle ilgili sadece sağlık çalışanları için değil diğer benzer çalışanlarla ilgili bir çalışma var. Bizim şu dönemde üzerinde daha çok durduğumuz bu performansın şu dönemde sağlıklı bir şekilde devreye girmesini kolaylaştırmak olacak dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 21:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
112
112 - 3 hafta Önce

Sayın bakanım sağlık bakanliginda sadece hekimler calismamakta...neden hep hekimler deniliyor..

sağlık çalışanı
sağlık çalışanı @112 - 2 hafta Önce

EK ÖDEME İSTEMİYORUZ.
İSTEDİĞİMİZ TEK ÖDEME TEK MAAŞ.
SABİTLER GENEL BÜTÇEYE AKTARILSIN EK ÖDEMEDENDE MAHSUP EDİLMESİN YETER.
BUNU YAPMAK ÇOKMU ZOR

KRALX
KRALX @112 - 3 hafta Önce

Çünkü kendisi de doktor.!

hemsire olmayan saglikcilar
hemsire olmayan saglikcilar - 3 hafta Önce

diger memurlarin ek odemelereni kimse gormuyorda bizim ek odeme herkesin dilinde doner acilen kalkmali maaslara seyyanen zam

Gs
Gs - 3 hafta Önce

Yakında çalıştıracak personel bulamayacaklar covit pozitif oldum 1 hafta sonra başla diyorlar bizde 14 rapor aldık eşime başla diyorlar şimdide artık yeter emeklerimizin fedakarliklarimiz in karşılığı nedir birer alkış mi evlerinde istirahatli iken ek dersleri bile ödeniyor camilere bile gitmiyorlar imam arkadaş lar bizlerde personel yok diye izin e bile gidemiyoruz covit li bile olsak 1 hafta sonra gel diyorlar okullar kapalı iken 20bin öğretmen al camiler kapalı iken 5000 iman al yeter artık sağlık çalışanlarının gücü kalmadı

Kim mutlu
Kim mutlu - 3 hafta Önce

Sağlık çalışanlar arasında kim mutlu kim mutsuz bir anket yapılsa eminim herkez mutsuz sonucu çıkar

Siz ne anladınız bilmiyorum ama
Siz ne anladınız bilmiyorum ama - 3 hafta Önce

Pandemi klinikleri ve filyasyon harici kimseye 1 kuruş döner sermaye yok.onlar risk altında degillermis bakana gore

Kemal
Kemal - 3 hafta Önce

Tam da istenen oldu, sağlık çalışanları birbirine düşürüldü, şimdi ek ödeme alanlar çalışsın diğerleri kendini kızağa çeksin, ödeme alamıyorlar,
Sağlık ekip işidir.

Tedinim lee le
Tedinim lee le - 3 hafta Önce

Döner sermaye devlete yüktür onun yerine daha mantıklı bir uygulama olmali

serdar bursalı
serdar bursalı - 3 hafta Önce

Yaw pandemi hastanesine hepsine varmı?Yokmu? Birisi anladıysa söylesin.

serdar bursalı
serdar bursalı @serdar bursalı - 3 hafta Önce

. Biz performansı daha etkin kılmak istiyoruz. Bu anlamda daha etkin bir performansı devreye sokmak anlamında bir düzenleme yaptık biliyorsunuz.Dedi sayın bakan bunun anlamı ne?


SIRADAKİ HABER