Bakan Koca'dan 'bir şehir hastanesi daha olsa yetmez' diyen Sağlık Müdürü'ne sert yanıt!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın." ifadelerini kullandı.

Gündem 05.08.2020, 23:41 06.08.2020, 20:12
Bakan Koca'dan 'bir şehir hastanesi daha olsa yetmez' diyen Sağlık Müdürü'ne sert yanıt!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'un hastane doluluk oranları hakkıda yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. 

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hasta kabulüne başlayan Konya Şehir Hastanesi’nde bugün incelemelerde bulunduktan sonra kentte artan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. 

İl Sağlık Müdürü uyardı! 'Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez'

TIKLAYIN

Koç "Konya olarak pandemide yoğun bir süreç yaşıyoruz. Eğer bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. Dikkatli olmalıyız" demişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'un açıklaması üzerine Konya'daki doluluk oranını açıklayarak bunların dikkate alınmaması gerektiğini savundu.

Fahrettin Koca, Konya'nın doluluk oranlarını şöyle açıkladı:

 KONYA: Servis yatağı doluluk oranımız %48, yoğun bakım doluluk oranımız %76, ventilatör doluluk oranımız %42. Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır.

Hastalığı önemsiz gösterenlerle hastaneleri çaresiz gösterenlerin iddialarını dikkate almayın.

Yorumlar (15)
Aacar 3 ay önce
Konya il saglık mudurunu tebrik etmek lazım gerçekleri korkmadan söyleyen hekimler de varmış.
Taslicali 3 ay önce
Butun saglik calisanlari neyin ne oldugunu ve gerceksayilari biliyor zaten siz istediginiz kadar kizin medyadan, cok vebal aliyorsunuz insan hayatiyla oynuyorsunuz bunun diger tarafida var sayin Koca
Ses Kaydına Cevap 3 ay önce
Arkadaşlar, Bakan bey ses kaydındaki kişiye itafen dünki sözleri söyledi. Ama oturdugu yerden kuduran il sağlık müdürünün atanmasını çekemeyen insanlar olayı köpürtüyor. Onların bunu yapması gayet normal bunların hepsi AFÖ fitnesinin ve yanında A.Can ve Z.Ateşalp in başının altından çıkıyor. Onlar hocayı yıpratmak için ugraıyor tek dertleri A. Tekin in sağlık müdürü olmasıydı. olmayınca tutunacakları dalları kalmadı. bence onurlu olanlar bir zahmet istifa etsin. müdür yardımcısı z...... artık insanlar gözünün içine bakıyor. istifa et diye bi zahmet ... hadii sağdan sağdan....
Konyadan 3 ay önce
Z... ye eşi dostu kızmıyor çalışanlar neden kızıyor. Kendisinin eşinin dostunun onuru olsaydı yıllar önce oradan çeker giderdi.
BAŞKANIMIZ HAKLIDIR YER YOK İHLAL ÇOK 3 ay önce
Siz anca gerçekleri saklayın zaten gönderi paylaşmayla ya da bir iki ay önlemle süreç yönetilmez
Tebrik ediyorum 3 ay önce
Konya il sağlık müdürümüzü tebrik etmek lazım. Gerçekleri saklayarak insanların ihmalkarlığını vurgulamak istemiş adam ama hoca karşıtı bazı şahıslar bunu bir fırsat bilip medyadan hocaya saldırıyor. Özellikle yakın zamanda görevden alınan kişi. Adını siz tahmin edin artık.
afö 3 ay önce
nerede fitne varsa orada afö ve kırığı vardır. Konya bunu çok iyi biliyor sayın koç ta öğrenmiştir umarım
G... 3 ay önce
Adıyamanda 4/Dli hemşire olarak çalışıyorum dayanamıyoruz ne bir ek ücret var ne bir çalışmada esneklik diğer kadrolardan çok çalışıyoruz yarısı kadar maaş alıyoruz, riskli birim farkı falan da yok ne döner var ne ek mesai 2500 lira alıyoruz 6 aydır pandemi servisinde çalışıyoruz evimize gidemiyoruz aylık 1500 lira para harcıyoruz (eve gidemediğim için kalacak yer ve yeme içme) elimize 1000 lira kalıyor benim kredi taksitim 1400 lira! Hakkımı helal etmiyorum, hasta konusuna gelince her odada 1 hasta kalması gerekirken 2 hasta kalıyor biri iyileşse diğerinden tekrar kapıyor böyle saçmalık olmaz birde nebül tedavisi yazan doktor var tüm parçacıklar nebül ile yayılıp tüm odada sürekli olarak kalıyor yani Allaha emanet yaşıyoruz. Ne bir adam akıllı denetim var ne de çalışana kıymet. Herkes kendi penceresinden bakılıyor olaya. Kadrolu adam ilk 3 ay 7bin maaş alıp daha sonra almadı diye caygara çıkarıyor 4/b li arkadaş 4/a ya geçmedi diye bizim yerimizde olsalar intaar ederler. Yahu akıl var mantık var bir iş yerinde aynı işi yapan kişileri 3-4 farklı sınıfa ayırırmısınız? Yemin ediyor iş aşkını geçtim yaşama sevincim kalmadı. Ailemi göremiyorum maddi olarak dipteyim yakında intihar edersem sorumlusu sağlık bakanlığıdır.
Fitne kaynakları 3 ay önce
Görevden alınan arkadaş. Hala rahat duramıyor anlaşılan. Önce kendi haberini yaptırıyor. Baktı yorumlar diz boyu haberi kaldırtıyor. Şimdide sanki bu haberde ve il sağlık müdürü hakkındaki haberde hiç parmagı yokmuş gibi yemin billah ediyor. İl sağlık müdürünün arkasından çevirmediği dolap kalmadı şimdi bi koltukmu kaparım diye yapmadığı yalakalık kalmıyor. Ama senin bu yaptığın Firavun'un imanına benzer. O yüzden bu adama aldanmayın sakın yüzünüze gülmesine mağdur edebiyatı yapmasına sakın aldanmayın. Görecden alındı tüm konya rahat bir nefes aldı. İnş sıradaki en az bunun kadar tehlikeli iki yardımcısı var
ümmgülsüm zeliha özyılmaz 3 ay önce
Bakan ortalıkta dolaşan ses kaydı ile ilgili açıklama yapıyor afö denen fitnecibaşı olayı her zamanki gibi çarpıtarak sanki il sağlık müdürüne söylenmiş gibi yaygara çıkarıyor. Davutoğlunun danışmanıda kalmadı artık. abisi HB kırığı ZA uydusu ÜK ile beraber ne halt edecekler bakalım.Şimdiye kadar kumpas düzenlediklerinin iftira attıklarının ahı iki cihandada yakalarını kalmaz inşAllah.Adam görevden alındı gitmiş rapor almış.Konyada sağlık çalışanlarının izinlerinin kısıtlandığı bir dönemde her işi takip eden il sağlık müdürü bu gidiyi hakem hastaneye göndermiyor. Rapor sonrası için iznine müsade ediyor. Sağlıkta seferberliğin ilan edildiği şu dönemde tıbbi sekreterede ihtiyaç var. afö bu işten utanıyorsa kadroyu boşuna işgal etmesin memurluktan istifa etsin.
Ali Ozturk Antep 3 ay önce
Galiba sağlık müdürü doğru söylüyor gerçekten bizim halkımız bu işi ciddiye almıyor yanlış yapıyorlar korunmak lazım mutlaka
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?