Bakan Koca: COVID-19'un (koronavirüs) Yerli Kitini Yurt Dışına İhraç Edeceğiz!

TBMM’de nöbet günü nedeniyle Mecliste bulunan Fahrettin Koca, “COVID-19'un (koronavirüs) test sonuçlarında dünyada en hızlı sonucu veren yerli tanı kitini yurt dışına ihraç etmeyi planlıyoruz.” dedi.

“TANI KİTİNİN ERKEN SONUÇ VERMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR"

Koronavirüsün tedavisine ilişkin geliştirdikleri tanı kitinin sorulması üzerine Koca, “Temel hedef, maliyeti azaltmak değil. Temel hedef, yerli bir kitin daha erken sonuç verebilirliğini sağlamak. Söz konusu kitin sonuç verme süresi 90 ile 120 dakika arasında. Hedef, 60-75 dakika arasına çekmek. Muhtemelen 75 dakika olabilir.” dedi. 

Sağlık Bakanı Koca: Yerli Kit Korona Virüsünü 90 Dakikada Tespit Edecek! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Daha önceki kitin maliyetini 300 liradan 75-80 liraya düşürdüklerini anlatan Koca, “Bu kit aynı zamanda ticari bir kit olarak planlandı. Haklarının, Uluslararası Sağlık Hizmetleri AŞ (USHAŞ) üzerinden ticari kit olarak pazarlanması da planlandı. Yurt dışına da satılacak” bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 06:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER