Bakan Koca Açıklama Yapıyor

Sağlık Bakanı Dr Fahrettin Koca Açıklama Yapıyor

Gündem 11.03.2021, 17:18 11.03.2021, 23:39 Erdoğan Can
Bakan Koca Açıklama Yapıyor

Bakan Koca Açıklama Yapıyor. Açıklamanın satırbaşları 

Aşı konusunda dünyaya örnek olduk, 10 Milyon dozdan fazla aşı yaptık. Çok yakında 5 yerli aşı çalışması yapılıyor. Yapılan Sinovac aşısı % 80 koruyuculuğu var. Aşı olupta tekrar Covid olan şahıslar hastalığı kolay geçirmektedir. 

Aşı sayesinde 2020 ye çöken kabus 2021 de olmayacaktır. Korku unutulup gidecektir. Planlandığı şekilde nüfusun 50 milyon kişisine aşı yapılacak ve salgın azalacaktır. Vİrüsün yayılım hızı düşecektir. Dünya ölçeğinde başarıyı ülkemiz gösterecektir. 

Aşı tamamlanıncaya kadar elimizdeki tek silah maske mesafe kuralına uymaktır. Tedbirlere uyabilmek için büyük çabalar sarf edilmiştir. İlk vefattan bu yana 30 bin insanımız Covidden vefat etti. 

Ülkemiz dünya sağlık örgütünden önce pandemi sürecine girmiştir. 

Ayrıntılar geliyor...

Sağlık çalışanlarımıza layık söz bulamıyorum. Hayatlarınızı riske attınız. Bu toplum asla sizleri unutmayacaktır. İnsan sağlığına hizmet eden meslekler iyiliğin güzelliğin meslekleridir. Güvencemiz sizlersiniz. Milletim adına size bir kez daha minnettarız. 

İlk vakadan bugüne sizlere yeni bir çağrıda bulunmak istiyoru. Karamsarlık ve belirsizlik duygularını üstümüzden atalım. Aşı programımız muntazam bir şekilde ilerliyor. Ağır hasta sözünü az duymaya başlayacağız. 

Tablo çok hızlı değişmektedir. Yorulduğunuzu biliyorum. Bu duygu güçlü bir duygudur. İnanmalıyız ki umut kadar büyük bir güç yok. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Sağlıkçı 5 ay önce
Kuru kuru teşekkür. Seçimlerde bizde teşekkür edeceğiz bekleyin
Katılıyorum 5 ay önce
Herşey iyi ülke tüm avrupadan her ülkeden daha başarılı ekonomi süper gidiyo herkese her imkan veriliyor ama ne hikmetse saglik personelinin işi görülmüyor bu nasıl büyük ülke olmak acaba yıllardır hiçbirşey düzeltilmesi bu şekilde bi çalışma var mı acaba izel sektör mantığı ile çalış ama mülteci maaşı al olay bu vatandaş oy versin yeter ki biz önemli değiliz seçimlerde zaten herkes hesabını yapsın...
Sağlık personelini umursuyorlarmis 5 ay önce
Gibi yapıyorlar ya.daha çok zoruma gidiyor.tek bir derdimize çare olmadılar.ama unutmayacagiz
Maşeri vicdan 5 ay önce
Aşı ve filyasyon ,pandemi çalışanlarının 2021 ocak şubat mart performans ek ödemeleri ne oldu sayın bakan?
Tıbbi sek. 5 ay önce
Sağlıkçılar kocaman teşekkür değil özlüklerinde iyleştirme bekliyor. Sorunlar dağ gibi oldu. Dağ fare doğurur yine. Dr dışı sağlıkçıların maaşkarına 1500 tl iyleştirme. Tek maaş. Sabitlerin sigortaya yansıması. 3600 ek göstergenin 2008 öncesi ve sonrasın kapsayacak şekilde çıkartılması. Yıpranmanın her unvana verilmesi..vs....
osman 5 ay önce
ver mehteri...
Saglik 5 ay önce
Iyilik ve güzelliğin mesleğidir amma velakin bunca emeğin karşılığını hakettikleri için güzel uğraşlar veren sağlık camiasına göstermenizi umut ediyorum...yaptigimiz iyiliklerin ve hakettiğimiz maddi duzenlemeyide sizlerden iyilik ve güzellik olarak görmek isteriz..
Sağlıkçı 5 ay önce
Yaw bi çekin gidin artık,sizin aldığınız o maaşları gariban halka verseler daha iyi,zaten ihtiyacınızda yok,yeter artık dalga geçme bizimle
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?