Bakan Fahrettin Koca, 1 aydır basının karşısına çıkmıyor

En son 25 Şubat’ta basının karşısına çıkarak soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o tarihten beri bir daha gazetecilerin karşısına çıkmadı. Koca, salgının birinci yılına dair açıklamalarını da basından uzakta yaptı, sadece bir video mesaj yayınladı.

Gündem 30.03.2021, 14:39 30.03.2021, 15:06 Güler Sağlam
Bakan Fahrettin Koca, 1 aydır basının karşısına çıkmıyor

1 Mart’ta başlatılan ‘kademeli normalleşme’ süreciyle birlikte vaka sayıları 3 kattan fazla yükseldi ve dün 32 bin sınırını da aştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, tüm bu süreçte bir kez dahi basının karşısına çıkıp soruları cevaplamadı, kendisine yönelen eleştirilere sessiz kaldı.

Vaka sayıları şubat ayının sonuna doğru tekrar yükselişe geçerken ‘kademeli normalleşme’ adımlarıyla birlikte mart ayı başından sonra hızlı bir sıçrama yaşadı. 1 Mart’ta 10 bin bandının hemen altında olan günlük vaka sayıları, 29 Mart itibariyle 32 bin bandını da aştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, tablonun her geçen gün daha da kötüleştiği tüm bu süreçte bir kez bile basının karşısına geçip merak edilen soruları cevaplamadı.

Bakan Koca, son olarak 24 ve 25 Şubat 2021’de basının sorularını yanıtlamıştı. Koca, 24 Şubat’ta Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlarken YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babasının cenaze töreninde ortaya çıkan görüntüleri ‘öngöremediğini’ iddia etmiş, halktan özür dilediğini söylemişti.

TIKLAYIN

Koca, 25 Şubat’ta ise Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ardından basının karşısına geçerek soruları yanıtlamıştı.

O tarihten sonra Koca, bir daha basın mensuplarının karşısına çıkmadı.

Koca, koronavirüs salgınının Türkiye’deki birinci yılı olan 11 Mart’ta da geçmiş bir yılın muhasebesini yapmak ve basının sorularını yanıtlamak yerine bir video mesaj yayınlamakla yetindi.

Bu süreçte AKP il kongrelerindeki tedbirlere uyulmadığını gösteren görüntüler nedeniyle birçok eleştirinin hedefi olan Koca, bunların hiçbirine yanıt vermedi. Koca, AKP’nin Ankara düzenlenen olağan kongresine yönelik tüm eleştirileri de görmezden gelerek partisine övgüler dizdi.

14 Mart’ta düzenlenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesinin cenaze töreninde de hiçbir koronavirüs tedbirine uyulmazken daha önce bir cenazeden dolayı özür dileyen Bakan Koca’nın bu cenazeye gizlice katıldığı ortaya çıktı.

Birgün

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Mehmet 2 hafta önce
Hastaneleri zaten isciler yönetiyor memur sağlıkcılar başhekim yönetmiyor
Sayın Bakan; 2 hafta önce
Sayın Bakan, Lebaleb bir hengamenin içerisinde, liyakatten yoksun merkez ve taşra yönetimlerine inat, omuzlarına bindiğiniz sağlık çalışanlarının hakkını verebilseydiniz keşke. Bu hükümet sağlıkla geldiği yerlerden sağlıkla(kötü sağlık idaresi ile) gider.
ger 2 hafta önce
utanma olsa istifa eder
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?