PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Açıkladı: Kiracılara Belediyeler Destek Verecek

%25’ten fazla kira artışını engelleyen düzenlemeye rağmen fahiş kira artışlarından dolayı mağdur olan kiracılar için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan belediyelerin ücretsiz destek vereceği açıklaması geldi.

Gündem 07.08.2022, 18:01 07.08.2022, 18:47 Cansu Polat
Bakan Açıkladı: Kiracılara Belediyeler Destek Verecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fahiş kira zamları nedeniyle mağdur olan kişiler için belediyelerin ücretsiz avukat desteği vereceğini söyledi.

Kira artışı düzenlemesi ile getirilen %25’lik zam sınırına rağmen bazı ev sahiplerinin bu oranın çok üstünde zam yaptığı ya da talep ettiği dile getiriliyor.

Fahiş artışlar nedeniyle mağdur olan ya da olacak kiracılar için harekete geçen Bakanlık, yüksek kira artışı yapan ev sahiplerine karşı belediyelerin kiracılara ücretsiz hukuki mücadele desteği vereceği öğrenildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelecek yıl 1 Temmuz tarihine kadar kiralara %25 üzerinde zam yapılamayacağını hatırlatarak bu oranın üzerine zam taleplerinin karşılanmaması gerektiğinin altını çizerek, kiracıların ev sahiplerinin zorluk çıkartması durumunda kaymakamlıklara gidilerek şikayette bulunabileceğini söyledi.

Ayrıca belediyelerin fahiş kira artışı nedeniyle mağdur olan kişilere ücretsiz avukat desteği vereceğini söyleyen Kurum, “kiracılar bu konuda haklarını bilsin ve %25’ten fazla artış yapmasın” dedi.

Yorumlar (2)
Vatandas 2 ay önce
Bende kiraciyim ama sömürdükleri %300 vergileri dusursunler once insanlarin ticaretine karisacaklarina once kendileri düzelsin. Şu parmakciklarim kirilsin inşAllah ki o mühürü basmasaydim kac kere
Suud 2 ay önce
İyi oldu en kisa zamanda kaymakamliga sikayet edeyim . Ev sahibim surekli ara zam istiyor ben kabul ettikce daha fazlasini istedi . Simdide %320 zam
İstedi yüzsüz .
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?