Bakan Açıkladı: Gençlik Kamplarını Sağlık Çalışanlarına ve Ailelerine Açtık!

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamalayla, gençlik kamplarının Kovid-19 salgınında mücadele veren sağlık çalışanları ve ailelerinin kullanımına açtıklarını duyurdu. Gençlik kamplarının açılmasıyla 24-25 Ekim tarihlerinde Aydın Efeler, Osmaniye Aslantaş, Mersin Maliye, Bursa Karacaali, Kırşehir Ahi Evran, Manisa Şehzadeler ve İstanbul Marmaracık tesislerinde gençlik kampları sağlık çalışanları ve aileleri için düzenlenecek.

Gündem 20.10.2020, 15:56 21.10.2020, 20:01 Güler Sağlam
Bakan Açıkladı: Gençlik Kamplarını Sağlık Çalışanlarına ve Ailelerine Açtık!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik kamplarının kapılarını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları ile ailelerine açtıklarını bildirdi.

Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının salgının Türkiye'de görüldüğü mart ayından bu yana fedakarca ve özveriyle çalıştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Pandemi ile mücadelenin en ön safında yer alan sağlık çalışanlarını biraz olsun rahatlatmak, aileleri ile vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla gençlik kamplarının kapılarını onlara açtık. Amacımız, sağlık çalışanlarımızın ve ailelerinin kamplarımızda düzenlenecek çeşitli etkinliklerle güzel vakit geçirmelerini sağlamak. Biraz olsun morallerini yükselterek, eşleri, çocukları, aileleri ile güzel ve keyifli bir zaman geçirmelerini sağlamak."

Kamplarda sağlık çalışanları ile aileleri, bisiklet, tırmanış, okçuluk, golf, dart, el sanatları, bocce gibi birçok etkinliğe katılarak, keyifli vakit geçirme imkanı bulabilecek.

Kovid-19 önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilecek kamplarda ilk etapta 300 kişi misafir edilecek. Kamplar, "Sağlık çalışanı anne-kız", "Sağlık çalışanı baba-oğul" ve "Sağlık çalışanlarının çocukları" olarak üç farklı konseptte yapılıyor.

Organizasyonun ilk bölümü, Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nda gerçekleştirildi. 24-25 Ekim tarihlerinde ise Aydın Efeler, Osmaniye Aslantaş, Mersin Maliye, Bursa Karacaali, Kırşehir Ahi Evran, Manisa Şehzadeler ve İstanbul Marmaracık tesislerinde gençlik kampları düzenlenecek.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Arif 10 ay önce
İzin alabilirsek gideriz. Hatta izin alabilenler gitsin.
Sağlık Çalışanı 10 ay önce
Anne-kız/ baba oğul ayrımı saçma olmuş bişey yapılacak tam olsun bari gelsin aileler katılsın ne ayrımıdır bu
Saglikci 10 ay önce
SAĞLIK ÇALIŞANLARI NA COK COK BUYUK MUJDELER BUNLAR..BUNLARLA BİZLERİMİ KANDİRACAGİNİZİ ZANNEDİYORSUNUZ.KENDİ DOLAPLARİNiz örtbas mi olacak....Allah katında asla.Allah cezamızı verecek ins.
31
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?