PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bahçeli:Tabipler Birliği Başkanı Vatandaşlıktan Çıkarılsın

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, “Tabipler Birliği Başkanı ve diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması akla en yakın yollardan birisidir” dedi.

Gündem 25.10.2022, 14:05 Cansu Polat
Bahçeli:Tabipler Birliği Başkanı Vatandaşlıktan Çıkarılsın

TSK’nın kimyasal silah kullandığı iddiasında bulunan Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sert tepki gösteren Bahçeli, Fincancı’nın vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Dr. Devlet Bahçeli, partisinin Meclisteki grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili iddialara değinen Bahçeli, Türkiye'den bir Irak, bir Suriye çıkarmak için ortam yoklayanların sömürge piyonları olduğunu vurgulayarak, "Terörle mücadelemizi karalamak ve kundaklamak isteyen iç ve dış işgal cephesi, her seferinde yalan ve iftirayla bezenmiş iddialarla karşımıza çıkmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin kimyasal silah kullandığını şerefsizce dillendirenlere aldanacak ve kanacak hiç kimse yoktur.

Irak ve Suriye'de benzeri karanlık algı oyunlarının görüldüğü, işgal için bahaneler oluşturulduğu bilinen bir gerçektir. Türkiye'den bir Irak, bir Suriye çıkarmak için ortam yoklayanlar sömürge piyonlarıdır; mahcup ve mağlup olmaları da kaçınılmaz bir akıbettir. CHP'li bir milletvekilinden HDP'lilere, terörist Demirtaş'tan Türk Tabipleri Birliği Başkanı'na kadar düşman safında toplananlar, terörün değirmenine su taşıyanlar açıktadır; hepsi de alçaktır. 

İP Başkanı'nın Türk Tabipleri Birliği'ne övgüleri, bizi de suçlayan sözleri hala hafızalarımızda olup, en son dehşet verici iftiraya ne diyeceği, nasıl bir yorum getireceği pek tabii merak konusudur. Herkesi uyarıyorum; Türk askerine düşmanlık, düşmana askerliktir. Teröristlere basamak olanlar, sözcülük yapanlar, su katılmamış teröristtir. Türk askerine aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunanlar, terörizme beşinci kol faaliyeti yapan kansızlardır" dedi.

'TTB'nin kapısına kilit vurulması tarihi önemde'

Bahçeli, 23 Ekim'de Almanya'nın Köln kentinde Dayanışmanın Sesi Derneği isimli husumet oluşumu tarafından düzenlenen konferansta PKK-FETÖ ve yeminli Türkiye düşmanlarının yine sahneye çıktığını belirterek, "Türk Tabipleri Birliği Başkanı da bu konferansta, terör örgütleriyle iltisaklı oldukları gerekçesiyle hapis cezası alanların hak ihlaline uğradığını ileri sürmüş, kimyasal silah yalanının ardında olduğunu dile getirmiştir. 

Şerefli Türk hekimlerini hariç tutuyorum. Türk Tabipleri Birliği'nin başkan ve yöneticileri hakkında en ağır cezai işlemlerin tatbik ve temin edilerek, bu birliğin kapısına kilit vurulmasını, doktorlarımızın bu kuruma mecburi üyelik şartlarının kaldırılarak özgürleşmelerini tarihi önemde addediyorum. 

Türk düşmanı bir birliğin isminin başında Türk olamaz, Türk yazılamaz. Türk askerine; hainlerin ve zalimlerin ağzıyla kimyasal silah çamuru atanları, mesela Türk Tabipleri Birliği Başkanı ile diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansız ve ülkesiz olmaya mahkum edilmesi akla en yatkın yollardan birisidir. Zira tahammülümüz bitmiş, sabır taşımız çatlamıştır. Türk Tabipleri Birliği'nin tıpla, hekimlikle, sağlıkla uzaktan yakından ilgisi kalmamıştır. Bunların tahrikleri çizmeyi aşmıştır" diye konuştu.

Yorumlar (7)
Vatandaş 1 ay önce
İdam gelsin teröre uyuşturucuya vatana ihanete çocuk istismarcilarina belki bitmez ama en minimuma iner bu şuçlar Siz yapamıyorsanız Millete gidin REFARANDUM OLSUN. Bu şuçu işleyecekler binkere düşünür
Atilla 1 ay önce
Gitsin kuzey Irak'ta yaşasın kaltak.
Sağlık memuru 1 ay önce
Sayın Bahçeli sana sonuna kadar giveniyorum dediğin çok doğru bu kadın Türk olamaz tam bir reröristtir
Asabi 1 ay önce
Yurdumuza 13 milyon mülteciyi sokan kim bahçeli işledikleri suçlar ört bas ediliyor. Seninde vatandaşlıktan çıkarılman gerekiyor.
hemşire 1 ay önce
onlar bizim müslüman kardeşimiz ama ttbdeki başındaki şahıs bir terörist
T saglikci 1 ay önce
Evet peze**** çıkarılsın vatandaşlıktan defolsun ibne pkk liları seven abd ye hadi hafi defol kah**
memur 1 ay önce
buyurdu ,ne dediğini bilmeyen yasadan bi haber vatandaşa duyarsız padişahımız..