Bahçeli: Tabipler Birliği Ne Zaman Kapatılacak?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'ni hedef alarak, "Kime ve neye hizmet ettiği belli olan TTB bugün değilse ne zaman kapatılacak?" dedi.

Gündem 11.01.2022, 14:44 Zeynep Elmalı
Bahçeli: Tabipler Birliği Ne Zaman Kapatılacak?

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından geçtiğimiz ay inaktive COVID-19 aşısı Turkovac’a acil kullanım onayı verildiği duyuruldu. Ancak 3. faz çalışma sonuçları bitmeden ve açıklanmadan acil kullanım onayı verilmesi, bilim dünyasında şüphe ve kaygı uyandırdı. 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Vedat Bulut, konuyla ilgili açıklamasında "Sağlık Bakanlığı'nın oldukça şeffaf davranması gerekiyor ve bu çalışmaların da hızlı bir şekilde bilimsel dergilerde yayınlanması gerekiyor ki bizim uzman kuruluşlarımız, pandemi çalışma grubumuz bu belgeleri inceleyerek Turkovac ile ilgili bir bilgi sunabilsinler. Çünkü ortada bir aşı yok, aşı olduğu iddia edilen bir solüsyon var" ifadesini kullandı.

"Türk Tabipleri Birliği isimli tıbbın yüz karası meslek örgütü Türkiye'yi karalamaktan, saygın bilimsel çalışmaları kötülemekten başka hiçbir işe yaramadığını defalarca ispat etmiştir" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

'TÜRK DÜŞMANLARININ ADETA ÇATISI, ORGANI, BEŞİĞİDİR'

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"Adında 'Türk' olsa da Türk düşmanlarının adeta çatısı, organı, beşiğidir. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun acil kullanım onayı verdiği ve şahsımın da seve seve kullandığı Turkovac aşısı Faz 1, Faz 2, Faz 3 çalışmalarının olmadığını iddia eden bu örgüt, tıpkı koronavirüsün Omicron varyantı gibidir. Ortada bir aşı değil solüsyon olduğunu öne süren Tabipler Birliği müfteriliğinin en önde giden kuruluşudur. Ülkesine bu kadar yabancılaşan, şaşı bakan böylesi bir meslek örgütünün halen faaliyetlerine devam ediyor olması bizim için esef verici talihsiz bir durumdur.

'TTB VİRÜS KADAR TEHLİKE SAÇMAKTADIR'

Erciyes Üniversitesi'nin değerli rektörü bu sahte ve sözde sağlık örgütünün yalanlarını boşa çıkarsa da henüz muhataplarında bir nedabet hali görülmüş, duyulmuş değildir. Yerli ve milli aşımızın itibar ve inandırıcılığını aşındırmaya heves edenler aslında Türkiye'yi hedef alan köksüzlerdir. TTB, virüs kadar tehlike saçmaktadır. Turkovac'ın 3 faz çalışması yapılmasına rağmen bunu inkar etmek düpe düz yalancılıktır. Kime ve neye hizmet ettiği belli olan TTB bugün değilse ne zaman kapatılacak? Türk hekimleri bu bölücü ve husumet yapının tasallutundan ne zaman kurtarılacaktır?

'HESAP SORULMALI'

TTB yönetiminden hesap sorulmalı, milletine, vatanına, bayrağına bağlı yeni bir mesleki örgüt planlanıp, hayata geçirilmelidir."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
MÜLAYİM 2 hafta önce
ARTIK NE MİLLİYETÇİLİK SÖMÜRÜSÜ NE DİN SÖMÜRÜSÜ NE DE ATATÜRKÇÜLÜK SÖMÜRÜSÜ İŞE YARAMIYOR. TENCERE KAYNAMIYOR TENCERE. MİLLET SALAK DEĞİL, VAKTİ GELİNCE O TENCEREYE SİZİ DE ATAR UNUTMAYIN
Ömer doktor 2 hafta önce
Sağlıkta unvanlar kalkacakmış. Bu kadar saçma bir düşünce olamaz. Bonzai mi alıyorsunuz. Bize Hekim unvanını baban vermedi. Gocunuyorsan çalış olabilirsen hekim olda görelim.
hemşire 2 hafta önce
yakında olunca bu yorumunu hatırlarsın
memur 2 hafta önce
boş konuşuyor ya.sen söz verdiğin 3600 ü ne zaman vereceksin.geri çekilen sağlık çalışanlarının zammı ne oldu.Atamalarda torpili kaldırıp liyakatı ne zaman getireceksin.gece yarısı demirörene ucuz döviz satanları ne zaman görevden aldıracaksın..sen önce bunların hesabını ver.
sağlık çalışanı 2 hafta önce
kesinlikle kapatılması gerek ve sağlıkta unvanların kalıcı olarak kaldırılması gerek hemşire, hekim, ebe gibi unvanların olması kadar saçma bir şey yok sağlık ekip işidir unvan sadece ayrımcılıktan bir şey değil
MÜLAYİM 2 hafta önce
SEN BECEREMİYORSUN. HEMŞİRE GELİP YAZSIN, YOKSA REYTİNGLER ARTMAZ
CovidAcil 2 hafta önce
Yine ne zirvaliyor bu?!
Yardımcı sağlık personeli 2 hafta önce
Sayın Bahçeli öncelikle MHP gibi bir partinin kapatılması lazım çünkü milliyetçilik duygularımızı tamamen soruyorsunuz..
Arif 2 hafta önce
Karşında uşağın mı var iş buyurup duruyorsun. Herşeyi AKP mi yapacak. Hazırlayın bir tasarı getirin meclise destek verelim. Onu yapın, bunu kapatın, şunu atın, bu ne ya. "Akıllı deliyi öne sürermiş" demiş atalarımız. (daii)
.. 2 hafta önce
Çok mantıklı gereksiz bi kurum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?